PDA

View Full Version : کندی تهیه لیست کالا از انبار

alireza1514
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 10:52 صبح
سلام..
ببخشید و لی هرچی سرچ کردم نتونستم جوابی بگیرم ....
من یک برنامه انبارداری نوشتم. البته حجم اطلاعاتش رفته بالا تقریبا جدول تراکنش کالا که ورود و خروج را ثبت می کند به 300000 رکورد رسیده البته هر ساله این برنامه عملیات پایان سال مالی و صفر کردن فاکتور ها ر انجام میده..
تعداد کالا ها هم به 3000 قلم رسیده
مشکل اینجاست که زمانی که لیست کالا باز میشود زمان زیادی طول میکشد البته تو این لیست آخرین قیمت خرید یه همراه موجودی نشان داده می شود.
من برای بدست آوردن آخرین خرید دوتا فانکشن ساختم که یکی بزرگترین تاریخ و دیگری بالاترین قیمت را جستجو میکند . سپس با ارتباط این دو قیممت آخرین خرید استخراج می شود.
برای بدست آوردن مانده کالا ، موجودی ابتدای دوره + حاصل تفریق تعداد ورود - تعداد خروج را محاسبه کردم.
چون اطلاعات فاکتور ابتدا در جدول تمپ بار گذاری می شود و پس از تایید تغییرات درون جدول اصلی اعمال میشود مجبور شدم یک فانکشن دیگه نیز بسازم تا تعداد کالا ها ی درون جدول تمپ را نیز حساب کنم.تا پس از هر تغییر در جدول تمپ ، موجودی کلی نیز متناسب با تعداد تعیین شده برای کالا تغییر کنه.

برای محا سبه موجودی کالا از یک کوری کلی که همه این کوری ها را با هم بار گذاری میکند استفاده کرده ام .برای ستون موجودی،موجودی در جدول اصلی - تعداد وارد شده در جدول تمپ ، برای آخرین قیمت خرید هم فانکشنی که آخرین خرید رو استخراج میکنه رو هم بار گذاری کردم...
مشکل اینجاست که برای هر بار اضافه کردن قلم باید این کوری اجرا شود تا لیست کالا نشان داده شود. اما مدت زمان زیادی طول می کشد.تا لیست باز شود به نظر شما. مشکل از کجاست. آیا روش من برای محاسبه مانده کالا اشتباست . یا ؟؟؟ چه کنم؟ البته ایندکس گذاری هم کردم. اینجوریه اگه نبود که وا ویلا می شد

Loveski
چهارشنبه 11 اسفند 1389, 15:37 عصر
به جای آنکه همه اطلاعات و تغییر قیمت ها را در یک جا نگه داری میتوانی یک لیست از کالا داشته باشی که در آن یک فیلد برای آخرین قیمت و موجودی قرار دهی که مجبور نباشی همیشه در آن لیست بزرگ جستجو انجام بدهی.