PDA

View Full Version : سوال: راه اندازی سایت

hamidhws
یک شنبه 15 اسفند 1389, 18:21 عصر
سلام دوستان ببخشید که تند تند پست میدم چون واقعا عجله دارم

اگه یه دوست خوب بیاد و با حوصله جواب سوالمو بده ممنون میشم

راستش من برنامه نویس تحت ویندوزم و دارم اولین کار تحت وبم رو انجام میدم و با IIS هم کار نکردم پس لطفا از پایه جواب بدید!

سوالم اینه:

فرض کنید یه سرور با آی پی invalid توی یه شبکه داخلی داریم و ویندوز سرور 2008 R2 و sql sever 2008 R2 هم روش نصبه . (نمیدونم IIS 7 روش نصبه یا نه؟ یا باید جدا نصب کنم؟)

1- آیا میشه توی یه شبکه داخلی یه سیستم با آی پی اینولید رو هاست کرد؟ چطوری؟

2-اگه ممکنه از پایه بفرمایید من دقیقا پروژه سیلورلایتمو چطوری باید هاست کنم ؟ چه تغییراتی توی کجاهای پروژم باید بدم؟ و اونو چطوری بفرستم توی IIS و اونجا باید دقیقا چیکار کنم؟لطفا از پایه توضیح بدید

3- لطفا همین کار رو هم برای آی پی ولید توضیح بدید

در آخر هم از هر دوستی که با حوصله جواب بده پیشاپیش تشکر میکنم:قلب:

ممنون

taghvajou
دوشنبه 16 اسفند 1389, 22:40 عصر
سلام به همه
اول کار باید خدا صبرتون بده بگم که برای اولین تجربه وب زارپ از سیلورلایت شروع کردین.
دوما شما اگه با حوصله همه پستهای قبلی رو بگردین (یا حداقل از امکان جستجو تو تالار استفاده کنین) میبینین که سوالات بالا قبلا با حوصله توسط دوستان باحوصله پاسخ داده شده. هم برای آی آی اس شش هم هفت
سوما حتما مطمئن باشین که آی آی اس نصب باشه (Internet Information System) اگه هفت باشه کارتون راحته که تنظیماتتون کمتر میشه البته با توجه به اینکه سیستم عاملتون سرور 2008 است پیشفرض آی آی اس هفت نصبه یه زحمت بکشین تو ابزار مدیریت (Administrative tools) یه نگاه بنداز .
چهارما آی پی ولید یا غیر ولید تو روند کار فرق نمیکنه. شما تو سایت بایندینگ آی پی آدرس مورد نظرتون بنویسین. آگه ساب دومین (چه اینترانت و چه اینترنت) دارین تو هاست نیم بنویسین. پورت هم پیشفرض 80 اگه خواستین عوض کنین فقط یادتون باشه به مسئول امینت شبکه بگین اون پورت باز باشه.
پنجما تو کانکشن استرینگتون هم اضافه کردن آی پی سرور فراموش نشه ( البته فرض من این بوده که سروری اپلیکیشن و دیتابیس یکی باشه که در غیر این صورت کار یه کم متفاوت میشه)
ششما برای دپلوی کردن سایت (که سیلورلایت توشه) اول یه بار کلین کنین. تو سند ایکس ام ال مربوط هب کلاینت سرویس به جای لوکال هاست، ای پی سرورتون رو بنویسین. بعد بیلد کنین بعد پابلیش رو بزنین که می پرسه که به کجا و از چه روشی میخواین پابلیش کنین. (فرض رو بر این میذارم که شما رو سرور ویژوال استودیو نصب کردین و از همونجا دارین آپلود میکنین) تو پنجره پابلیش، از کمبوباکس پابلیش متد، فایل سیستم رو انتخاب کنین زیرش یه تارگت لوکیشن یه دکمه براوز (...) هستش، اون رو بزنین تا تارگت لوکیشین ها در دو تب سیستم و آی آی اس نمایان میشه. اونجا سایت مورد نظر رو انتخاب کنین. پیشنهاد میکنین دکمه حذف همه فایل ها قبل از پابلیش رو هم انتخاب کنین. و بعد دکمه پابلیش.

در آخر هم از اینکه به اون باحوصلگی که شما میخواستین و به اون با حوصلگی که همیشه خودم تو تاپیک خودم توضیح میدادم و عکس میذاشتم نتونستم جواب بدم، پساپس پوزش میطلبم.

hamidhws
سه شنبه 17 اسفند 1389, 06:48 صبح
سلام

ممنون از همدردی شما :D اما نمیدونم چرا کار با سیلورلایت برام راحت تر از کار با آی اس پی و .. بود !شاید به خاطر این بود که به WPF شباهت زیادی داشت

در ادامه هم از کمک شما ممنونم حتما جستجو میکنم . البته گشتم اما مطالب جامعی پیدا نکردم !
البته جا داره اینجا هم یه انتقاد از مدیران عزیز سایت کنم که موتور جستجو رو کمی قوی تر کنن ! من بیشتر مواقع ترجیح میدم از گوگل برای جستجوی درون سایت استفاده کنم چون جستجوگر اینجا کمی محدودیت داره و در بعضی مواقع کلمه جستجو شده با پاسخ ها زیاد همخوانی نداره...به هر حال بگذریم

با تشکر از دوستان

taghvajou
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 01:28 صبح
نه مشکل اساسیه!
باید یه دوره فشرده جستجو بذاریم.
چون مطالب به صورت پریودیک تکراری پرسیده و جواب داده میشن.
دوستان تو انتخاب عنوان تاپیک که دقت نمیکنن مزید بر علت هم میشود.

hamidhws
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 02:26 صبح
سلام
اما بازم به نظر بنده اگه از جستجوگر گوگل در سایت استفاده بشه خیلی بهتره!

برای مثال مطلب مورد نظرتونو اینطوری در گوگل جستجو کنید

site:barnamenevis.org مطلب مورد نظر

fat_roze2000
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 10:27 صبح
سلام
بنده با سيلورلايت با پروژه وب MVC روي سيستم خودم برنامه نويسي كردم. اما ميخوام برنامه رو روي سرور تحت ويندوز سرور 2003 و IIS 6.0 اجرا كنم.
تنظيمات IIS رو به صورت زير انجام دادم.
Application extension و willcard application map رو طبق شكل زير تنظيم كردم MIME TYPE رو هم ويرايش كردم

ولي وقتي كه پروژه را روي سرور ميگذارم سايت بالا مياد ولي صفحات سيلورلايت به صورت خالي لود ميشن
يعني هيچي توشون نيست
از طرفي يه صفحه خالي با پس زمينه قرمز گذاشتم اونم نياورد
به نظر شما مشكل چي ميتونه باشه