PDA

View Full Version : کارکترهای خاص

omid-vbAuto
شنبه 07 اسفند 1389, 13:40 عصر
دوستان سلام

اگه یادتون باشه تو XP برای نامگذاری پوشه می تونستیم کلید Alt رو نگه داشته و یه عدد سه رقمی رو تایپ کنیم و بعد کارکتر اون عدد نوشته می شد . حالا این کارو چطوری می تونیم تو 7 و دات نت انجام داد.

می خوام کارکترهائی مانند : دل - خشت و ... هم بشه ساخت .

نمونه ای از این کارکترها ی خاص رو در زیر گذاشتم :

hl‹© vs£Œ HrЛ ; ©

alimanam
شنبه 07 اسفند 1389, 13:44 عصر
امید جون از شما بعیده ها..... :افسرده:

خوب روی دکمه استارت کلیک کن بنویس Character map و برنامه رو اجرا کن بعد هر کارکتری خاصی رو که خواستی ( هر فونت متفاوته ) پیدا کن و در اون برنامه روی دکمه Select و بعد Copy رو بزن حالا در هرکجایی که خواستی میتونی Paste کنی . اگه در ران تایم مورد نظرت بود میتونی کد اسکی اون رو بگیری بعد اون رو فراخوانی کنی .

موفق باشی ./ :لبخندساده:

omid-vbAuto
شنبه 07 اسفند 1389, 14:29 عصر
امید جون از شما بعیده ها..... :افسرده:

خوب روی دکمه استارت کلیک کن بنویس Character map و برنامه رو اجرا کن بعد هر کارکتری خاصی رو که خواستی ( هر فونت متفاوته ) پیدا کن و در اون برنامه روی دکمه Select و بعد Copy رو بزن حالا در هرکجایی که خواستی میتونی Paste کنی . اگه در ران تایم مورد نظرت بود میتونی کد اسکی اون رو بگیری بعد اون رو فراخوانی کنی .

موفق باشی ./ :لبخندساده:

علی جان ممنونم: بطور مثال وقتی فایل اتوکد رو با نت پد باز کنیم برنامه به صورت زیر کد شده.

حالا اگه قرار بود اینطور نوشته حالا (کدها و کارکترهای نامفهوم و شکل گونه) مربوط به یه فونت خاص باشه.بنظرت با پاک شدن اون فونت خاص برنامه با مشکل مواجه نمی شد؟و دیگه فایل های DWG باز نمی شدن؟!
آیا شرکت اتودسک همچین ریسکی رو میکنه؟

البته شما استاد من هستین بنرم این گونه نوشته ها حالت سیستمی دارن و فونت خاصی نیستن.

به مثال زیر توجه کنید:

1 : 4 0 9 \ " r e g i s t r y _ l o c a l e I D = \ " 1 0 3 3 \ " / > " Ð9 æ=dAë<dAË<dAë=dAë=dAo#ËáÇ!`»  A c a d : T e x t  F  )#¾„álÖ®RIññ»é볦Û<‡ >™$0' #dAÕ6dA 5dA #dA #dAÿlYGoáÙ )Ê
 F @j^È ]Ì\ÿ®S  €@ª€Wÿ©? .
@êXY¼° F AP Z TUPJ àˆ žÿòi*S”! ( Y0aZ@  žÿ{=:]3S—"àl, B1 / 1 2 8 " = 1 ' - 0 " ê à‰GLq8YT)¹
[6 41ñ Ú2€ ¨@ `"ÿB@H8@ H p† Þ Ø Þ ä † Ð Â Ü Î Ê …!€7€7 1€2€"ê:€H  h€

