PDA

View Full Version : بهترین مسیر برای قرار دادن دیتا بیس کجاست

seyed ehsan
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 22:45 عصر
سلام .
برنامه رو می نویسم و شاید یه کمی هم راه افتاده باشم . اما احساس می کنم خیلی ها مثل من هستند که اصولی را که مهم هم هستند را نمی دانند .

من پروژه ای رو می سازم . می خواهم بدانم بهترین مسیر برای قرار دادن بانک اطلاعاتی برنامه که با اکسس است کجاست .
چون خودم بعد از اینکه برنامه رو بصورت publish می کنم مشکل دیتا بیس دارم و باید یک بار دیگه بانک اطلاعاتی رو کپی کنم

alimanam
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 23:13 عصر
با سلام

به نظر بنده شما بهتره تمامی کارهایی که نیازه با بانک اکسس انجام بدین رو با کدنویسی انجام بدین مثلاً برای اضافه , حذف , تغییر , ذخیره اطلاعات با کدنویسی این کار رو انجام بدین در این صورت همه چی دست شماست و با ست کردن ConnectionString به راحتی آب خوردن میتونین بانکتون رو از هر مسیری ( که در اینجا به نظر بنده کنار دست فایل اجرایی هست ) لود کنین . اگر هم از روش مستقیم ( با استفاده از ویزارد ویژوال استودیو این کار رو کردین ) کافیه با توجه به تصویر زیر عمل کنین مشکلتون حل میشه .

http://up.iranblog.com/images/8jvvqkrcgtmxrjzxhs6b.jpg

موفق باشید ./

omid-vbAuto
پنج شنبه 12 اسفند 1389, 23:36 عصر
با سلام

به نظر بنده شما بهتره تمامی کارهایی که نیازه با بانک اکسس انجام بدین رو با کدنویسی انجام بدین مثلاً برای اضافه , حذف , تغییر , ذخیره اطلاعات با کدنویسی این کار رو انجام بدین در این صورت همه چی دست شماست و با ست کردن ConnectionString به راحتی آب خوردن میتونین بانکتون رو از هر مسیری ( که در اینجا به نظر بنده کنار دست فایل اجرایی هست ) لود کنین . اگر هم از روش مستقیم ( با استفاده از ویزارد ویژوال استودیو این کار رو کردین ) کافیه با توجه به تصویر زیر عمل کنین مشکلتون حل میشه .

موفق باشید ./

علی جان نمی دونم شما با این مشکل بر خوردین یا نه؟

ولی من قبلا به صورت مستقیم با پایگاه داد ارتباط برقرار می کردم (البته نه به روش پارامتری بلکه به روش بایند)و خودایش هم روش بی نقص سریع و آسانی هستش با کمترین کد نویس.

ولی در روش اشاره شده(مستقیم = بایند)اگر پایگاه داده در کنار فایل اجرائی مسقر باشه اصلا برنامه اجرا نمیشه و خطا میده وعلت این موضوع چیه؟

البته این هم بگم که در این حالت قبل اجرای برنامه خطائی نمیگیره ولی وقتی Run می کنی اجرا نشده و خطا میگره؟!!!

seyed ehsan
جمعه 13 اسفند 1389, 11:09 صبح
دستتون درد نکنه . میدونید . من هم از همون روشی که شما فرمودید استفاده کردم یعنی روش کد نویسی . اما در زمان publish کردن برنامه نمی تونه مسیر بانک اطلاعاتی من رو پیدا کنه و من مجبورم تا خودم یک بار دیگه بانکم رو کپی کنم

alimanam
جمعه 13 اسفند 1389, 11:33 صبح
با سلام

اما در زمان publish کردن برنامه نمی تونه مسیر بانک اطلاعاتی من رو پیدا کنه و من مجبورم تا خودم یک بار دیگه بانکم رو کپی کنم

دوست عزیز در روش کدنویسی شما میاین و مسیر بانک رو و نحوه اتصال رو ست میکنین دیگه , خوب کانکشن استرینگ شما چیه ؟ ( کدش ) اگه شبیه کد پایین هستش و بانک هم کنار فایل اجرایی باشه نباید مشکلی به وجود بیاد . در ضمن شما چه نیازی برای Publish دارین ؟!!! اگه میخواین برای برنامه تون فایل ستاپ بسازین خوب یه پروژه از نوع Setup بسازین و مابقی کارها ....

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\db2003.mdb;Persist Security Info=True

موفق باشید ./

shahab2025
شنبه 14 اسفند 1389, 14:06 عصر
سلام
من هم تجربه خودم را بگم . امیدوارم مشکل دوستان را حل کنه .
من واسه نرم افزارهای کوچیک از بانک اکسس استفاده میکنم . و بانک را همیشه کنار فایل اجرایی در شاخه bin قرار میدم . هیچوقت هم باهاش مشکلی نداشتم .

البته در ابتدای برنامه ام چک میکنم که بانک وجود دارد یا نه ؟؟ به این صورت :
PrivateSub LoginForm_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) HandlesMyBase.Load
If Not System.IO.File.Exists("personnel.mdb") Then
MsgBox(" Data File not found")
End
EndIf

و کانکشن استریگ را هم به این صورت میزارم :

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=Personnel.mdb;Persist Security Info=False

nice_boy_a
شنبه 14 اسفند 1389, 14:53 عصر
با سلام

موفق باشید ./

سلام
لطفا درباره ی خصوصیت copy to Output توضیح بدین؟کارش چیه ؟

seyed ehsan
یک شنبه 15 اسفند 1389, 01:07 صبح
با سلام

دوست عزیز در روش کدنویسی شما میاین و مسیر بانک رو و نحوه اتصال رو ست میکنین دیگه , خوب کانکشن استرینگ شما چیه ؟ ( کدش ) اگه شبیه کد پایین هستش و بانک هم کنار فایل اجرایی باشه نباید مشکلی به وجود بیاد . در ضمن شما چه نیازی برای Publish دارین ؟!!! اگه میخواین برای برنامه تون فایل ستاپ بسازین خوب یه پروژه از نوع Setup بسازین و مابقی کارها ....

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\db2003.mdb;Persist Security Info=True

موفق باشید ./
میشه بفرمایی منظور شما از از یه پروژه از نوع setup ساختن چیه ؟ من نمی دونم ! من معمولا publish می کردم . برای تبدیل به exe کردن مگه چند تا راه وجود داره ؟ شاید مشکل من همین جا باشه ..

محسن شامحمدی
یک شنبه 15 اسفند 1389, 08:28 صبح
میشه بفرمایی منظور شما از از یه پروژه از نوع setup ساختن چیه ؟
منظورشون اینه که اولش که می زنید new project بعدش به جای گزینه vb.net می رید توی other project types و بعدش گزینه setup and deployment رو بزنید و در آخر گزینه setup project رو انتخاب کنید

http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/mirfan00/1753/Images/AddSetupProject.JPG