PDA

View Full Version : سوال: تغيير زبان

RezaS_1354
جمعه 20 اسفند 1389, 11:52 صبح
با سلام خدمت دوستان
من 11 سال هست كه با وي بي 6 كار ميكنم در 6 ماه گذشته يك پروژه اي شروع كردم خيلي خوب داشتم پيش ميرفتم ت جديدا به يك مشكل unicode برخوردم و حروف اجق وجق در كامپيوتر هايي كه فارسي را ساپورت نميكنن خيلي هم سرچ كردم ولي حلش در وي بي 6 خيلي دردسر ساز بود انجام شد ولي اصلا خوب نيست بهر حال با پيشنهاد يكي از دوستان كه گفته بود اين مشكل در دادنت حل شده است به داد نت روي اوردم 3 تا سي دي كه شامل دادنت فول 2005 است را نصب كردم و الان ميخواهم سورسم را از وي بي6 به دادنت كانورت كنم چند تا سئوال داشتم كه محبت كنيد جوابم را بدهيد
1 - چه برنامه اي براي كانورت مناسب است چون از لحاظ زماني امكان نوشتن جديد تمام 100 فرم در دادنت نيست
2 - چقدر كدها متفاوت هست من ميتوانم ادامه كار را در دادنت بدهم
3 ديتا بيسم اكسس هست ايا ميتوانم براحتي در اكسس ادامه بدهم يا بايد ديتابيس را هم از اكسس به اس كيو ال تغيير بدهم
4 اگر قرار شد كه ديتابيس به اس كيو ال تغيير يابد ايا همان اس كيو الي كه همرا سي دي دادنت نصب شده كافيست يا بايد سي دي مجزا بگيرم البته من با mysql كار كردم و تفاوت چنداني در ان با sqlserver نميبينم چون فقط ميخواهم در تيبل بسازم و از محيط وي بي با استفاده از كنترل ADO متصل شوم همانجوري كه در اكسس بود
در اخر بگويم كه من چندين تايپيك هم تو همين تالار ديدم كه گفتم بهتر جديدا اين مساله را مطرح كنم فقط اقايي كه ميكنيد براي بهتر مشخص شدن اين مسئله تك به تك و مجزا جواب دهيد و اگر چيزي ديگري هم به فكرتان مي رسد كه بدرد من و ديگر دوستان كه اين مشكل را دارند بخورد لطف كنيد و بفرماييد پيشاپيش از زحماتتون ممنون هستم با تشكر
رضا

koorosh-soft
شنبه 21 اسفند 1389, 00:30 صبح
من هم تازگی از vb به .net مهاجرت کردم
کدهاش فرقی نکرده
بخش ADO.net واقعا با اعصاب آدم بازی میکنه و اصلا به اون سادگی که تو vb با دیتابیس کارمیکردیم اینجا نمیشه کارکرد باید 10 - 20 خط کد بنویسی برای یه آپدیت ساده
ولی کلا .net خیلی راحت تر و کم دنگ و فنگ تر از vb6 هستش
برای تبدیل acess به MYSQL برنامه هست اما vb به .net رو ندیدم تا حالا

dll9095
شنبه 21 اسفند 1389, 11:24 صبح
باید عرض کنم خدمت شما که برنامه ای وجود داره که کاملا برای شما سورس رو تبدیل میکنه اسمش VBto Converto است و با یه سرچ در گوگل حتما پیدا میکنیش ،البته باید بگم که اگه اومدی دات نت بهتره که اکسس هم فراموش کنی و با SQL کار بکنی همون که داخل سی دی هست خیلی خوبه و دستورات هم مثل همون اکسس ،
در ضمن در وی بی 6 با شی ADO یا DATA استفاده میکردید اما اینجا اگه کد بزنید خیلی راحت تره ،و من بهتون پیشنهاد میکنم که از نسخه 2008 استفاده کنید نه 2005 .
کمکی خواستید من در خدمتم