b( 8(x`"†xD& 20Œ Â Æ Ê à  è è Ê ä Ü ‚# 6 0€: !¨À
€ €
à
€
 € à `:8x¨E'D  Ž Þ ê ä Â ê È ®H9è Ð ŠL\' æ „¥ 4€: : 2€9 '€3 3 !i]'ÀI R€D@
ÀZx°™“Xi
ˆ Ò Ú tÁ A)#+lT O$‹ T
@ª \ˆÌÏŒþ`9 (hˆ ]‡h‡ „
h†&@d@¨d…Z© 5R˜ÅX=pó ž Ì Ì”ÁA)b_…PN$‡ =ÈX^4 Pƒ
A)ʁv A€J¤j¥P@½9‘ d Ž ¡¨T"Œ Ø@~è ”€A)
ŠPAJä€`A>ì7€d 2 6H }œ/à´ÁA)±h¡K$iB )d<´u#,0ôÁA)>NPDKd`D> @?<ÁA)€•fP%N¤Š m ¤5n ”#è$,tÅ4ÁA)X6dÅMä‡t` ¼@Pt9@&¼\¢˜ Ò Ü.dTÅA)Czj`=äŠ
A”5О ì#ð&Dp>tÁA)£´€XLä„ D ¡1@o=8htž0Œ4Á
A)oPl¿M¤†tŸ ô"tE!Ä<þ (T_¨ Ð#}Ö#œ$ ôÁ
A)Ÿõ] V
€b_¿ R"ìGppx(WD† ")FŠ#HŠ ¤)8F…¡€* €! "ÔC(ÿCP"Ä
cbÈb¿ÊÒ. N @^ë¨ aP€€"$"ø˜D (g P@T _ _T_¿rþ1 ^ @]ëŒ hx M `1Ì ^ b ^T^¿)a\  ] ]T]¿ð§L& ÀWë p † €˜
@"
”CÔHTZ?÷œ- 
@X+ S33339'è.Fè ð ècL
Ô?»§] 
@YR• ààD ð@AëHP `k #È„ à 

€DÀs "Ï$U¤&U +å 
€Cd Ïà®?"[$:pÆ"¨6 ˆ˜  ò#¨6è d ‚¦€7€2 2€6 ' #ì4]ˆ_ˆ^¿ ôA\D$ - „ ò |"¾8ƒ#G7€1"ô:
/ ðACFHDHHNj#þ<\d;ü<ËÕ!S @ZäV ~’ò~s]üŸpIð € ¿r…¡"Ö\ ´° `«ù%  Cä€A³M AÀO¤-#ØT"pOÀ žÿs¢#ñOO&¥R %XU"Qà žÿÌÊaP&žR ‚$ÜU"Qà žÿÎâp&–R ¢q5#`V  žÿÓè ZB \$_!t ¡¥@
 @ à
`D  `  @ÿÜÚ
&@_aT °@”WÿÿY&  ^%T
¡…@
à €
ۆ
@ÿ²/, Àbh
À:reðÖÐ:Æ7r¢2Ä ˆw0 ô
I@@U(¯ÿ· @^e\”WÿFÓn]#^¡…5¬nô¤j]cX

”WÿÒ Õ ^€]¤XUUR T¨ƒR (XúL÷. &ÀS H55–¯µâ¨‚e«Àíxª jð;^*ˆ FZ¼׊⁸€®%$É "R@
à`@DÀ€ à À À\  €L`

