PDA

View Full Version : حرفه ای: درج، حذف، ویرایش در دیتا گریدویو

araz_pashazadeh
شنبه 28 اسفند 1389, 10:11 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من می خوام تمام کارای مربوط به درج، حذف، ویرایش را در یک فرم که فقط یک دیتا گریدویو داره انجام بدم و هیچ دکمه ای هم ندارم انجام بدم.
آیا چنین کاری شدنی:متفکر:
دوستانی که اطلاعاتی در این ضمینه دارن ممنون می شم اگه در اختیار من همراه با مثال قرار بدن.

mohsen.nsb44
شنبه 28 اسفند 1389, 10:28 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من می خوام تمام کارای مربوط به درج، حذف، ویرایش را در یک فرم که فقط یک دیتا گریدویو داره انجام بدم و هیچ دکمه ای هم ندارم انجام بدم.
آیا چنین کاری شدنی:متفکر:
دوستانی که اطلاعاتی در این ضمینه دارن ممنون می شم اگه در اختیار من همراه با مثال قرار بدن.
دوست عزیز منظورتو متوجه نشدم یعنی چی که بدون هیچ دکمه ای می خوای کار حذف ثبت و ویرایش رو انجام بدی؟
البته این کار در asp.net شدنیه چون گریدویو قابلیت حذف ویرایش انتخاب مرتب کردن رو داره اما در ویندوز نمی دونم بعید می دونم .

maisambidy
شنبه 28 اسفند 1389, 10:39 صبح
امکان پذیر خودم قبلا این کار رو کردم ولی کامل یادم نیست که توضیح بدم شما باید در ستون های دیتا گرید ویو دکمه های حذف و یا درج و ویرایش رو قرار بدید و در صورت کلیک هر یک از این دکمه ها عملیات مورد نظر رو کد نویسی کنید یا روش دیگه برای ویرایش و درج اینکه ویریش و درج دیتا گرید ویو رو فعال کنید و تمام تغیرات رو انجام بدید و در هنگام خروج از صفحه دیتا بیس رو با این گرید آپدیت کنید و یا اینکه در هر بار ایجاد تغییر دیتا بیس رو آپدیت کنید

MoS4k1
شنبه 28 اسفند 1389, 10:41 صبح
تمام این قابلیتها رو دیتاگرید ویو به صورت پیش فرض داره

araz_pashazadeh
شنبه 28 اسفند 1389, 13:35 عصر
تمام این قابلیتها رو دیتاگرید ویو به صورت پیش فرض داره
بله داره ولی بصورت ویزاردی هست که من نمی خوام استفاده کنم(می خوام کدش خودم بنویسم)
عکس فرم را براتون میزارم.
می خوام فقط گرید و صفحه بندی باشه دکمه ها نباشن.

ehsanara
شنبه 28 اسفند 1389, 13:57 عصر
کدهای Insert و UpDate رو تو رویداد RowLeave بنویس
و برا حذف کردن هم میتونی ShortCut بزاری یا بگی زمانی حذف کنه که کل ردیف انتخاب شده باشه

اگه نتونستی بگو نمونه کد برات بزاریم

araz_pashazadeh
شنبه 28 اسفند 1389, 15:36 عصر
کدهای Insert و UpDate رو تو رویداد RowLeave بنویس
و برا حذف کردن هم میتونی ShortCut بزاری یا بگی زمانی حذف کنه که کل ردیف انتخاب شده باشه

اگه نتونستی بگو نمونه کد برات بزاریم

از این که به من کمک می کنن سپاس گذارم.
من در این مورد مشکل دارم لطفا نمونه کدی که تمام این مطالب را پوشش می ده در اختیار من و دوستان بذارین خیلی خیلی ممنون میشم.
در ضمن نمونه کدی باشه که خود شما استفاده کردین و از درست بودن اون مطمئن هستین باشه.