PDA

View Full Version : سوال: ذخیره خودکار فایل با نام جدید

drahmadtaraffoo
جمعه 13 اسفند 1389, 13:22 عصر
بسم الله الرحمن الرحيم
دوستان عزيز سلام
من در اين برنامه مي خواهم زمانيکه تصويري فرضاً به نام X را قصد دارم اضافه کنم اگر تصويري با همين نام X در پوشه تصاوير موجود باشد تصوير جديد به طور خودکار با نام جديدي ذخيره گردد و جايگزين تصوير قبلي نشود.
با تشکر و سپاس فراوان

pezhvakco
جمعه 13 اسفند 1389, 18:04 عصر
سلام :
شما می تونین بودن فایل با نام خاص رو جستجو کنین و در ادمه کار رو متناسب با اون انجام بدین :
if FileExists(AdressFile) = True then
//--
else
//--

drahmadtaraffoo
شنبه 14 اسفند 1389, 19:25 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت دوست عزیز جناب pezhvakco

از ارسال نظر شما صمیمانه سپاسگذارم

کد شما را به این صورت بکار گرفتم اما نمی دانم خطای کار کجاست!؟
لطفاً با توجه به اینکه من تازه کار هستم اگر امکان دارد توضیح بیشتری بدهید.

متشکرم

if
OpenPictureDialog1.Execute
then
if FileExists(PChar(path+'\Pictures\'+(OpenPictureDia log1.FileName))) = True then
; ( ' تصویری با همین نام موجود است ')Showmessage

Felony
شنبه 14 اسفند 1389, 22:25 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت دوست عزیز جناب pezhvakco

از ارسال نظر شما صمیمانه سپاسگذارم

کد شما را به این صورت بکار گرفتم اما نمی دانم خطای کار کجاست!؟
لطفاً با توجه به اینکه من تازه کار هستم اگر امکان دارد توضیح بیشتری بدهید.

متشکرم

if
OpenPictureDialog1.Execute
then
if FileExists(PChar(path+'\Pictures\'+(OpenPictureDia log1.FileName))) = True then
; ( ' تصویری با همین نام موجود است ')Showmessage

با یک ShowMessage اون آدرسی که دادید رو بررسی کنید ببینید صحیح هست ، احتمال خیلی زیاد آدرس دهیتون اشتباه هست .

drahmadtaraffoo
یک شنبه 15 اسفند 1389, 17:37 عصر
بسم الله الرحمن الرحيم
دوستان عزيز سلام
کــُـــــــــــــــــــــ ـــــــــمــَــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـک
من که کاملاً گیج شدم لطفاً یک نفر لطف کنه با توجه به سورس برنامه که خدمتتون ارائه کردم من را راهنمایی کند.
متشکرم

pezhvakco
یک شنبه 15 اسفند 1389, 19:17 عصر
نوشته های شما زیاد مفهوم نیست .
این نمونه کد ها رو نگاه کنین :
http://rapidshare.com/files/451232388/imager.rar

