PDA

View Full Version : طریقه ذخیره سازی فایل txt در بانک پایگاه داده

Mitra_folati
دوشنبه 16 اسفند 1389, 19:17 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

من می خوام یه فایل TXT رو کامل در داخل یکی از ردیفهای بانکم ذخیره کنم .ودر صورت نیاز هم باز خوانی کنم.البته می دونم که میشه مسیرشو در بانک ذخیره کرد ولی می خوام خود فایل بره تو بانک.

ممنونم

Slytherin
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 03:07 صبح
من دقیقا نمی دونم چطوری میشه این کاری رو که شما میگید انجام داد اما یک پیشنهاد دارم که احتمالا کارتان را راه می اندازد.
همانطوری که می دانید فایل txt صرفا متن هست. خب شما می تونید یک فایل txt را بخوانید و محتوا آن را در یک خانه از بانک اطلاعاتی ذخیره کنید و سپس در صورت لزوم می توانید آن متن را از بانک اطلاعاتی بخوانید و یا آن را به صورت یک فایل txt مجددا ذخیره کنید.

Mitra_folati
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 03:47 صبح
من دقیقا نمی دونم چطوری میشه این کاری رو که شما میگید انجام داد اما یک پیشنهاد دارم که احتمالا کارتان را راه می اندازد.
همانطوری که می دانید فایل txt صرفا متن هست. خب شما می تونید یک فایل txt را بخوانید و محتوا آن را در یک خانه از بانک اطلاعاتی ذخیره کنید و سپس در صورت لزوم می توانید آن متن را از بانک اطلاعاتی بخوانید و یا آن را به صورت یک فایل txt مجددا ذخیره کنید.

نه ممنونم.من سوالم رو بطور مشخص پرسیم نگاه کنید.

shadi khanum
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 22:41 عصر
فایل txt فرمت خاصی داره یا صرفا یه متن؟

Mitra_folati
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 23:09 عصر
فایل txt فرمت خاصی داره یا صرفا یه متن؟

منظور از فرمت خاص که می گین چیه؟مگه فایل txt چندتا فرمت داره؟

بعدش هم TXT یه فایل از نوع دیتاست ذیگه.حالا TXT نباشه یه فیلم باشه خوب فیلم هم یه دیتاست دگیه.من می خوام یه فایل رو تو بانک ذخیره کنم.

asif1358
جمعه 20 اسفند 1389, 04:12 صبح
سلام
برای این کار می توانید ابتدا فایل متنی خود را به صورت آرایه بایت درآورده و آن را در یک فیلد VARBINERY(MAX ذخیره کنید:

Dim arr() As Byte
arr=My.Computer.FileSystem.ReadAllBytes("C:/mytext.txt")

نیاز به هیچ چیز دیگری نیست

Mitra_folati
جمعه 20 اسفند 1389, 07:32 صبح
سلام
برای این کار می توانید ابتدا فایل متنی خود را به صورت آرایه بایت درآورده و آن را در یک فیلد VARBINERY(MAX ذخیره کنید:

Dim arr() As Byte
arr=My.Computer.FileSystem.ReadAllBytes("C:/mytext.txt")

نیاز به هیچ چیز دیگری نیست

از زحمات شما ممنونم.ولی از کدی که دادین من چه استفاده ای می تونم بکنم؟!!!.

من می خوام یه فایل TXT رو کامل در داخل یکی از ردیفهای بانکم ذخیره کنم .ودر صورت نیاز هم باز خوانی کنم.البته می دونم که میشه مسیرشو در بانک ذخیره کرد ولی می خوام خود فایل بره تو بانک.

با این کدتون چطوری فایل TXT رو ببرم تو بانک؟وچطوری دوباره از بانک بخونمش؟

دوستان لطفا کمک و همکاری کنید

dll9095
شنبه 21 اسفند 1389, 10:47 صبح
Mitra_folati (http://barnamenevis.org/member.php?183623-Mitra_folati)
برای این کار باید نوع فیلدی که در جدول دارید رو از نوع Binary بزارید و بعد به صورتی که یک عکس رو در بانک اطلاعاتی ذخیره میکنند همون طور هم میشه فایل رو ذخیره کرد حالا هر فایلی باشه .
برای این کار باید باید از پارامتر استفاده کنید یعنی ابتدا فایل رو در داخل یک متغیر از نوع باینری قرار بدید و بعد اون رو ذخیره کنید .
اگه توضیحات بیشتر و یا کد یا مثال نیاز دارید دستور بدید تا قرار بدم .
به لینک زیر توجه کنید یه مثال برای ذخیره عکس در بانک اطلاعاتی شما هم باید از این روش استفاده کنید و فایل رو ذخیره کرد با این روش هر فایل رو میشه در بانک اطلاعاتی ذخیره کرد . (http://www.nofa.ir/ShowArticle-id16.aspx)
در همین سایت یا گوگل جست و جو کنید پیدا میکنید اگه نشد من در خدمتم .