PDA

View Full Version : سوال: پست شامل توضیح و کد

tanha2007
دوشنبه 16 اسفند 1389, 10:13 صبح
سلام.

من میخواهم بدانم چگونه میشود یک پست را با استفاده از PHP در MySQL ایجاد نمود که شامل توضیح کد، خود کد، و تصویر نمایشی از نتیجه کد را شا مل باشد:

یعنی:

تابع rand() به منظور ایجاد اعداد تصادفی و اتفاقی استفاده میگردد به عنوان مثال میتوان برای سیستم اعلانات، یا سیستم های لاتری آز آن استفاده نمود.

کد:

<?php

$rand_val = rand(1, 10)

echo $rand_val;

?>

خروجی برنامه:

تصویر خروجی

شاید درین پست بیشتر از یک مرتبه در جاهای مختلف کد و توضیح و خروجی کد ذکر گردد.

چگونه میشود یک چنین چیزی ایجاد نمود مثل اینکه سیستم های محتوا دارای این خصوصیت میباشد؟

sattaryekta
دوشنبه 16 اسفند 1389, 12:12 عصر
چی میگی؟ میشه واضحتر بگی؟

mtchabok
دوشنبه 16 اسفند 1389, 12:29 عصر
عزیزم در php توابعی هس که رشته بصورت کد رو اجرا میکنه و نتیجه شو برمی گردونه فک کنم که eval بود .
الگوریتم به این صورت هس که رشته حاوی کد در پایگاه داده قرار میگیره و توضیح مربوط به کد هم باید وجود داشته باشه چونکه خودش php نمیتونه براتون توضیحی بنویسه ...
بعدش هر کدوم رو که خواستید در تابع eval($string_Code) قرار میدید و جواب رو میگیرید ...
موفق باشید

tanha2007
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 15:00 عصر
من وقت نمایش اطلاعات من شبیه تصویر ضمیمه شده نشان داده شود.

باید در زمان ذخیره سازی پست از چی روشی استفاده نمود و در زمان نمایش از چی روشی ؟

binyaft
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 17:52 عصر
پست رو همینطوری بریز تو دیتابیس ، بعد موقع نشون دادن تغییرش بده!

mtchabok
جمعه 20 اسفند 1389, 08:34 صبح
عزیزم این عکسی رو که گذاشتی به صورت دستی انجام شده و به صورت اتوماتیک خود سیستم اینکار رو انجام نداده . یعنی اینکه کد رو مثل یه رشته در دیتابیس قرار داده و نتیجه رو هم در یه فیلد دیگه در دیتابیس گذاشته و فراخوانی شده .. .

binyaft
جمعه 20 اسفند 1389, 09:36 صبح
عزیزم این عکسی رو که گذاشتی به صورت دستی انجام شده و به صورت اتوماتیک خود سیستم اینکار رو انجام نداده . یعنی اینکه کد رو مثل یه رشته در دیتابیس قرار داده و نتیجه رو هم در یه فیلد دیگه در دیتابیس گذاشته و فراخوانی شده .. .

اینطوری که جالب نیست ! :لبخند:

باید کد رو همینطوری بریزی داخل دیتابیس بعد موقع نشون دادن تنظیمش کنی!

مثلا کد هایی که بین

[php-code]<?php

echo '$name';

?>[ / php-code]

با ی دستور دیگه پردازش بشن!

mtchabok
جمعه 20 اسفند 1389, 09:55 صبح
عزیزم برای اینکار باید هر جای کدت که <?php و ؟> هس رو حذف کنی و ما بقی رشته رو به تابع eval بدی و نتیجه رو میتونی از بافرکردن خروجی استفاده کنی .

binyaft
جمعه 20 اسفند 1389, 13:47 عصر
جناب mtchabok فکر کنم دوستمون میخواد کد ها رو هایلایت کنه! اینجا نیاز به eval نیست !

tanha2007
دوشنبه 23 اسفند 1389, 13:51 عصر
سلام و تشکر از دوستان.

دقیقا من میخواهم قسمت تمام کد ها را آیلایت نمایم. میدانم تابع highlight_string میتواند اینکار را انجام دهد ولی من میخواهم که قبل از هر توضیح در باره آن داشته باشم و امکان کد در جا های متفاوت نیز میباشد.

الان اگر دوستان مثالی داشته باشند یا چیزی را که میگویند یک مثال نیز ذکر نمایند خیلی خوب میشود.

شاید BB code بشه استفاده کرد ولی چطور؟

binyaft
دوشنبه 23 اسفند 1389, 16:12 عصر
http://php.net/manual/en/book.bbcode.php

http://alexgorbatchev.com/SyntaxHighlighter/