drahmadtaraffoo
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:02 عصر
بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام حضور محترم دوستان عزيز
ببينيد من يک برنامه دارم که در آن به همراه مشخصات مشتري بايد تصوير او را هم در بانک ذخيره کنم ، خوب من براي پايگاه داده ام از بانک اطلاعات اکسس استفاده کرده ام ، حالا اگر بخواهم تصوير مشتري را هم در بانک ذخيره کنم با مشکل افزايش حجم بيش از حد بانک اطلاعات مواجه خواهم شد.
بنابراين بجاي اين کار آمدم و پوشه اي کنار فايل اجرايي قرار دادم و تصاوير را براي ذخيره کردن به آنجا منتقل کردم. يعني توسط يک قطعه کد من تصوير را در هر بخش از درايوها که باشد مي گيرم و در اين پوشه يک نسخه از آن را کپي مي کنم و بعد از آنجا آدرس اين تصوير را در بانک اطلاعات ذخيره مي کنم و هنگام فراخواني بجاي تصوير آدرس آنرا فراخواني مي کنم و تصوير در يک image لود مي شود.
خوب اميدوارم که تا اينجا توانسته باشم منظور خودم را برسانم.
اما مشکل از آنجا ناشي مي شود که اگر من تصويري را با توجه به مطالب بالا براي بار اول در اين پوشه کپي کردم فرضاً اگر نام اين تصوير X بوده باشد.
اگر بار ديگر تصوير ديگري را با همين نام بخواهم طبق روش بالا ذخيره کنم تصوير دوم هنگاه کپي شدن در پوشه، تصوير اول را پاک مي کند و خودش را جايگزين آن مي کند.
حالا شما فکرش را بکنيد اگر من دو تا مشتري داشته باشم که نام آنها و بالطبع نام تصويرشان يکسان باشد تصوير مشتري دوم روي تصوير مشتري اول کپي مي شود و الآن براي هر دو مشتري براساس آدرس ذخيره شده از تصوير مشتري دوم استفاده مي شود.
پس من مجبور هستم کاري کنم که يا هنگام کپي شدن تصوير دوم در پوشه اگر نام مشابهي وجود دارد بطور خودکار نام تصوير دوم براي کپي شدن در پوشه ذخيره تصاوير تغيير کند و يا اينکه پيام هشداري ظاهر شود و به کاربر گوشزد کند که اين نام تکراري است تا آنرا تغيير دهد.
اميدوارم دوستان محترم منظورم را متوجه شده باشند و مرا راهنمايي نمايند.
با سپاس

pezhvakco
دوشنبه 16 اسفند 1389, 20:53 عصر
يا اينکه پيام هشداري ظاهر شود و به کاربر گوشزد کند که اين نام تکراري است تا آنرا تغيير دهد.
نمی دونم نمونه برنامه رو نگاه کردین یا نه چون همین بخش در شرط هنگام ذخیره است ...

khoshblagh
سه شنبه 17 اسفند 1389, 07:18 صبح
با سلام خدمت دوست عزیز
در این رابطه کافی است که به جای نام فایل تصویر نام غیر تکراری مثل فرضا در رابطه با کارکنان یک موسسه شماره پرسنلی و در رابطه با مشتری حقیقی کد ملی فرد را قرارداد و به این صورت یک فایل تصویر با نام منحصر بفرد ایجاد کرد. بقیه مطلب را جناب Pezhvakco به طور واضح با مثال تشریح کردند که جای تشکر دارد. موفق باشید.

drahmadtaraffoo
سه شنبه 17 اسفند 1389, 15:52 عصر
بسم الله الرحمن الرحيم
دوست عزیز سلام
من هر دفعه سعی کردم نمونه کدهای شما را از آدرس http://rapidshare.com/files/451232388/imager.rar (http://rapidshare.com/files/451232388/imager.rar) دانلود کنم با خطا مواجه شدم!؟
اگه امکان دارد این کدها را در همین سایت ارائه کنید تا دیگران هم از آن استفاده کنند.
اگر هم امکان ندارد که از همه زحماتی که این چند روزه متحمل شدید، عذر خواهی می کنم.
از شما و همچنین همه عزیزانی که مرا راهنمایی کردند سپاسگذارم.
چون فکر می کنم یا کسی جواب سوال ( ذخیره خودکار فایل با نام جدید ) را نمی داند ویا نمی خواهند از اطلاعاتشان دیگران استفاده کنند.
قال امیر المؤمنین علی علیه السلام : زکاة العلم نشره : زکات دانش انتشار آن است.
انشاء الله اگر خودم جواب آن را پیدا کردم در همین بخش قرار می دهم تا دیگران هم از آن استفاده کنند.
به امید فردایی بهتر

:تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق::تشویق::تشویق::تش یق::تشویق::تشویق::تشویق::تشو ق::تشویق::تشویق::تشویق::تشوی ::تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:

drahmadtaraffoo
یک شنبه 22 اسفند 1389, 16:40 عصر
IF Fileexists(Filename) then begin

;[ts:= timetostr(time()) ; ts:=ts[7]+ts[8

; RenName:= IntToStr(RandomRange(strtoint(ts),1000) ) + '-'+ Filename

;((RenameFile( PCHAR( Filepath ) , PCHAR(RenName

:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب: