PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از Class در صفحات PHP

hossein_rohollah
شنبه 07 اسفند 1389, 14:03 عصر
باسلام، من یک کلاس معلم دارم که کلیه کارهای مربوط به معلم رو درون اون نوشته ام، وقتی معلمی وارد شد از این کلاس یک شی می گیرم تا به توابع و خاصیت های آن دسترسی داشته باشم. حالا وقتی کاربر معلم از صفحه ای به صفحه دیگر می رود، در صفحه جدید نیز آیا باید از این کلاس یک شی گرفت تا به کارهای آن دسترسی داشته باشیم یا اینکه شی ای از کلاس معلم که بعد از ورود درست کردیم رو درون Session قرار دهم و در هرصفحه با این شی کلاس که درون سشن است کار کنیم
اگر قرار باشد در هرصفحه یک شی از کلاس معلم بسازم آیا با انتقال از صفحه ای به صفحه ی دیگر این شی ایجاد شده در صفحه قبلی در حافظه می ماند یا نه؟
باید چه کنم
پیشنهاد بدید ممنون

امیـرحسین
شنبه 07 اسفند 1389, 23:24 عصر
شیء ساخته شده با اتمام اسکریپت از حافظه خالی میشه.
اگر واقعا کلاس طوری هست که اطلاعاتش داینامیک هست باید اطلاعات خاصش رو در Session قرار بدید نه کل کلاس چون عملا برای ذخیره سازی یک شی باید Serialize کنید که برای Object اصلا توصیه نمیشه.

abdollah110110
یک شنبه 08 اسفند 1389, 02:33 صبح
میتونید کلاس رو در یک فایل php ذخیره کنید و در هر صفحه ای که نیاز داشتید اونو include کنید و ازش یه شیء بسازید.

eshpilen
یک شنبه 08 اسفند 1389, 08:33 صبح
عملا برای ذخیره سازی یک شی باید Serialize کنید که برای Object اصلا توصیه نمیشه.
چرا توصیه نمیشه؟

hossein_rohollah
یک شنبه 08 اسفند 1389, 14:56 عصر
شیء ساخته شده با اتمام اسکریپت از حافظه خالی میشه.
اگر واقعا کلاس طوری هست که اطلاعاتش داینامیک هست باید اطلاعات خاصش رو در Session قرار بدید نه کل کلاس چون عملا برای ذخیره سازی یک شی باید Serialize کنید که برای Object اصلا توصیه نمیشه.

با سلام و با تشکر
یعنی شما میگید وقتی پنجره explorer را بستم شی ای که اول صفحه ساخته بودم حذف می شود؟