PDA

View Full Version : گفتگو: استفاده از کامپونت اری یا نه ؟

akbarkian
سه شنبه 10 اسفند 1389, 08:56 صبح
با سلام
چیزی که چند وقتی هست ذهن من را مشغول کرده وباعث تردید شد هاستفاده از از کامپونت در پروژ بسیار مهمی است
حالا من از دوستان که تجربه سالها برنامه نویسی دارند خواهش میکنم راهنمایی خود را دریغ نکند تا مشکل بنده وخیلی از دوستان حل شود
مسئله این است:
زیبا سازی فرم یکی از امتیاز های مهم یک برنامه هست ایا این زیباسازی (بیشتر جنبه زیبا سازای فرم در استفاده از کامپونت مد نظر من هست) به قیمت از دست دادن خیلی چیزا میشود؟
اگر فقط از ابزار های وبی دانت در طراحی یک نرم افزار استفاده شود بعید است بعد سالها مشکلی از این جهت که ابزاری دچار مشکل شود پیش بیایدیا اینکه بخواد برای لود شدن فرم زمان طوالانی صرف شود
ایا این دیدگاه درست است که استفاده از کامپونت ها مثلاDotNetBar Suite for Window مثلا ابزار ریبون یا تکس با کس کامپونت یا باتن یا هر ابزار دیگر لود شدن فرم طولانی میشود در واقعا برنامه را کند می کند حالا این برنامه تحت شبکه هم باشد(چه به صورت لوکال اجرا شود یا چه شیر شده در شبکه)یا این دیدگاه که با یک مشکل ویندوزی یا پاک شدن یک فایل این کامپونت یا مشکل در ریجستر شدن کامپونت کل برنامه که از ابزار های این کامپونت استفاده شده تحت تاثیر این مشکل باشد وبرنامه دیگر اجرا نشود..
ایا با وجود این دیدگاه ها استفاده از کامپونت به ریسک کردنش میارزد یا اصلا این دیگاها درست نیست و مسئله چیز دیگری هست؟

mahsa.admin
سه شنبه 10 اسفند 1389, 11:35 صبح
بله دقیقا من هم این دقدقه را دارم لطفا دوستان راهنمایی کنند

akbarkian
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 07:35 صبح
از دوستان کسی نیست راهنمایی کند؟

DoDoklak
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 08:44 صبح
من به شخصه زیاد به استفاده از کامپونینت معتقد نیستم.
کامپونینت ها مشکلات فوق را که گفته شد دارا هستند.تازه حتی مشکلات کرک شدن و آپدیت شدن را هم دارن

در کل به نظر من دو حالت برای استفاده از کامپونینت وجود دارد:

1- اگر تولید کننده کامپونینت خود شما هستید اشکالی نداره در برنامه هاتون ازش استفاده کنید چون اگر مشکلی داشت کدش رو دارید راحت حلش میکنید.
2-احتیاج به ابزار ویژه ایی دارید که خود شما قادر به طراحی آن نیستید و یا اگر هم بتوایند زمان خیلی زیادی باید صرف کنید که اصل پروژه عقب میوفته

در خارج از این دو حالت استفاده از کامپونینتها زیاد بهینه نیست