PDA

View Full Version : مشکل در ورود اطلاعات به پایگاه داده در برنامه

mehrab1387
شنبه 21 اسفند 1389, 22:05 عصر
من وقتی از کلید اصلی در یک جدول در پایگاه استفاده میکنم ومی خواهم اطلاعات را در این جدول وارد کنم،مطمئنا اگر کلید اصلی تکراری باشد،خطا میدهد و برنامه بسته میشود
در اینگونه موارد باید چه کار کرد؟
در برنامه ها ی حرفه ای چگونه با این مسائل برخورد میشود؟
آیا باید از try و catchاستفاده کرد یا راه های دیگری نیز هست؟
اگر قرار باشد اول جستجو کنم و بعد اگر تکراری نبود اطلاعات را وارد کنم پس تعریف کلید اصلی به چه دردی میخورد؟

mobtakercode
شنبه 21 اسفند 1389, 22:24 عصر
در برنامه ها ی حرفه ای چگونه با این مسائل برخورد میشود؟

در برنامه های حرفه ای کد می نویسند اما ذات برنامه های ویژوال باعث شده تا حوصله کدنویسی کم شود و همه چیز را اماده و حاضر بخواهند شما حوصله چهارخط کدنویسی برای چک کردن
کلید اصلی و نمایش یک پیغام مناسب به کاربر را ندارید ؟؟؟؟؟؟؟

try و catchاستفاده کرد یا راه های دیگری نیز هست؟

از انجایی که همه فکر می کنند استفاده از try catch نشانگر حرفه ای بودن است ولی من می گویم نشانه ضعف در برنامه نویسی و پیش بینی نکردن اتفاقات برنامه است.
از من به شما نصیحت : تا آنجایی که می توانید از try catch استفاده نکنید .

اگر قرار باشد اول جستجو کنم و بعد اگر تکراری نبود اطلاعات را وارد کنم پس تعریف کلید اصلی به چه دردی میخورد؟

کلید اصلی یعنی همین . شما مجبور شوید برای تکراری نبودن کاری بکنید.

aghayex
یک شنبه 22 اسفند 1389, 06:59 صبح
دوست عزیز کلید اصلی برا برنات تعریف نکن و خودت هنگام اینسرت داده تکراری بودن رو چک کن
به این صورت که شما به همرا بقیه پارامترهات یه پارامتر خطا هم می فرستی و در sp تکرای بودن کلید رو چک می کنی اگه تکراری بود مقدار یک به این متغیر می دی و اگه نبود مقدار صفرو دادت رو اینسرت میکنی به این متغیر رو به برنامت ارسال می کنی

noname1st
دوشنبه 23 اسفند 1389, 09:00 صبح
در برنامه های حرفه ای کد می نویسند اما ذات برنامه های ویژوال باعث شده تا حوصله کدنویسی کم شود و همه چیز را اماده و حاضر بخواهند شما حوصله چهارخط کدنویسی برای چک کردن
کلید اصلی و نمایش یک پیغام مناسب به کاربر را ندارید ؟؟؟؟؟؟؟

از انجایی که همه فکر می کنند استفاده از try catch نشانگر حرفه ای بودن است ولی من می گویم نشانه ضعف در برنامه نویسی و پیش بینی نکردن اتفاقات برنامه است.
از من به شما نصیحت : تا آنجایی که می توانید از try catch استفاده نکنید .

کلید اصلی یعنی همین . شما مجبور شوید برای تکراری نبودن کاری بکنید.
تایید میشه
در کل اگه خواستی ارور نده باید خودت چک کنی که در جدول وجود نداشته باشه و بعد وارد جدول کنی
حتی می تونی اگه وجود داشت به تعداد موجودی Update کنی که در دستور Update در قسمت Where از مثلا
where id in(select id from Table Where id=??)