PDA

View Full Version : سوال: ساخت یک پایگاه داده برای دلفی و ارتباط آن در ویندوز

nsco_nsco
سه شنبه 10 اسفند 1389, 04:14 صبح
سلام دوستان
من می خوام یک پایگاه داده در دلفی 2010 بسازم و یک سری فیلد داشته باشه برای درج اطلاعات و می خوام که در خود ویندوز کار کند اما هرچی گشتم چیزی نفهمیدم ممنون می شوم کمک کنید و یک نرم افزار در این مورد و یک اموزش بدهید با تشکر از همه دوستان :تشویق: فقط سریع ممنون می شوم:تشویق::چشمک:

Touska
سه شنبه 10 اسفند 1389, 09:35 صبح
با سلام

شما ابتدا باید تصمیم بگیرید از چه پایگاه داده ایی می خواهید استفاده کنید : SQL یا Paradox یا Access

و باید فیلد ها و طراحی دیتابیس خود را با استفاده از ابزار آن پایگاه داده انجام دهید و سپس با دلفی به آن کانکت کرده

و از فیلدها و روال هاش استفاده نمایید.

nsco_nsco
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 17:08 عصر
سلام مممنون از پاسختو ن اما
من تنها با اکسس کمی کار کردم و به خاطر اینکه هرکی می توه بازشکنه توش رو ببینه بدم اومد این دوتایی که معرفی کردید ممنون می شوم کمی بیشتر توضیح بدید و بگید کدومش بهتره دوتاش رو تو اینترنت جستجو کردم برای دانلود ندیدم ممنون می شم اگر ادرسی برای دانلود هم دارید بید در ضمن جایی خوندم که برای طراحی پایگاه داده وب سایت از اس کو ال استفاده می کنن من برای استفاده در ویندوز می خواهم و اگر امکان دارد شیوه اتصال رو در دلفی به هر یک بگید ممنون از کمکتون ممنون می شوم سریع پاسخ بدید با تشکر از همه دوستان خوبم :قلب:

Felony
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 17:16 عصر
پارادوکس که به جمع مرحومان پیوسته !

میتونید از My SQL یا SQL Server ... استفاده کنید ، در مورد هر کدوم تو سایت مقاله و پست های بسیاری وجود داره و لینک دانلود اونهایی که رایگان هست ( مثل My SQL ) تو سایت هست .

pezhvakco
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 17:19 عصر
سلام :

1 ) این دوتایی که معرفی کردید ممنون می شوم کمی بیشتر توضیح بدید و بگید کدومش بهتره .
2 ) دوتاش رو تو اینترنت جستجو کردم برای دانلود ندیدم ممنون می شم اگر ادرسی برای دانلود هم دارید بید .
3 ) در ضمن جایی خوندم که برای طراحی پایگاه داده وب سایت از اس کو ال استفاده می کنن من برای استفاده در ویندوز می خواهم و اگر امکان دارد شیوه اتصال رو در دلفی به هر یک بگید
بهترین راه حل برای شما خواندن کتاب در مورد برنامه نویسی و پایگاه داده ها است .
جستجوی موردی هم میتونه یکم کمکتون کنه .
این طور که پرسش های شما نشان میده هیچ اطلاعاتی از برنامه نویسی ندارین .

sobhan1990
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 17:59 عصر
سلام :

بهترین راه حل برای شما خواندن کتاب در مورد برنامه نویسی و پایگاه داده ها است .
جستجوی موردی هم میتونه یکم کمکتون کنه .
این طور که پرسش های شما نشان میده هیچ اطلاعاتی از برنامه نویسی ندارین .
سلام
میشه یه کتاب برای دانلود معرفی کنید؟
منم همین مشکل رو دارم.
با تشکر

vahid_1360
یک شنبه 22 اسفند 1389, 11:19 صبح
سلام
به این لینک بروhttp://ketabnak.com/comment.php?dlid=886
البته فقط برای مبندی مناسب است.
یا علی