PDA

View Full Version : حرفه ای: دسترسی به کنترل های استفاده شده در یوزرکنترل

shadi khanum
جمعه 20 اسفند 1389, 13:05 عصر
من یه یوزر کنترل دارم مثل toolstrip ویژوال استودیو که یه سری button و label و .. توش هست. میخوام وقتی تو یه پروژه دیگه از این userControl استفاده میکنم بتونم به همه کنترل هایی که توش استفاده شده دسترسی مستقل داشته باشم(بتونم با موس در حالت Design انتخابشون کنم) مثل toolstrip خود visualStudio.

reza_edu
شنبه 21 اسفند 1389, 00:04 صبح
خوب اول يوزر كنترول رو اگه ميخواي بزار ببينيم تا بشه راهنما ئي كرد اخه بايد ببينيم كه چه جوري كنترل ها بهش اضافه شده!

dll9095
شنبه 21 اسفند 1389, 11:27 صبح
shadi khanum (http://barnamenevis.org/member.php?106269-shadi-khanum) ,
برای دسترسی به اشیای داخل یوز کنترل دو حالت داره که بستگی داره به کد زدن ،حالا یا باید کد بزنی و اینا رو از قبل تعریف کنی و یا اینکه ابتدا اسم سوزر کنترل رو بزنی و بعد از زدن نقطه معمولا میاد ،در ضمن این هم مهمه که منظورت از دسترسی چیه ؟فقط میخوای چیزی اضافه کنی یا خصوصیتی رو تغییر بدی یا اینکه کلا بخوای مثل داخل فرم حرکت بدی اونا رو .

shadi khanum
شنبه 21 اسفند 1389, 16:05 عصر
مرسی از دوستان. ببینین من واسه کامپوننتهای استفاده شده تو این usercontrol پراپرتی تعریف کردم و تو کد بهشون دسترسی دارم و میتونم خصوصیاتشون رو تغییر بدم. میخوام کاربری که داره از این یوزرکنترل استفاده میکنه در حالت Design فرم بتونه کنترل های استفاده شده تو یوزرکنترل رو با موس انتخاب کنه ، مثل ToolStrip خود VS که در حالت Design وقتی میندازیمش رو فرم میتونیم با موس به آیتم هایی که توش اضافه میکنیم دسترسی داشته باشیم

reza_edu
شنبه 21 اسفند 1389, 21:06 عصر
من درست متوجه نشدم منظور شما پرو پرتي گريد از ابزار هاي تولباكس هست؟ اگه درست متوجه نشدم لطفا بيشتر راهنمائي كنيد؟
زماني كه اين كامپوننت رو رو فرمت اضافه كردي تو پروپرتيش يه آيتم داره كه سلكت آبجكت هست اون رو شي مورد نظرت قرار بده.