PDA

View Full Version : مشکل در پیدا کردن DataBase SQL

teymoorei
سه شنبه 17 اسفند 1389, 10:11 صبح
سلام دوستای خوبم
من می خوام بدونم DataBase SQL من کجاست ، من از Server Explorer >Data Connection یک DataBase ساختم حالا می خوام به برنامه Attach کنمش نمی دونم کجاست می خوام ببرمش توی پوشه Debug مثل Access .
خواهش می کنم کمک کنید هفته دیگه پروژه رو باید به استادم تحویل بدم .

alimanam
سه شنبه 17 اسفند 1389, 12:15 عصر
با سلام

اگه مثلاً ویندوز در درایو C نصب باشه به مسیر زیر برین :

C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data

موفق باشید ./

seyed ehsan
سه شنبه 17 اسفند 1389, 13:50 عصر
آقای alimanam خیلی کارت درسته و خیلی کمک بچه ها می کنی . اگه من رئیس بودم 5 ستاره دیگه هم بهت میدادم

teymoorei
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 17:16 عصر
من مسیر ِDataBase رو پیدا کردم حالا می خوام ِDataBase مسیر برنامم باز بشه ، یعنی همو پوشه ی bin>debug باید چیکار کنم .
من از کد پایین استفاده می کنم ، باید چه تغییراتی انجام بدم ؟
Dim Connection As New SqlConnection("data source=.\sqlexpress;initial catalog=database;integrated security=sspi;)

alimanam
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 17:30 عصر
اینجوری نغییرش بده درست میشه ( بانک باید کنار اجرایی باشه )

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\my_db.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True

موفق باشید ./

teymoorei
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 18:12 عصر
دوست عزیز من از
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\my_db.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=Trueر
استفاده کردن اما میگه AttachDbFilename نامعتبر در حالی که بانک رو از مسیری که خودتون گفتید کپی کردم کنار برنامه .

alimanam
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 18:16 عصر
استفاده کردن اما میگه AttachDbFilename نامعتبر در حالی که بانک رو از مسیری که خودتون گفتید کپی کردم کنار برنامه .

یعنی چی نامعتبره ؟! لطفاً عکس بگیرین ببینم چه ایرادی میگیره . در ضمن شما my_db.mdf رو باید با نام دیتابیس خودتون عوض کنین ها این کار رو انجام دادین ؟

teymoorei
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 18:22 عصر
67284
این پیغام رو میده

alimanam
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 21:38 عصر
این پیغام رو میده

من درون تصویر دیدم که در کاراکترهای " DataDirector y " یه فاصله هست می بینی ؟ چک کن اطلاح کن ببین درست میشه ؟

teymoorei
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 23:08 عصر
مرسیییییییییییییییییییی دوست عزیز حل شد .

حالا همین طوری من exeکنم ببرم روی سیستم استادم کار می کنه آخه من شنیدم باید SqlExpress نصب باشه .
و به عنوان آخرین درخواست چه جوری باید BackUp بگیرم .

alimanam
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 23:23 عصر
با سلام

حالا همین طوری من exeکنم ببرم روی سیستم استادم کار می کنه آخه من شنیدم باید SqlExpress نصب باشه .خوب معلومه که باید نصب باشه !!!!! واسه پروژه ات یه پروژه Setup درست کن بعد اونجا میتونی در نسخه SQL Express رو به پروزه اضافه کنی . ( روی پروژه Setup راست کلیک کن بعد از منوی باز شده Properties رو انتخاب کن بعد در کادری که باز میشه روی دکمه Prerequisites کلیک کن یه فرم باز میشه اونجا از لیست Sql Express رو تیک بزن و از گزینه ها روی گزینه Download Prerequisites from the same location as my application رو انتخاب کن و روی دکمه Ok کلیک کن حالا روی پروژه ستاپ راست کلیک کن و Build رو انتخاب کن البته قبلش فایل اجرایی و بانک رو به پوشه Application Folder اضافه کن )

و به عنوان آخرین درخواست چه جوری باید BackUp بگیرم .

واقعاً امیدوارم آخری باشه :گیج: در نمونه امضام یه رفرنس (http://barnamenevis.org/showthread.php?t=183126&highlight=restore)هست میتونی ازش کمک بگیری .

دیگه بهتر از نمی تونستم توضیح بدم اگه مشکلی داشتی سرچ کن .

موفق باشید ./

teymoorei
شنبه 21 اسفند 1389, 13:11 عصر
دوست عزیز من همه این کار ها رو انجام دادم اما روی کامپیوتر کلاینت میگه دیتا بیس نیست در حالی که من اون رو کپی کردم کنار برنامه .