PDA

View Full Version : مزايايي entitiy framwork نسبت به معماري سه لايه؟؟

farashah_jalal
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 09:37 صبح
مي خواستم بدونم كه ايا در entitiy fram work موتور خاصي داره و يا فقط مثل معماري سه لايه كلاس هاي را براي استفاده از اون براي ما توليد مي كنه .
ايا سرعت و خوانندن اطلاعات در entitiy بيشتر از معماري سه لايه است؟
و اگر دوستتان مزييت و يا معايبي از entitiy مي دونيد مطرح كنيد .

davoodrm666_666
چهارشنبه 18 اسفند 1389, 18:26 عصر
مي خواستم بدونم كه ايا در entitiy fram work موتور خاصي داره و يا فقط مثل معماري سه لايه كلاس هاي را براي استفاده از اون براي ما توليد مي كنه .
ايا سرعت و خوانندن اطلاعات در entitiy بيشتر از معماري سه لايه است؟
و اگر دوستتان مزييت و يا معايبي از entitiy مي دونيد مطرح كنيد .

EF یک فریم ورک هستش و اون رو با معماری نباید مقایسه کنید EF مثل Linq to SQL و یا PLinqO می مونه که امده گپ بین OOP و دیتابیس رو پر کنه به هر حال EF از نظر کارایی و سرعت نسبت به دیگر فریم ورک های موجود بهتره

eleboys
جمعه 20 اسفند 1389, 02:40 صبح
EF علاوه بر تهیه کلاس های Entityهای موجود در مدل شما (مدلی که از روی جداول دیتابیس ساخته میشه) روابط تو در توی اون ها رو هم کاملا شئی گرا پیاده سازی می کنه و شما برای دستیابی به داده های جداولی با ارتباط های گوناگون (یک به یک، یک به چند، چند به چند) بسیار راحت و بدون دردسر عمل خواهید کرد. بخش DataContext وظیفه ارتباط با دیتابیس و تولید کوئری ها و... رو بر عهده داره (پس بنابراین فقط تولید کلاس نیست).
در صورت استفاده ناصحیح از EF کارایی برنامتون تا حد زیادی ممکنه افت داشته باشه اما در حالت نرمال سرعت مناسبی داره که با فرم ورک های مشابه خودش در یک سطح در رقابت هستش.
اینکه میخواید اون رو با معماری سه لایه مقایسه کنید (بهتره بگید معماری چند لایه چون لزوما 3 لایه نیست) باید طراحی و معماری مورد نظرتون رجوع کنید! در کل در معماری های چند لایه کاستوم که شرکت ها برای استفاده خودشون تهیه می کنند و معمولا از spها در دیتابیس کمک می گیرن و در کل اگر تمیز و بی نقص باشه میشه گفت سریعتر عمل می کنند اما EF راحت تر هستش و ممکنه با تغییرات در نحوه دسترسی به داده ها (یعنی از sp استفاده کرد و...) بتونی سرعتش رو هم به پای مدل های کاستوم برسونی

mamizadeh
جمعه 05 فروردین 1390, 18:37 عصر
با سلام
EF رو بین نمامی DataAccess هامی شه مقایسه کرد نه با معماری ولی بهتره بگم که دوست عزیز Match شدن EF با معماری چند لایه خیلی بهتره
و لازم به ذکر هستش که واسه خودش عالمی داره به لطف خدا با همه DataAccess ها کار کردم ولی این EF واقعا محشره از جمله مواقعی که Database Designer شما با Developer شما متفاوت باشه یعنی افراد دیگه یا گروه های متفاوتی باشن واقعا بی نظیره اغراق نمی کنم کم نظیر نه بی نظیره حتی کارایی که با Webservice داره Data access های Sun یا Oracel هم ندارن.
این EF در آبنده باعث رشد بی نظیر دات نت میشه دوستمون گفت برای Gap های Dataaccess های فبلی خلق شده ولی این طور نیست فراتر از این حرفاست
اما به توصیه خیلی خیلی جدی :
برای پروژه های کوچیک استفاده نکنین حرف بزرگای Microsoft هستش که توی فروم های تخصصی برام توصیه کردند.
اگه عضو این انجمن باشین این تاپیک رو می تونید پیدا کنید.

davoodrm666_666
شنبه 06 فروردین 1390, 18:55 عصر
با سلام
EF رو بین نمامی DataAccess هامی شه مقایسه کرد نه با معماری ولی بهتره بگم که دوست عزیز Match شدن EF با معماری چند لایه خیلی بهتره
و لازم به ذکر هستش که واسه خودش عالمی داره به لطف خدا با همه DataAccess ها کار کردم ولی این EF واقعا محشره از جمله مواقعی که Database Designer شما با Developer شما متفاوت باشه یعنی افراد دیگه یا گروه های متفاوتی باشن واقعا بی نظیره اغراق نمی کنم کم نظیر نه بی نظیره حتی کارایی که با Webservice داره Data access های Sun یا Oracel هم ندارن.
این EF در آبنده باعث رشد بی نظیر دات نت میشه دوستمون گفت برای Gap های Dataaccess های فبلی خلق شده ولی این طور نیست فراتر از این حرفاست
اما به توصیه خیلی خیلی جدی :
برای پروژه های کوچیک استفاده نکنین حرف بزرگای Microsoft هستش که توی فروم های تخصصی برام توصیه کردند.
اگه عضو این انجمن باشین این تاپیک رو می تونید پیدا کنید.

دوست عزیز من که متوجه نشدم شما چی نوشتید ولی در مورد نوشته من (امده گپ بین OOP و دیتابیس رو پر کنه) روجوع کنید به این کتاب Apress.Pro.Entity.Framework.4.0.Mar.2010 چون این جمله رو در این کتاب بنده خوندم