PDA

View Full Version : مبتدی: اضافه کردن یک رشته به انتهای همه رکورد های textbox

momomomo
شنبه 28 اسفند 1389, 15:31 عصر
با سلام خدمت همه اساتید بنده به تازگی برنامه نویسی با سی شارپ رو شروع کردم در یک برنامه کوچک چندتا مشکل دارم من یک فایل متنی رو داخل یک تکست باکس ریختم و محتویاتش در یک ستون دیده میشه حالا دوتا کار می خوام بکنم 1- وقتی کلید باتن رو می زنم تعداد سطرهایی که نوشته داره رو برام بشماره و دوم اینکه هر سطر رو جداگانه بخونه وبا یک رشته ثابت ترکیب کنه و نتیجه در textbox2نمایش داده بشه و تعداد سطر ها در textbox3

textbox1:
ali
ahmad
homan

با کلیک روی باتن محتویات دوتا تکست دیگه اینا باشن
textbox2:
ali@yahoo
ahmad@yahoo
homan@yahoo

textbox3:
3
در صورت امکان کد رو قرار بدید ممنونم

wolf_majid
شنبه 28 اسفند 1389, 18:03 عصر
private void myBtn1_Click(object sender, EventArgs e)
{
string[] str = myTextBox1.Text.Split('\n');
int count = str.Count();

try
{
foreach (string str2 in str)
{
if (str2.Trim() != string.Empty)
{
myTextBox2.Text += str2 + "@yahoo.com\t\n";
}
else { count--; }
}
this.Text = count.ToString();
}
catch { }

}

البته این کد دقیق جواب نمی ده
برام جالب شد چرا با \n در جعبه متن به خط بعدی نمی پره ؟

Salar Ashgi
شنبه 28 اسفند 1389, 18:16 عصر
دوست عزیز دقت داشته باشید که درخواست کد بشکل صریح (طبق قوانین سایت) ممنوع است ، خودتان حتما باید دست بکار شده باشید و
اینجا درخواست راهنمایی و یا رفع اشکالات احتمالی کد خود را دنبال کنید . برای چنین مباحثی اولا بارها و بارها تاپیکهای زیادی ایجاد شده و ثانیا
برای چنین مباحث ابتدایی ، اول باید به کتاب مراجعه کنید چراکه محیط های انجمنی خصوصا در زمینه برنامه نویسی ، در هر تالار برنامه نویسی فرضشان
این است که کاربران آن بخش به یک سطح متعادلی (مبتدی - متوسط - حرفه ای) رسیده اند و نه اینکه بخواهند شروع صفرشان با این انجمن باشد ، چون
برای شروع صفر باید به کتاب (یا هر منبع مفید دیگر ...) مراجعه نمود نه به انجمن های برنامه نویسی !

موفق باشید ./