PDA

View Full Version : نحوه کار با Arrow key

nafiseh.s
یک شنبه 22 اسفند 1389, 20:19 عصر
سلام.
من دارم بازی tetris رو می نویسم.تازه شروع کردم.فعلا فقط با یک بلاک کار میکنم.یعنی از بالا فقط یه بلاک بیاد پایین.الان به اون قسمت رسیدم که با arrow key ها اون بلاک رو جابه جا کنم.کسی هست که کار با arrow key ها رو بلد باشه و کمکم کنه.چه جوری میشه باهاشون کار کرد؟
مرسی

nafiseh.s
دوشنبه 23 اسفند 1389, 14:07 عصر
بچه ها من به کمک فوری نیاز دارم.خواهش می کنم اگه کسی با این کنترلا آشناست راهنمایی کنه....:افسرده:

alimanam
دوشنبه 23 اسفند 1389, 20:34 عصر
با سلام

اول ویژگی KeyPreview فرم رو True کن بعد کدهای زیر رو رویداد مشخص شده بنویس در این مثال من جابه جا شدن یه تصویر رو با کلیدها کنترل میکنم .

Private Sub Form1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles Me.KeyDown
Dim bHandled As Boolean = False
Select Case e.KeyCode
Case Keys.Right
PictureBox1.Left += 10
e.Handled = True
Case Keys.Left
PictureBox1.Left -= 10
e.Handled = True
Case Keys.Up
PictureBox1.Top -= 10
e.Handled = True
Case Keys.Down
PictureBox1.Top += 10
e.Handled = True
End Select
End Sub

موفق باشید ./

nafiseh.s
دوشنبه 23 اسفند 1389, 22:54 عصر
مرسی بابت کمک.یه سوال؟؟برنامه من درواقع این طوریه که از فرم و یک پنل داخل اون تشکیل شده.یه دکمه قرار داده شده در فرم که وقتی کلیک میشه یه دکمه داخل پنل ایجاد میشه دقیقا در بالای پنل.و با تایمر پایین میاد تا پایین پنل(شبیه بازی tetris) و من میخوام با arrow key ها این دکمه داخل پنل که پاییین میاد رو چپ و راست حرکت بدم.آیا این کدی که نوشتید برای دکمه داخل پنل عمل میکنه؟

reza_edu
دوشنبه 23 اسفند 1389, 23:57 عصر
سلام تو sample هاي همراه خود ويژوال استديو هست يه گيم نمونه گذاشته البته كدش خيلي سطح بالاست (البته براي من نفهميدم چيكار كرده) اما نگاه كن شايد متوجه شدي. تو كد پروجكتم سرچ كن فكر كنم نمونه باشه.