PDA

View Full Version : select از دو جدول و رکورد تکراری

didaaa
پنج شنبه 26 اسفند 1389, 15:47 عصر
دوستان سلام من دوتا جدول دارم که دوتا از فیلداهاش مثل همه یکی شماره ملی و شماره دانشجویی حالا می خوام یه view بسازم که هر دو جدول داخلش باشه و رکورد تکراری هم نیاره لطفا کمک کنید.

didaaa
جمعه 27 اسفند 1389, 08:39 صبح
دوستان انتظار داشتم حداقل یه راهنمایی کوچیک بشم. باور کنید نمی دونم چیکار کنم ببینید شاید من درست توضیح ندادم . من دوتا جدول دارم که فیلدهای متغیر داره ولی تو دوتاش مشترکن یکی کد ملی و یکیشم شماره دانشجویی حالا می خوام یه view بسازم که در وقع رکوردهای که متعلق به یک فرد هستش بیاره ولی متاسفانه زمانیکه select میکنم مثلا اگه پنج تا رکورد داشته باشم ضریب از دو برمیگردونه.

Reza_Yarahmadi
جمعه 27 اسفند 1389, 09:45 صبح
دوست عزیز اگر میخواید درست و حسابی کمکتون بشه ، ساختار 2 جدول و چند داده به عنوان نمونه همچنین خروجی مورد انتظار با توجه به داده های نمونه رو اینجا بذارید.
طبق توضیحات شما فقط کافیه یک Inner Join ساده بصورت زیر بزنید که شرط اتصال برابر بودن کد ملی است
Select *
From
TableName1 t1 Inner Join TableName2 t2
On
t1.NationalCode = t2.NationalCode

didaaa
جمعه 27 اسفند 1389, 10:50 صبح
6764867649

ببین دوست عزیز چند تا نکته راجع به این تصاویر بدم اول این که فیلد ID تو هر جدول یونیک هستش یعنی با جدول دیگه فرق میکنه دوم من تو هرکدوم از جدول هام سه تا رکورد دارم ولی اگه شما تو خروجی رو نگاه کنید 9 تا رکورد نمایش میده حالا اگه 4 تا رکورد باشه 16 تو خروجی نمایش میده
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

Reza_Yarahmadi
جمعه 27 اسفند 1389, 11:52 صبح
خب دوست عزیز کد ملی در واقعیت یونیک است در حالی که شما هر3 رکورد از 2 جدول رو مقدار کد ملی ثابتی دادید معلومه که باید 9 سطر نمایش بده!!
کد ملی رکوردها رو اصلاح کنید و دوباره کد رو تست کنید.