} O àV
à"Uq#hO ƒ¦ 0€<€7€:€: €upBP[T\Ð?Á™¥U6_.eH fUU :¤ upDe*^T*ëQŸ f€^¤XUUUT³U`È S˜)üepCh( ]ÐX”?h×½ 0A@Fd €(ªP «*T*P ªÊŸÕ5H  €Šl²§õB`¬©ýST%£è5ä 7à  @ "P`\Õ
¥
`²§õMRT¿È/|/ Á A1”q¼ (A@D ‡$¢%("2€A1j»Y`H ‚28#y5"Ü}ØAL/" ox HB@\¤ H R$¬"
÷ÿÿü
×£p=
·?$6/Zç&¤,úƒ 4 $/HÀmDÜO/j¦p Ü_/'p.ï/)6aFød/¹PaIð$/‹cmHÜ(/¯Up Ü,T/Ú„p-ì/ê•aJød/zó.T" Ò<  )#0Ñ
ÕdA¢ÕdAëÕdA ÕdA ÕdAaÅ!F¢Ù
p ŒP
Cx% È[2€™d|ÿÿÿÿt ÿ  )#¾„álÖ®RIññ»é볦Û<‡ >Ð .ÔdAªÔdAëÔdA+ÔdA+ÔdAÐè©ÔS N  )#¾„álÖ®RIññ»é볦Û<‡ >™$^
·GPß oÛdAÝÚdA‹ÚdAkÛdAkÛdA˜
B 4| ŸáãÌFQJ>@Oðñ怣¨5@0ó@ÑJ‘ð  P0@@ € 0À00P0eŒˆ¤EÐD¼¸„È ä\¤Ð L ”˜„Ô°ÐA C D B D ID 4T I O N A R Y W D F L T DSÀ€€@À  €  À @ÀÀ@ÀÄ0@ ÐH$ @P À!4PH$D 0O b j e c t P
X C l a s sL s CÐ@À €€@À@@ À @ @µ`0PÀL
@ÀPE<ˆ¨”d?` € °„ÌÌLÌ AH D b S c a l e ATÀÀ@ @ ™9™YPIVˆ@”LÐäf
T@OB L E S T YdEÐ@À[MÀh
@ @€À d ÀÀ @ÀÀªRÀF|hS0@D|P140ASiULIWd d jDP‹V ls@À€Dr€@lÔ@0Tðà `\ !OÁ•r^;G;V:?# 0Iud¼ F  )#¾„álÖ®RIpÚ IÞdAÞdAKßdAKÞdAKÞdAÍËJ¦ñϽ= ÿw   ÿÿÿÿ\  l °] dT T Cx% /¿Z\È[ˆT© .4 Ô ˆD , | (÷ùýþ€¨ÀéP ?€   B|@b@k |”P[FÐ?@ L ‚ÔEO²“ð`µSì‡äþpØ¡r? • ð§ÆK7™^ÀŒÿð € a€ H hH pU$Ï`À ÀÀÀ  €    @E€T` LTU@L@ @ ]à\
@ 3ؘ¨(  h ÀÈD h ¸M hE¨L¨hˆÈE d
0ۏ8 Q_Q`QgQQcQkPb Q`h <PP11111111 1
Q
Qj1 QmQlQQQnQ)QsQwQgQfQhPPPF¸Ó(¯Ä0„àÜ !ÇV ƒ—G±’ÌŒexS ë  )#¾„álÖ®RIññ»éë; cA$ :  &Ø‘8  tS x´t  l¤ Là L]
P L@ L 
L  x`  À¸@X \T \]
Œ AcDb:FileDepList ¯µâ¨‚e«Àíxª jð;^*ˆ FZ¼׊â–Q¸ƒ®  S €b ^€|] y l AppInfoHistory
*Œ-  p U55UUUUM€ŒJ ˜€K^ ½ R ì Ѹ…[ŸÃ3P 1Ê V½èU¹ü@‚D 0@ \ 0@$@*@’êD\X^ ¯bT~ d|]
x|Preview @‰|”T0FÐ?@L‚ ‚ÔEO²“ð`µSX\s j€]€L3\] ŒlSSummary\T €    @D€À ` O  e@L@ @ @\\‰ * \\©\]$€oRevœn

من می خوام یه همچین چیزائی رو بسازم و چطور می تونم اینها رو بسازم ؟؟؟نه اینکه کپی کنم داخل "".

