PDA

View Full Version : کدام نسخه را کجا استفاده کنیم؟؟؟

javad_r_85
دوشنبه 09 اسفند 1389, 12:09 عصر
سلام:::

داستان از جایی شروع شد که من یه برنامه با ویژوال 2010 نوشتم و خواستم اونا توزیع کنم که با مشکلاتی زیادی روبروی شدم من الجمله دات نت 4 و نصب اس کیو ال 2008 که روی بعضی از سیستما میتونستم نصب کنم ولی روی ویندوزهای در پیت قدیمی اکس پی نتونستم کاری انجام بدم و تصمیم گرفتم که برنامه های دسکتاپم را با ویژوال 2008 و اس کیو ال 2005 بنویسم تا هم این در دسرا کمتر شه هم اینکه کاربر راحت تر بتونه از ش استفاده کنم و در عوض پیش خودم گفتم در طراحی سایت از جدیدترین تکنولوژی ها استفاده می کنم تا اینکه پسر عموی من چن وقت پیش واسه تست من یه سایت گفت تا طراحی کنم منم که پیشش کلی کلاس گذاشتم و خالی بستم:لبخند: و این سایت را با تکنولوژی Entity Framwork و اس کیو ال 2008 و ویژوال 2010 نوشتم تا اینکه الان متوجه شدم هاست اینا اس کیو ال 2005 هم به زور ساپورت می کنه (البته اکثر هاستا این جورین) که حالا اینم به کنا ر با اسکریپت گرفتن از دیتا بیس می شه یه کلاهی سرش گذاشت ولی تکنولوژی به کار رفته را چیکار کنم که تصمیم گرفتم دوباره با همون ado.net بنویسم حالا ویژوال 2008 نصب کردم و اس کیو ال 2005 و هم ویژوال 2010 نصب کردم الان می خوام دیتا بیسم را بیارم روی 2005 که خطای ورژن می ده و اومدم که اس کیو ال 2008 را نصب کنم تا اسکریپت بگیرم ولی خطا می ده که اول ویژوال 2008 را SP1 به روزش کنم که نمی خوام این کارو انجام بدم و مجبور شدم روی لپ تا پم اسکریپت را بگیرم و دوباره دیتا بیسم را ایجاد کنم حالا بگذریم که دوباره مجبور شدم بعضی از جداول که داده درونش بود را دوباره از نو وارد کنم که دیگه از این کارا واقعا خسته شدم از یه طرف مایکروسافت تکنولوژی های جدید می ده بیرون و برنامه نویس را وادار می کند که به روز باشه و هیچکدومشم که ماشالله روی قبلی کار نمی کنه و از یه طرف هم بازار و توزیع اون هست که اونم اینقدر دردسر داره که برنامه نویس می مونه از کدوماش استفاده کنه من که الان هم ویژوال 2005 هم 2008 و هم 2010 و هم اس کیو ال 2005 و 2008 دارم ولی واقعا گیج شدم که از کدوماش استفاده کنم تا به مشکل نخورم که آخریش چن روز پیش بود که مجبور شدم کل برنامم را ببرم روی ویندوز اکس پی و دوباره خطا گیریش کنم و دیباگش کنم به خاطر پیغامهایی که موقع نصب روی سیستمای دیگه می داد .

حالا از شما که در این زمینه هم تخصص بیشتر و هم تجربه بیشتر دارید می خوام کمک کنید تا بدونم از کدوم نسخه کجا استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

javad_r_85
دوشنبه 09 اسفند 1389, 16:17 عصر
راستی یادم رفت مشکلات مربوط به نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی را ذکر کنم؟؟؟