PDA

View Full Version : سوال: چاپ سفارشی ؟

xperator
یک شنبه 15 اسفند 1389, 20:11 عصر
سلام.
من یه برنامه دیتابیس نوشتم تقریبا کامل شده فقط قسمت گزارش مونده.

می خوام بدونم چطور می تونم یه خروجی چاپ سفارشی داشته باشم طوری که داده رو خودم رو صفحه کاغذ ( یا همون عکس ) پخش کنم و بعد ارسال کنم به Printer.
عکس کاغذ خام ( که همراه با آرم شرکت و کادر و ... هست ) رو باید با داده ای که از Database میگیرم پر کنم.
کاغذ هم در دو اندازه A4 و A5 هست.

آیا کنترل یا راهی هست برای اینکار ؟

خواهشا راهنمایی کنید

abtinjon
یک شنبه 15 اسفند 1389, 22:33 عصر
شما باید از کریستال ریپورت استفاده کنی، بهترین راه برای ساخت گزارش های سفارشیه. تو سایت بگرد پیدا می کنی! Crystal Report

xperator
یک شنبه 15 اسفند 1389, 23:02 عصر
دوست عزیز مشکل من گزارش گیری نیست، چاپ هست. من گفتم چاپ سفارشی نه گزارش :لبخندساده:

ali_najari
دوشنبه 16 اسفند 1389, 00:57 صبح
دوست عزیز منظورتون از چاپ سفارشی چی هست؟

آیا میخواهید تعداد رونوشت را مشخص کنید یا میخواهید به یک پرینتر دلخواه انتخاب شده از سمت کاربر بفرستید؟

ali_najari
دوشنبه 16 اسفند 1389, 01:01 صبح
برای اینکه به یک پرینتر دلخواه بفرستی شما باید ابتدا یک ReportDocument تعریف کنید که شامل گزارش نهایی شما میشه که آن را Load میکنی و اطلاعاتت را در آن وارد میکنی
به عنوان مثال:

Dim RD AsNew ReportDocument
RD.Load("MyReport.rpt")

RD.SetDataSource(TBL)

RD.PrintOptions.PrinterName = "Your Printer Name"
RD.PrintToPrinter(1, False, 0, 0)

xperator
دوشنبه 16 اسفند 1389, 10:08 صبح
شرمنده دوست عزیز دوباره توضیح میدم.
ببین فرض کن برای مثال یک فرم ارجاع با اندازه A5 چاپ کنی. هر فرم ارجاع توی اداره هم برای مثال شامل آرم اداره در بالای فرم، کلمه بسم تعالی در بالا، شماره نامه و تاریخ در گوشه سمت چپ بالا، نام کارشناس و قسمت امضا در پایین و ... میشه دیگه درسته ؟
من می خوام با اطلاعاتی که از Table دیتا بیس خوندم داده رو روی همین فرم خام که گفتم قرار بدم بعد به چاپگر ارسال کنم.

توی VB6 چندین سال پیش اینکارو می خواستم انجام بدم و یه کنترل پیدا کرده بوده که یه Form سفید اندازه کاغذ A4 بهت میداد بعد می تونستی با Label و عکس اطلاعات رو روش قرار بدی. بعد که برای چاپ ارسال می شد دقیقا محتویات فرم رو روی کاغذ پیاده می کرد. آیا یه همچین کاری رو با vb.net می شه انجام داد ؟

parsdarab
دوشنبه 16 اسفند 1389, 10:58 صبح
ببین به این تاپیک یه سری بزن من جوابتو دادم و یک مثال هم برای دانلود گزاشتم که هم اطلاعات رو از دیتا بیس می گیره و هم می تونی از طریق فرم برنامه یه مقدار به گزارش بفرستی
برو (http://barnamenevis.org/showthread.php?276383-استیمول-ریپورت-و-مشکل-در-اجرای-دوباره-دستور)