PDA

View Full Version : سوال: مشکل refresh نشدن DataGridView

mohsencom
دوشنبه 09 اسفند 1389, 17:57 عصر
سلام
من یک برنامه ای دارم که با دیتابیس ACCESS کار میکنه و عملیات ثبت و ویرایش و حذف رو انجام میده...حالا میخوام مثلا وقتی روی دکمه ثبت کلیک میکنم همون لچظه تغییرات در datagridview نمایش داده بشه...از کد datagridview.refresh()‎ هم استفاده کردم اما نتیجه ای یا تغییری رو نشون نداد...یعنی حتما باید فرمو ببندم و دوباره باز کنم تا نتیجه رو نشون بده...لطفا راهنماییم کنید.خدا خیرتون بده

alimanam
دوشنبه 09 اسفند 1389, 21:36 عصر
با سلام

از این نمونه کدی که نوشتم استفاده کن مشکلت حل میشه .

موفق باشید ./

shadi khanum
دوشنبه 09 اسفند 1389, 21:44 عصر
احتمالا شما فقط توی Load فرمتون اطلاعات رو از بانک اکسستون میخونید و توی گرید نشون میدین. واسه همین وقتی ردیفی به بانک اضافه میکنید توی گرید نشون نمیده و باید فرم رو ببندین و باز کنین تا مجددا اطلاعات رو بخونه

mohsencom
سه شنبه 10 اسفند 1389, 01:06 صبح
با سلام

از این نمونه کدی که نوشتم استفاده کن مشکلت حل میشه .

موفق باشید ./

ممنون دوست عزیز...شما از روش پارامتری این عملیاتو انجام دادین ولی من با یه روش دیگه که همون باز کردن کانکشن و استفاده از COMMAND و executenonquery...البته نمونه شما فقط در مورد عمل ثبت دیتاگرید ویو رو رفرش کرد...ببینین من یه دیتابیس Access دارم اسمش Anbar هست.این دیتابیسو من از قسمت data source در VS روی فرم drag کردم...حالا همه کارای ثبت و حذف و ویرایش روی هم روش انجام دادم و بخوبی کار میکنه...فقط تنها کاری که نمیکنه اینه که موقعی که دکمه ثبت یا ویرایش یا حذف رو میزنم و عمل مورد نظر انجام میشه اما Datagridview که اسمش بعد از drag کردن AnbarDataGridView هست رفرش نمیشه و نتیجه رو نشون نمیده و من حتما باید فرم رو بسته و باز کنم تا نتیجه رو نشون بده...از AnbarDataGridView.refresh هم استفاده کردم اما نشد.
در جواب شادی خانم هم باید بگم که همونطور که گفتم عملیات بر روی دکمه صورت میگیره نه در رویداد‎ LOAD FORM

mohsencom
جمعه 13 اسفند 1389, 23:17 عصر
من هنوز این مشکلم حل نشده :(

shahab2025
شنبه 14 اسفند 1389, 14:41 عصر
من هنوز این مشکلم حل نشده :(

من اینجوری در برنامه ام refresh میکنم شاید به دردت خوره

PublicSub loadDGV()
Dim con As OleDbConnection = New OleDbConnection(My.Settings.S1)
Dim S2 AsString = "SELECT PersonnelNumber, First_Name, Last_Name, Father_Name FROM Personnel"
Dim ds AsNew DataSet
Dim objdataadapter AsNew OleDbDataAdapter(S2, con)
objdataadapter.Fill(ds, "Personnel")
If con.State = ConnectionState.Closed Then con.Open()
DataGridView1.DataSource = ds
DataGridView1.DataMember = "Personnel"
DataGridView1.Columns(0).HeaderText = "Personnel Number "
DataGridView1.Columns(1).HeaderText = "Name"
DataGridView1.Columns(2).HeaderText = "Last Name "
DataGridView1.Columns(3).HeaderText = "Father Name "
DataGridView1.ClearSelection()
con.Close()
EndSub

و هر کجا نیازش داشتم صداش میکنم

امیدوارم مشکلت را حل کنه

mohsencom
شنبه 14 اسفند 1389, 21:43 عصر
شهاب جان خدا خیرت بده...مشکلمو حل کردی :)
خیر ببینی عزیز :)