PDA

View Full Version : desk band

aj1shir
یک شنبه 01 اسفند 1389, 15:11 عصر
سلام دوستان
desk band رو باید چه جوری نوشت و اجراش کرد
برای تاسک بار ویندوز میخوام نه برای ie
لطفا کمک اگه با مثال همراه باشه خیلی بهتره
پیشاپیش ممنون بابت زحماتی که میکشید و پاسخ میذهید
ممنون

hadisalahi2
یک شنبه 01 اسفند 1389, 18:51 عصر
حالا این Desk band چی هست و چی کار باید بکنه؟

aj1shir
یک شنبه 01 اسفند 1389, 23:46 عصر
desk band همون تولبار روی تاسک بار هست که البته با این روش میشه برای ie هم تولبار ساخت
من مثالاش رو برای سی تو msdn دیدم ولی برای دلفی نمتونم پیاده سازی شون کنم اگه کسی لطف کنه و یه نمونه تحت دلفی به من بده خیلی ممنون میشم
کمک
help help
F1
F1
یکی کمک کنه
ببخشید شور شد
یا علی

nilidelphi
دوشنبه 02 اسفند 1389, 11:48 صبح
دوست گرامی سوالت واضح نیست یا شایدم ما تا کنون با یه همچنین چیزی روبرو نشدیم.
کدوم تولبار رو می گی؟
آیا منظورتون همون قسمتی هست که LanguageBar هم هست؟
یا جای دیگه ای رو میگید؟

aj1shir
دوشنبه 02 اسفند 1389, 12:50 عصر
سلام
آره دقیقا کناره همون LanguageBar
تو آدرس پایین در موردش برای زبانهای دات نتی توضح داده اگه برید متوجه منظورم میشد
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc144099%28v=vs.85%29.aspx
ولی مشکل من اینه که ازش سر در نمیارم
چون برا دات نت توضیح داده و من هم دات نت رو نم فهمم
ممنون میشم اگه شما تونستید برا دلفی پیاده سازی اش کردید به من هم کمک کنید
یا علی
در پناه حق

Felony
دوشنبه 02 اسفند 1389, 13:31 عصر
سلام
آره دقیقا کناره همون LanguageBar
تو آدرس پایین در موردش برای زبانهای دات نتی توضح داده اگه برید متوجه منظورم میشد
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc144099%28v=vs.85%29.aspx
ولی مشکل من اینه که ازش سر در نمیارم
چون برا دات نت توضیح داده و من هم دات نت رو نم فهمم
ممنون میشم اگه شما تونستید برا دلفی پیاده سازی اش کردید به من هم کمک کنید
یا علی
در پناه حق
توضیحات از اون واضح تر نمیشه ، تو همون لینک MSDN همه چیز به صورت کامل تشریح شده ، کدهایی هم که قرار داده شده چیز خاصی نداره ، یکسری ثابت و ... هستن که باید معادلشون رو تو دلفی یا کد عددی متناظرشون پیدا کنید ؛ اگر دنبال این هستید که کسی براتون این کار رو انجام بده اصولا کسانی که اینجا توان همچین کارهایی رو دارن وقت آزاد زیادی ندارن و نمیتونن چند ساعت وقتشون رو بابت نوشتن یه کد برای کسی بزارن ، خودت دست به کار شو و مشکلاتت رو مطرح کن .

موفق باشید .

vcldeveloper
دوشنبه 02 اسفند 1389, 16:41 عصر
desk band رو باید چه جوری نوشت و اجراش کرد
اینکه چطور میشه اون رو ساخت، در همون لینک MSDN ایی که گذاشتید، توضیح داده شده؛ اما پیش نیاز همچین کاری آشنایی شما با COM و Shell Programming در ویندوز هست، که اون مقاله هم با فرض آشنایی شما با این مفاهیم، اون توضیحات را داده. بحث COM یا Windows Shell Programming (که ارتباط بسیار نزدیکی هم با هم دارند) چیزی نیست که یکی در قالب یک پست انجمن برای شما توضیح بده. درباره هر کدام شان کتاب های مختلفی نوشته شده. وقتی با مفهوم COM و مباحث پایه ایی Windows Shell آشنا شدید، می تونید در کتب مختلف دلفی فصل های مربوط به چگونگی نوشتن COM Object در دلفی را مطالعه کنید. بعد از این هست که اون مقاله MSDN به دردتون میخوره، و میتونید با کمکم آن، Desk band مورد نظر خودتان را بسازید.

اگر وقت برای این مطالعات ندارید، دنبال کامپوننت هایی بگردید که مراحل ساخت همچین کنترلی را برایتان ساده کرده باشند. البته اطلاعی ندارم که آیا همچنین کامپوننت هایی موجود هستند، یا خیر.

کدهایی هم که قرار داده شده چیز خاصی نداره ، یکسری ثابت و ... هستن که باید معادلشون رو تو دلفی یا کد عددی متناظرشون پیدا کنید

البته سر و کله زدن با COM به این راحتی که چندتا ثابت رو به کد دلفی ترجمه کنیم، نیست؛ و پیچیدگی های خاص خودش را داره.