PDA

View Full Version : سوال: ساختن برنامه نصب برای پروژه ای که با sql server کار شده اما express نیست

samanwithyou
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 21:29 عصر
سلام دوستان
من یه application نوشتم که از پایگاه داده sql server استفاده میکنه، نسخه ی که نصب کردم sql server 2008 developer هست، و وقتی visual studio 2010 رو نصب میکردم جلوی نصب کردن sql express رو گرفتم. یعنی الان یه 2010 visual stdio و یه sql server 2008 developer نصب دارم. من 2 تا سوال دارم:
1. برای اینکه این نرم افزار بعد از نصب روی کامپیوتر دیگه اجرا بشه connectionstring من چی میشه؟
2. برای کامپیوتری که این نرم افزار روش نصب میشه با توجه به اینکه sql server express ندارم و ممکنه اون کامپیوتر مقصد هم نداشته باشه باید چیکار کنم؟

اصلا میخوام بدونم برای توزیع یک نرم افزار نصب sql express تو کامپیوتر خودم و مقصد اجباریه یا نه؟

ممنون

andaron
شنبه 21 اسفند 1389, 07:22 صبح
دوستان به این دوستمون کمک کنید چون من هم نیازمند همچین چیزی هستم

aliasghar2
یک شنبه 29 اسفند 1389, 10:11 صبح
سلام دوستان

راستش چند وقت پیش یه برنامه نوشتم برای یه موسسه
من توی این پروژه از sqlexpress 2008 استفاده کردم واسه ساخت ستاپش سختی های زیادی کشیدم ولی تجربه خوبی واسم شد

اینکه شما از sql server استفاده کردید یه جورایی لازم نیست همون sql server رو تو سیستم مقصد نصب کنی می تونی conection string رو تغییر بدی و از اون استفاده کنی ولی چون خودت sqlexpress نداری یکم مشکل ساز میشه به نظر من بهتره یه express نصب کنی و از اون استفاده کنی کار سختی هم نیست خیلی سریع نصب میشه

اصلا میخوام بدونم برای توزیع یک نرم افزار نصب sql express تو کامپیوتر خودم و مقصد اجباریه یا نه؟

بله لازمه

1. برای اینکه این نرم افزار بعد از نصب روی کامپیوتر دیگه اجرا بشه connectionstring من چی میشه؟

اگه میخوای روسیتمی که از express استفاده می کنه برنامه رو نصب کنی فقط کافی اسم سیستمتو از کانکشنت خذف کنی وبجاش دات یا همون نقطه بزاری مثل

SqlConnection con = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=karyabi;Integrated Security=True");

2. برای کامپیوتری که این نرم افزار روش نصب میشه با توجه به اینکه sql server express ندارم و ممکنه اون کامپیوتر مقصد هم نداشته باشه باید چیکار کنم؟

وقتی توی خود vs 2010 ستاپ درست کنی مینونی یک سری پیش نیاز هارو مثل framwork , sqlexpress , report و... رو انتخاب کنی واین ها همراه ستاب برنامه نصب میشه و می تونه نیاز هارو برطرف کنه
خب تنها یه چیز می مونه و اونم attach کردن فایل بانک توی سیستم مقصد هست و یه روشی که میشه این کار رو انجام داد اینه که کد attach رو تو برنامت بنویسی طوری که در صورتی که تو سیستم بانکت وجود داشت نیازی به این کار نباشه

امیدوارم بدردت بخوره