البته با توجه به راهنمائیتون به مستطیل قرمز رسیدم بقیشو نمی دونم :

66854

alimanam
شنبه 07 اسفند 1389, 15:50 عصر
با سلام

بنرم این گونه نوشته ها حالت سیستمی دارن و فونت خاصی نیستن.امید جان من کلاً منظورتون رو درست متوجه نشده بودم من فکر کردم شما بعضی از کاراکترهای خاص مثل ( ® © ¥§ Ð ß Ø Õ Œ Ɏ ʭ Φ Ω Δ ) و امثالهم رو میخواین داشته باشین . درسته این چیزی که شما بهش اشاره کردین ( فایل های DWG ) فایل های ترسیمی برنامه اتوکد هستن نه فایل های متنی ( نوع فایل های ترسیمی بیشتر به صورت باینری ذخیره میشه )

من می خوام یه همچین چیزائی رو بسازم و چطور می تونم اینها رو بسازم ؟؟؟نه اینکه کپی کنم داخل "".امید جون ساختن این نوع فایل ها نیاز به طراحی نرم افزار خاص خودش داره به صرف اینکه شما بیای تک تک بایت های اون فایل رو شبیه سازی کنی که نمیشه فایل اتوکد ( البته از شدنش که مشه اما کپی برابر با اصل فایل اولیه است نه بیشتر )

البته با توجه به راهنمائیتون به مستطیل قرمز رسیدم بقیشو نمی دونم دوست خوبم اگه من منظور سوال شما رو درست متوجه میشدم دیگه اشاره ایی به Character Map نمیکردم چون کمکی به حل مشکل شما نمیکنه .

موفق باشید ./

omid-vbAuto
شنبه 07 اسفند 1389, 16:19 عصر
با سلام

امید جان من کلاً منظورتون رو درست متوجه نشده بودم من فکر کردم شما بعضی از کاراکترهای خاص مثل ( ® © ¥§ Ð ß Ø Õ Œ Ɏ ʭ Φ Ω Δ ) و امثالهم رو میخواین داشته باشین . درسته این چیزی که شما بهش اشاره کردین ( فایل های DWG ) فایل های ترسیمی برنامه اتوکد هستن نه فایل های متنی ( نوع فایل های ترسیمی بیشتر به صورت باینری ذخیره میشه )

امید جون ساختن این نوع فایل ها نیاز به طراحی نرم افزار خاص خودش داره به صرف اینکه شما بیای تک تک بایت های اون فایل رو شبیه سازی کنی که نمیشه فایل اتوکد ( البته از شدنش که مشه اما کپی برابر با اصل فایل اولیه است نه بیشتر )

دوست خوبم اگه من منظور سوال شما رو درست متوجه میشدم دیگه اشاره ایی به Character Map نمیکردم چون کمکی به حل مشکل شما نمیکنه .

موفق باشید ./

علی جان به نکته جالبی رسیدم اگه به تصویری که در پست شماره 3 قرار داده بودم نگاه کنید سمت راستش نوشته: Alt+0164 حالا با نگه داشتن Alt و زدن کد چهار رقمی این کارکتر تولید میشه و ربطی هم به فونت خاصی نداره بطور مثال وقتی نام فولدری رو قرار می دیم 6 در واقع با فونت کار نکردیم بلکه با یه آرایه سیستمی کار کردیم در این مورد هم حرف ¤ یا معادلش Alt+0164 نیز مثل کارکتر f یا F هست که مایکرو سافت این کارکترها رو خارج از دید کاربران بر روی کیبورد با عبارت Alt قابل دسترس کرده است.(جالبه:لبخند:)

حالا این سوال برای من پیش آمده که چطوری عبارت Alt+0164 رو به دات نت بفهمانیم؟ یعنی بگیم که برو Alt رو بگیر و عدد 0164 رو بزن و Alt رو رها کن.

جالبتر اینجاست که کار: Alt+0164 در نوت پد نمیشه انجام داد چون با زدن Alt میره سر وقت منو ها!!!(اما در نامگذاری پوشه کار میکنه)

جالبتر از همه اینها اینه که عبارت Alt+0164 فقط در قسمت کیبورد ماشین حسابی کار میکنه نه نواری.(اینو برا اون دوستانی گفتم که لپ تابشون اعداد ماشین حسابی ندارن)

البته یه راه به فکرم رسیده اما نمی دونم درسته یه نه؟استفاده از کد های اسکی.