PDA

View Full Version : Date Time Picker شمسی

saeednews
شنبه 21 اسفند 1389, 21:49 عصر
سلام.
در دات نت تقویم شمسی افزوده شده و به راحتی با کدهای زیر میتوان تاریخ شمسی را بدست آورد.

Dim language As New System.Globalization.CultureInfo("fa-ir")
Dim MyCalender As New Globalization.PersianCalendar
MyCalender.GetDayOfMonth(Date.Now)
MyCalender.GetMonth(Date.Now)
MyCalender.GetYear(Date.Now)

ولی یک مشکلی هست و اونم اینکه Date Time Picker هنوز میلادی است. راه حلی نیست (یا من پیدا نکردم)که توسط خود وبی Date Time Picker را شمسی کرد و نیاز به dll خارجی میباشد.
یک dll مناسب در سایت
http://www.codeproject.com/KB/selection/FarsiLibrary.aspx?
پیدا کردم چطور از این dll در برنامه ام استفاده کنم.

shahab2025
یک شنبه 22 اسفند 1389, 09:04 صبح
سلام
این دوست ایرانی ما کاملاً توضیح داده که چطوری ازش استفاده کنیم . شما با کدهای #C مشکل داری یا با زبان غیر بومی آن (انگلیسی)؟؟؟

تو dll را دانلود کن و طبق نمونه درون برنامه ات فراخوانی کن . کانورت کدها هم که کار خیلی خیلی ساده ای است

saeednews
یک شنبه 22 اسفند 1389, 21:15 عصر
سلام
این دوست ایرانی ما کاملاً توضیح داده که چطوری ازش استفاده کنیم . شما با کدهای #C مشکل داری یا با زبان غیر بومی آن (انگلیسی)؟؟؟

تو dll را دانلود کن و طبق نمونه درون برنامه ات فراخوانی کن . کانورت کدها هم که کار خیلی خیلی ساده ای است

دوست عزیز من برنامه تقویم شمسی بصورت Date Time Picker برای وبی نت 2008 لازم دارم.
و قسمت دوم سوالم این بود که اگه بصورت dll هست چطور باید در برنامه بکار ببرمش، اگه منبع یا راهنمایی در دسترس دارید دریغ نفرمائید.

reza_edu
یک شنبه 22 اسفند 1389, 21:47 عصر
عكس گذاشتم اميد وارم واضح باشه
67455
67456

به مين سادگي حالا فقط لازم هست از تولباكس به روي فرم دگ دراپ (كشيدن و رها كردن ) كنيد.

shahab2025
دوشنبه 23 اسفند 1389, 08:21 صبح
سلام
با تشکر از دوستمون Reza_edu که توضیح دادن
اگه باز هم متوجه نشدین بگید تا بیشتر توضیح داده بشه

قابل ذکر است که من هم از روی همون نوشته های لینکی که معرفی کرده اید متوجه شدم که چگونه کار میکنه

saeednews
دوشنبه 23 اسفند 1389, 09:54 صبح
دوست عزیز بسیار ممنونم از راهنمایی ...به پروژه اضافه کردم.

67463

* تنظیمات خاصی داره تا تقویم فارسی بشه - من در properties گزینه ای نیافتم.

seyed ehsan
دوشنبه 23 اسفند 1389, 10:51 صبح
من تالار را در این مورد جستجو کردم . ولی یه چیزی رو متوجه نشدم . بالاخره کدامیک از این Date Time Picker شمسی ها بهتر از بقیه است . میشه بفرمایید و لینک دانلودش را قرار بدهید . چون در داخل مطالب بچه چندین نمونه وجود دارد

seyed ehsan
دوشنبه 23 اسفند 1389, 23:17 عصر
کسی نظری نداره ؟

reza_edu
دوشنبه 23 اسفند 1389, 23:41 عصر
والا بهتر كه نميشه گفت چون هر كدوم ايراد هاي دارن و تمامي افرادي كه اقدام به نوشتن اين كامپوننت ها كردن با توجه به نياز خودشون اين كار رو انجام دادن من هم حقيتش ديدم كه از ديگرون بخاري بلند نميشه خودم دست به كار شدم تا اون چيزي رو كه احتياج من هست رو بسازم البته به يكسر مشكلات بر خوردم كه مجبور شدم رها كنم اما از عيد به بعد دوباره ميوفتم دنبالش مثلا من نياز داشتم تا تو تقويم روز هاي رو بعنوان روز تعتيل مشخص كنم كه تا به الان كه دارم مينويسم هيچ ديتا تايم پيكري نديدم كه اين قابليت رو داشته باشه . يه نكته ديگه اين هست كه اكثر دوستاني كه خودشون اين كامپوننت ها رو نوشتن نميخوان (يا وقت ندارن) توضيح بدن كه چه جوري نوشتن من خودم دارم با يوزر كنترل مينويسم. اگه دوست داشتي باهم بيوفتيم تو كار نوشتنش البته بگم اين ممكنه يكم طول بكشه اما اگه كارت خيلي فوريه اونيكه فعلا دارم خودم استفاده ميكنم رو بهت بدم؟

seyed ehsan
سه شنبه 24 اسفند 1389, 00:00 صبح
والا نه فوری نیست اما دوست دارم حداقل چیزی رو که ازش استفاده می کنم باگ نداشته باشه . مثلا در یک سری تاریخ های خاص دچار مشکل نشه

reza_edu
سه شنبه 24 اسفند 1389, 01:29 صبح
هر چيزي غير از اون چيزي كه خودت بنويسي استفاده كني دو حالت داره 1 باگ داره 2 اون چيزي كه ميخواي نيست اوني كه من دارم رو تاريخ هيچ مشكلي نداره اما اگه بخواي بصورت مرحله به مرحله برنامت رو تست كني خطا ميده و مانع ميشه حالا ميزارم خودت نگاه كن (البته فردا صبح).

conroe7000
جمعه 27 اسفند 1389, 17:47 عصر
سلام
هنوز صبح روز 25 اسفند نشده ؟

reza_edu
شنبه 28 اسفند 1389, 09:50 صبح
سلام ببخشيد اشتباه و كوتاهي از من بود معذرت ميخوام يادم رفته بود.:افسرده: