PDA

View Full Version : درخواست آموزش :: ساخت سیستم نظرسنجی با php

shahinshyd
یک شنبه 15 اسفند 1389, 22:07 عصر
با سلام
اگه امکان داره اموزش :: ساخت سیستم نظرسنجی با php رو بگذارید.

shahinshyd
یک شنبه 15 اسفند 1389, 22:09 عصر
راستی تو سایت سرچ زدم نبود

sattaryekta
دوشنبه 16 اسفند 1389, 12:17 عصر
ابتدا یک جدول برای ذخیره سوالات و جواب های نظرسنجی ایجاد کن. برای نمایش سوالات نظر سنجی از این جدول استفاده کنید.
و یک جدول دیگر برای دریافت و ذخیره پاسخ ها از کاربران. هنگامی که کاربر جواب یک نظر سنجی را وارد کرد کد جواب و کد سوال را وارد جدول دوم کن.
برای اینکه یک نفر نتواند دوبار جواب دهد از کوکی استفاده کن. یعنی کد سوال را در کوکی ذخیره کن تا یک کاربر نتواند به یک سوال دوبار جواب دهد.
برای نمایش نتایج نظرسنجی از جدول دوم هم از توابع SUM و AVG در MySQL میتوانی استفاده کنی.

alonemm
دوشنبه 16 اسفند 1389, 17:05 عصر
باسلام:
کامل سرچ کردید......!

alonemm
دوشنبه 16 اسفند 1389, 17:08 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?269921-ساخت-باکس-تعداد-بازدید-کنندگان-سایت&highlight=

shahinshyd
دوشنبه 16 اسفند 1389, 22:04 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?269921-ساخت-باکس-تعداد-بازدید-کنندگان-سایت&highlight (http://barnamenevis.org/showthread.php?269921-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA&highlight)=

چه ربطی به درخواست من داشت
:متفکر::متفکر::متفکر:

shahinshyd
دوشنبه 16 اسفند 1389, 22:06 عصر
ابتدا یک جدول برای ذخیره سوالات و جواب های نظرسنجی ایجاد کن. برای نمایش سوالات نظر سنجی از این جدول استفاده کنید.
و یک جدول دیگر برای دریافت و ذخیره پاسخ ها از کاربران. هنگامی که کاربر جواب یک نظر سنجی را وارد کرد کد جواب و کد سوال را وارد جدول دوم کن.
برای اینکه یک نفر نتواند دوبار جواب دهد از کوکی استفاده کن. یعنی کد سوال را در کوکی ذخیره کن تا یک کاربر نتواند به یک سوال دوبار جواب دهد.
برای نمایش نتایج نظرسنجی از جدول دوم هم از توابع SUM و AVG در MySQL میتوانی استفاده کنی.

حاجی یا اموزش نده یا اگه میدی درست بده اینها رو که خودم میدونستم اصل کاری کدشه!

xoogle.ir
دوشنبه 16 اسفند 1389, 22:25 عصر
عوض تشکر کردنتونه دیگه ؟؟؟؟
اینجا محل گذاشتن کد نیست بلکه محل رفع اشکال و مشورت هست. شما اگر حداقل اطلاعات رو در مورد برنامه نویسی و php بدونید میتونید از راهنمایی دوستمون استفاده کنید و کدش رو بنویسید.

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 16 اسفند 1389, 23:35 عصر
من عوض ایشون تشکر می کنم مهم آنالیز کار هست و چیز هایی که ایشون فرمودند در حد درج و آپدیت رکورد بوده پس کد های مهمی هم نداره

sattaryekta
سه شنبه 17 اسفند 1389, 09:23 صبح
لطفا عنوان تاپیک را عوض کن:
یکی برام یک نظر سنجی بسازه و برام آپلود کنه تا من ازش استفاده کنم
این عنوان بهتر نیست؟

رضا قربانی
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:55 صبح
با سلام
اگه امکان داره اموزش :: ساخت سیستم نظرسنجی با php رو بگذارید.
ببین دوست من

من یه توضیح مختصری برات می ذارم . بقیه بستگی به تلاش خودت داره

===================

شما یه صفحه nazar.php دارید که داخلش از بانک میایید و گزینه هاش رو می خونید ( مثلا 4 تا گزینه براش درج می کنید و این می شه نظر سنجی شما) تا اینجا درست و حالا شما می خواهید که وقتی روی یکی از گزینه ها زدید در بانک اطلاعاتی ذخیره بشه و برای این کار یه فایل دیگری به اسم nazar_result.php ایجاد می کنید .

