PDA

View Full Version : سوال: تشخیص رخ دادن رویدادی خاص در یک frame و انجام عملیاتی بعد از آن رویداد

alismith
سه شنبه 03 اسفند 1389, 13:58 عصر
سلام من یه سوالی دارم که نمی دونم تا چه حد امکان پذیر هستش اما اگه بشه انجامش داد خیلی خوب میشه. حالا بریم سراغ سوال:
می خواستم بدونم میشه تابعی تعریف کرد که با رویداد خاصی(در ادامه میگم)صدا زده شود و ایگونه عمل کند که هر وقت به frameی که در آن تابع مشخص کردیم location نسبت دادیم مثلا فریم را hidden کند یا یک div را نمایش دهد و وقتی که آن آدرس کاملا در frame لود شد(مثل لودینگ در وبلاگ ها یا وب سایت ها) frame را نمایش دهد یا آن div را hidden کند.
آن رویدادی هم که باید این تابع را صدا بزند همان تغییر آدرس frame یا مثلا لود شدن دوباره frame توسط عناصر داخل خود frame، مثل ارسال درخواست توسط یک فرم به سرور در frame که باعث لود شدن دوباره آن صفحه در frame یا رفتن به یک آدرس دیگر و همان تغییر location در frame می گردد.

در نهایت اینکه می خوام frameی که تو صفحه قرار دادم چه از طریق عناصر داخل صفحه و چه عناصر داخل خود frame تغییر location داد یا دوباره load شد تابعی که در صفحه اصلی(صفحه ای که frame در آن است) به صورت خودکار صدا زده شود و تغییرات ذکر شده را تا پایان لود کامل آن frame (منظور محتوای درونش است) بر روی آن اعمال کند و بعد از لود آن تغییرات بازگردند و frame نمایش داده شود یا div دوباره hidden شود.

امیدوارم متوجه منظور من شده باشید، مخصوصا اینکه تابع باید در صفحه اصلی که فریم در آن است(اون صفحه ای که فریم آن را نمایش می دهد را نمی گم) یا در جایی باشد که در نهایت رویدادها را هم از صفحه اصلی و هم از داخل فریم گرفته و عملیات ذکر شده را در صفحه اصلی اعمال نماید.

خیلی ممنون (حتی برای مطالعه این سوال) :لبخندساده: