PDA

View Full Version : مشکل در وارد شدن به Oracle9i

Semir
جمعه 11 شهریور 1384, 07:03 صبح
سلام
من اراکل 9i رو نصب کردم . ولی وقتی می خوام یه بانک جدید ایجاد کنم ازم User/Pass می خواد. ُSystem و Manager و ُSystem , Tiger رو هم امتحان کردم ولی نشد .

اگه کسی می تونه نحوه ایجاد یه DataBase رو تو اوراکل توضیح بده همین قد که راه مون بندازه

ممنون.....

cybercoder
جمعه 11 شهریور 1384, 16:42 عصر
معمولا میگن با admin و managre می ره تو ولی منم نتونستم مجبور شدم دوباره بانکم رو نصب کنم و موقع نصب براش password بذارم بعدا حل شد امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم.

hmm
شنبه 12 شهریور 1384, 07:58 صبح
بصورت پیش فرض یوزر و پسورد به قرار زیر است
user:system
pass:tiger
برای ساخت دیتابیس هم از wizard مخصوص که در منوی oracle هست استفاده کن
موفق باشی

Semir
شنبه 12 شهریور 1384, 16:39 عصر
سلام
ممنون از همتون . ولی نشد.
می شه مسیری که باید برای اجرای ویزارد ساخت یه database جدید تو اراکل 9i رفت رو برام بگین.

بازم ممنون.........

Semir
یک شنبه 13 شهریور 1384, 10:54 صبح
سلام
این دفعه که می خوام login کنم می گه که دایرکتوریه سرور RUN نیست.
چطوری می شه رانش کرد؟

tehran76000
یک شنبه 13 شهریور 1384, 12:54 عصر
سلام
من اراکل 9i رو نصب کردم . ولی وقتی می خوام یه بانک جدید ایجاد کنم ازم User/Pass می خواد. ُSystem و Manager و ُSystem , Tiger رو هم امتحان کردم ولی نشد .

اگه کسی می تونه نحوه ایجاد یه DataBase رو تو اوراکل توضیح بده همین قد که راه مون بندازه

ممنون.....
سلام دوست عزیز
username=system , password=management
username=scott , password=tiger

mparhiz
دوشنبه 14 شهریور 1384, 16:03 عصر
سلام به همتون دوستان
اگه تا الان مشکلتون حل نشده راههای زیر رو هم امتحان کنید:

اگه رمز sys و system رو فراموش کردی کار زیادی نمیتونی انجام بدی، مگر اینکه قبلا یک یوزری تعریف کرده باشی که رول DBA داشته باشه که میتونی با اون توی Enterprise Manager وارد بشی و رمز اونهارو تغییر بدی.
در غیر اینصورت بهتر اینه که یک دیتابیس دیگه ایجاد کنی و حتما رمزهای sys و system رو فراموش نکنی.
آخر نصب دیتابیس در 9i همیشه رمزهای sys و system رو ازت می پرسه.
برای ایجاد و حذف یک دیتابیس هم از برنامه Database Configuration Assistante استفاده کن. البته میشه بصورت Script هم عمل کنی.
امیدوارم که کمکت کرده باشم.

Achchan
چهارشنبه 30 شهریور 1384, 12:34 عصر
اگه رمز sys و system رو فراموش کردی کار زیادی نمیتونی انجام بدی.

Not exactly! you can use orapwd to make a new local password file on server.go to windows comandline and type orapwd /? or navigate to %ORACLE_HOME%\bin in your cmd and try it(if you didnot add this path to your windows path) restart the services and try to login with new pass: SQL> conn sys/<new_pass> as sysdba

default passwords are sys/change_on_install and system/manager and sysman/oem_temp and scott/tiger that the last one is locked by default.Use your own passwords during installaiton and restrict other ones access to orapwd.
Feel free to mail me: baronc_rampantc@yahoo.ca

mparhiz
چهارشنبه 30 شهریور 1384, 18:39 عصر
Hi Achchan
Thanks for your help, but I couldn't do it to change my password, please more explain about this.
Thanks

Achchan
چهارشنبه 30 شهریور 1384, 19:04 عصر
Go to cmd and type orapwd file=<your_oracle_home_here>\database \OraPWD.ora password=mypass entries=5
for example your file path can be : E:\oracle\product\10.1.0\db_1\database
Stop oracle services and rerun it.If you have an old oracle password file here so delete it at first:You can know it bu its content,it hold hashed information that are not readable by you.
Now using cmd again type: sqlplus sys/<your_pass_here> as sysdba
and it is done!
Feel free to mail me at : baronc_rampantc@yahoo.ca

mparhiz
پنج شنبه 31 شهریور 1384, 15:28 عصر
Hi
Thanks for your attention. It is done. But it isn't a good security for SYS, because everyone can change it and corrupt the Database. Then what should we do?

Achchan
شنبه 02 مهر 1384, 08:06 صبح
Hi,
There is no problem in Unix and Linux environments because as you know every single file is owned by a user and you can restrict others from R/W/Execute the files.
But in windows if you are using NTFS you could set a password on using orapwd and better on whole %ORACLE_HOME%. Ofcourse you can use third-party tools to restrict the users such as FolerGuard. Personally prefer NTFS solution.
-Good luck!

Semir
شنبه 30 مهر 1384, 01:24 صبح
سلام
یکی بگه بعد از نصب اراکل 9i .چطور می شه سرورش رو فعال کرد.
SQL خودش فعال می شه ولی اراکل نمی شه.
حالا چطوری می شه که بشه؟؟؟؟؟؟؟

ممنون................

majid_afra222
شنبه 30 مهر 1384, 04:43 صبح
سلام
تو بخش Services در کنترل پنل.

Semir
پنج شنبه 05 آبان 1384, 03:50 صبح
سلام
خدا خیرت عزیز . کل مشکل رو تو یه خط حل کردی.
ممنون...............

javadi_m2004
پنج شنبه 17 آذر 1384, 09:32 صبح
مشکل من اینه که : من یه بانک sql دارم و اونو export می کنم تو اراکل ولی از طریق vb نمی تونم به اون دسترسی پیدا کنم . در حال که اگه همون table خودم create کنم برام قابل دسترسه . ضمنا vb این پیغام به هم می ده که table or view not exist . لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره کمک کنه .

hasankhani
یک شنبه 23 بهمن 1384, 15:03 عصر
سلام
می توانید از
user=sys
password=change_on_install
استفاده کنید

systemadmin
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 11:27 صبح
شما در انتهای ساخت اوراکل یک پنجره ای را خواهید دید که در آن برای دو USER سیستمی SYS و SYSTEM می بایست PASSWORD تعیین کنید . اگر PASSWORD را تعیین نکرده باشید در زمان ورود به سیستم اوراکل USER NAME تان را SYS یا SYSTEM و PASSWORD تان را خالی و CONNECT AS را SYSASDBA انتخاب کنید