تا اینجا رو داشته باش مطلب از دستت در نره :لبخند:
بعد زمانی که توی صفحه ی nazar.php می خوایی اطلاعات فرم رو پست کنی به صفحه nazar_result.php پست کن :

<form id="form1" name="form1" method="post" action="nazar_result.php">

و بعد این اطلاعاتی رو که پست ارسال کردی به nazar_result.php ، داخل همون nazar_result.php اطلاعات رو بنداز داخل یک متغیر و پستی که از nazar.php ارسال کردی باید دریافتش کنی . مثلا

$choice = $_POST['choice'] ;

بعد توی همون صفحه( nazar_result.php ) باید اطلاعات رو توی بانک بریزی - برای مثال - شما اگر بین 4 گزینه رادیو باتوم گزینه یک رو زدی - باید توی بانک بزنه یک 1 و اگر 3 رو زدی توی بانک می زنه سه

در نظر داشته باش باید برای صفحه ی nazar_result.php هم جدول درست کنی ( پس یعنی شما دو تا جدول دارید - یکی که اطلاعات نظر سنجی رو نمایش می دید تا کاربر روش کلیک کنه و نظر بده و یه جدولی که کاربر وقتی کلیک کرد اطلاعات و گزینه ها در اون ذخیره بشه)

و برای ذخیره کردن در جدول nazar_result.php که باید بسازید به این صورت باید عمل کنی

$choice = $_POST['choice'] ;

$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

/////متغیر $choice= رادیو باتوم شما که انتخاب می کنید و به صورت پست ارسال می شه ///////////

if(!empty($choice) )

{
$link = mysql_connect($dbhost,$dbuser,$dbpass);
mysql_select_db($dbname,$link);
$nzid=explode("_", base64_decode($nzid));

$sql="INSERT INTO `tbl_nazar_result`
(`nzrid` ,`nzid` ,`result` ,`ip` )
VALUES (NULL , '$nzid[0]', '$choice', '$ip' )";

$result=mysql_query($sql,$link);
}

راستی من دیگه ارتباط با بانک و مخلفاتش رو نذاشتم که باید خودت زحمتش رو بکشی و بذاری

و وقتی اطلاعات رو در بانک ذخیره کردی حالا می تونی مدیریتشون کنی و دیگه کاری نداره و فقط باید از بانک بخونیشون و تعداد آرا رو نمایش بدی
آی پی هم که واست گرفتم و انداختم داخل بانک و می تونی مدیریتش کنی و بگی که اگر $ip==$ip بود دیگه نتونه نظر بده.

من واست کلی گفتم و با اینا هم می تونی به جوابت برسی .

ولی یه قدم بردار و کد برامون بذار تا ما در حین تلاش خودت بهت کمک کنیم
بازم اگه کمکی خواستید همین جا مطرح کن تا من و دوستان دیگه بتونیم کمکتون کنیم - اما بهتر و واضح تر و یه کم صبر بیشتر (حلال مشکلاتمون فقط زمان هست)

موفق باشی دوست من

shahinshyd
سه شنبه 17 اسفند 1389, 11:48 صبح
اقا یه دنیا ممنون

hamed-php
سه شنبه 17 اسفند 1389, 14:12 عصر
$nzid=explode("_", base64_decode($nzid));

این کد چه عملی رو انجام میده؟

alonemm
سه شنبه 17 اسفند 1389, 16:05 عصر
چه ربطی به درخواست من داشت
:متفکر::متفکر::متفکر:

اوووووووووووووه!
اشتباه شد.
http://1.sanecity.net/post-89.html
بالایی رو ببینید.

shahinshyd
سه شنبه 17 اسفند 1389, 18:48 عصر
اوووووووووووووه!
اشتباه شد.
http://1.sanecity.net/post-89.html
بالایی رو ببینید.

این رو داشتم میخواستم تو انجمن مطرح بشه نه لینک به یه سایت دیگه
در هر حال ممنون

رضا قربانی
سه شنبه 17 اسفند 1389, 19:00 عصر
این کد چه عملی رو انجام میده؟
ببخشید - اضافی هست - چون از کد سیستم خودم گرفتم یادم رفت این یه قسمت رو پاک کنم

ولی این میاد کلماتی که در بانک به صورت رمزی درج می کنیم رو خنثی می کنه و نمایش می ده و اصلا نیازی نیست شما این و بنویسید