PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد فرم ها

abtinjon
شنبه 30 بهمن 1389, 11:15 صبح
سلام دوستان
این چندتا سوال شاید مقداری پیش پا افتاده باشه اما لطفا راهنمایی کنید، آخه هرچی گشتم مطلب درست درمونی پیدا نکردم
1-چطور میشه وقتی رو منو گزینه ای رو کلیک کردی و فرمش نمایش داده میشه داخل همون فرم و در حالتی که کل صفحه فرم به جز منو اصلی بپوشونه (میدنم با MDI فرم میشه امازمانی که داخل فرم اصلی نمایش داده میشه حالت شناور رو داره)
2- چطور میشه با Tab Control یا چیزی شبیه اون، نواری شبیه نوار ریبون ایجاد کرد یا منویی که با کلیک روشون در قسمت دیگه ایی از همون فرم امکانات مربوط به اون گزینه ی انتخابی نمایش داده بشه در واقع کاربر تمام کارش رو روی برنامه در یک فرم انجام بده (از دید کاربر) و فرم اضافه باز نشه
ممنون میشم اگه دوستانی می تونن هرچه زودتر راهنمایی کنن.
قربون همه اساتید:لبخندساده:

shadi khanum
دوشنبه 02 اسفند 1389, 00:50 صبح
سوال اولتون رو متوجه نشدم ولی در ومورد دومی میتونین از tabcontrol جانوس استفاده کنین و showtabs رو false کنین

Parham.D
دوشنبه 02 اسفند 1389, 11:07 صبح
من هم سوال اول را متوجه نشدم. ولی برای سوال دوم کنترل مناسبی خود VS نداره. یا شما باید خودتان کنترل را ایجاد کنید یا اینکه باید از TabControl و یک Container استفاده کنید.

abtinjon
دوشنبه 02 اسفند 1389, 15:25 عصر
اما اگر از Tab control و یا container استفاده کنم، تصور کنید برای یه برنامه ساده که شامل یک منو و چند زیر منو باشه ، چقدر برنامه در فرم اولیه سنگین میشه و طولانی! در ضمن همین کارو کردم اما جالبه برای عملی مثل جستجو در بانک وقتی دکمه مربوطه کلیک میشه از تکست باکسها اطلاعاتی خوانده نمیشه! در حالی که وقتی از یه فرم جداگانه برای عملیات مربوط به جستجو استفاده می کنم مشکلی ندارم! میشه یه راه مناسب معرفی کنین. چون برنامه ی من فقط به یک Container نیاز نداره برای همه ی زیرمنوها می خواهم همین اتفاق بیفته!

Parham.D
دوشنبه 02 اسفند 1389, 16:33 عصر
به هر حال همانطور که گفتم برای این منظور کنترل واحدی در VS وچود نداره و باید خودتون دست به کار بشید. اینکه چرا از TextBox ها نمی‏خواند بستگی به کد شما داره، برا اینکه برای من اینطور نیست و از TextBox داخل Container به راحتی میخواند. یا کد یا برنامه را بزارید تا بشه بررسی کرد.