PDA

View Full Version : کلیک بروی datagridview و نمایش مقادیر در textbox و chekbox

saeednews
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:38 عصر
67147
سلام
تصویر بالا صفحه یوز اکانت میباشد. اساتید وبی نت چطور میتوان تکست باکس و چک باکس های پائین صفحه را با دیتا گرید ویو ست کنم که با کلیک بروی جدول مقادیر در پائین نمایش داده شود.
و با فشردن کلید ذخیره شروع به سیو در دیتا بیس نماید.

** یک سوال دیگه اینکه چطور دیتا گرید ویو را تنظیم کنم که لاین به لاین انتخاب بشه و مثل عکس تک فیلد قابل انتخاب نباشه

dll9095
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:47 عصر
دوست عزیز برای سوال باید بگم باید به صورت زیر عمل کنی !!!
ابتدا روی DataGridView دو بار کلیک کن و بعد رویداد همانند کدی که برات نوشتم .

Private Sub DataGridView1_CellMouseClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellMouseEventArg s) Handles DataGridView1.CellMouseClick
Me.TextBox1.Text = Me.DataGridView1.Item(0, e.RowIndex).Value
End Sub

شماره 0 که من گذاشتم شماره ستون می باشد و گزینه E.Rowindex شماره ایندکس ردیفی است که کاربر کلیک کرده است .

dll9095
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:53 عصر
و برای اینکه دوباره بتونی تغییرات رو ذخیره کنی این کد رو که من به عنوان یک مثال نوشتم رو در رویداد کلیک باتنت قرار بده .البته شماره ستون ها رو خودت باید چک کنی .

Me.DataGridView1.Item(0, Me.DataGridView1.CurrentRow.Index).Value = Me.TextBox1.Text
Me.DataGridView1.Item(1, Me.DataGridView1.CurrentRow.Index).Value = Me.CheckBox1.Checked

dll9095
یک شنبه 15 اسفند 1389, 14:56 عصر
و در نهایت برای جواب سوال آخرت هم باید بگم که این یکی از خصوصیات در DV است که در تصویر مشخص میشه .

omid-vbAuto
یک شنبه 15 اسفند 1389, 15:06 عصر
و در نهایت برای جواب سوال آخرت هم باید بگم که این یکی از خصوصیات در DV است که در تصویر مشخص میشه .

در پایان من به این شکل کدهای دوستمون رو کامل می کنم:

DataGridView1.SelectionMode = DataGridViewSelectionMode.FullRowSelect

saeednews
یک شنبه 15 اسفند 1389, 15:19 عصر
مرسی بخشی از مشکلم را حل کرد.
Private Sub DataGridView1_CellMouseUp(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellMouseEventArg s) Handles DataGridView1.CellMouseUp
If e.ColumnIndex < 0 Then
Exit Sub
End If
Me.usrtxtbox.Text = Me.DataGridView1.Item(1, e.RowIndex).Value
Me.passtxtbox.Text = Me.DataGridView1.Item(2, e.RowIndex).Value
Me.adminchkbox.Checked = Me.DataGridView1.Item(3, e.RowIndex).Value
Me.ADchkbox.Checked = Me.DataGridView1.Item(4, e.RowIndex).Value

End Sub

اگه لطف کنید یک راهنمایی هم در مورد نحوه تنظیم دیتاگرید ویو آموزش دهید که هر مربع به تنهایی قابل انتخاب نباشه و با کلیک کل لاین افقی انتخاب بشه

omid-vbAuto
یک شنبه 15 اسفند 1389, 15:26 عصر
مرسی بخشی از مشکلم را حل کرد.
Private Sub DataGridView1_CellMouseUp(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellMouseEventArg s) Handles DataGridView1.CellMouseUp
If e.ColumnIndex < 0 Then
Exit Sub
End If
Me.usrtxtbox.Text = Me.DataGridView1.Item(1, e.RowIndex).Value
Me.passtxtbox.Text = Me.DataGridView1.Item(2, e.RowIndex).Value
Me.adminchkbox.Checked = Me.DataGridView1.Item(3, e.RowIndex).Value
Me.ADchkbox.Checked = Me.DataGridView1.Item(4, e.RowIndex).Value

End Sub

اگه لطف کنید یک راهنمایی هم در مورد نحوه تنظیم دیتاگرید ویو آموزش دهید که هر مربع به تنهایی قابل انتخاب نباشه و با کلیک کل لاین افقی انتخاب بشه

من که کدشم دادم!!!

saeednews
یک شنبه 15 اسفند 1389, 15:37 عصر
معذرت میخوام جواب من صحیح بیان نشده است. منظور دقیقتر من این بود "کدی را که شما دادید را بسط دادم و کد که وارد سایت کردم را جایگزین کردم"

* در مورد اینکه فقط یک ROW قابل انتخاب باشه و هر cell به تنهایی انتخاب نشه اطلاعاتی در اختیار من قرار می دهید.

saeednews
یک شنبه 15 اسفند 1389, 15:39 عصر
باز هم معذزت میخوام اپلیکیشن نو اسکریپ جلوی رفرش صفحه را گرفته بود - از همه دوستان متشکرم پیغام ها را الان دیدم.

دوست دار شما سعید.