PDA

View Full Version : عدم ارتباط با بانک

SoheilKH
یک شنبه 13 شهریور 1384, 09:25 صبح
سلام ,
توی یه شبکه محلی چند تا کامپیوتر کلاینت و یه سرور وجود داره.
تمام کامپیوتر ها از طریق QA به بانک سرور وصل می شوند.اما در بعضی از کامپیوتر ها امکان ارتباط از طریق برنامه(Asp.Net) وجود ندارد.

با انواع User ها(Windows و SQL) نیز تست کردم اما نشد.با کانکشن های مختلف هم تست کردم(IP,SerevrName) اما باز هم نشد.
نکته دیگر اینکه شبکه محلی ما چند وقتی هست که روی Domain ست شده است. و از این موقع به بعد این مشکل پیش اومده .آیا مشکل به این ربط داره ؟

با تشکر

AminSobati
یک شنبه 13 شهریور 1384, 22:29 عصر
دوست عزیزم،
مطمئن هستین که Connection String بدون ایراده؟

SoheilKH
دوشنبه 14 شهریور 1384, 08:39 صبح
امین جان
ما با DataBase به صورت Local راحت کار می کنیم.در نتیجه فکر نکنم . اشکال وجود داشته باشه.
حالا برای اطمینان Connection String را اینجا ضمیمه می کنم.

حالت اول:
data source=development-02.vaseteh.net;packet size=4096;user id=sa;password=sa;initial catalog=pubs;
حالت دوم:

workstation id=""development-03.vaseteh.net"";packet size=4096;user id=sa;data source=""DEVELOPMENT-03"";persist security info=True;initial catalog=ITJobs;password=sa

حالت سوم:
data source=196.168.10.17;packet size=4096;user id=sa;password=sa;initial catalog=pubs;

آیا اشکالی وجود داره.امین جان در تمام این سه مورد اگر DataSource را روی سیستم Local خودم آدرس بدم . مشکلی نداره .اما اگر یک کامپیوتر دیگر را آدرس بدم مشکل پیش می آید.

mohammadgij
دوشنبه 14 شهریور 1384, 16:10 عصر
البته شاید چرت بگم اما شما کامپوتر Server رو Ping می کنی؟
من یه همچین مشکلی داشتم وقتی که Domain شد شبکمون. واسم جالب بود. Server رو پینگ می کردم اما دسترسی به هیچ درایو و یا فولدری نداشتم. نمی دونم منطقیه یا نه اما اومدم یه فولدر شیر کردم و بهش دسترسی دادم فقط Read. از اون موقع بود که تونستم Connection بر قرار کنم

AminSobati
سه شنبه 15 شهریور 1384, 00:26 صبح
در حالت دوم Persist Security Info=False رو استفاده کنین، امیدوارم حل بشه

SoheilKH
سه شنبه 15 شهریور 1384, 08:47 صبح
من از طریق Windows App با تمام حالت هایی که در بالا آوردم می تونم به بانک دیگر کامپیوتر ها وصل بشم.اما از طریق Asp.Net نمی تونم وصل بشم .
در حالت که آقای ثباتی گفتند هم تست کردم.نشد

esi022
سه شنبه 15 شهریور 1384, 08:51 صبح
با firewall یا antivirus مشکلی نداری؟

SoheilKH
سه شنبه 15 شهریور 1384, 14:16 عصر
نه اصلا هر چی فایروال خاموش کردیم. نکته دیگه اینکه از Windows App به DataBase وصل می شیم اما از web App نمی تونیم وصل بشیم.

با تشکر

AminSobati
سه شنبه 15 شهریور 1384, 21:06 عصر
آیا Win App و Web App هر دو از روی یک سیستم تست میشن و نتیجه متفاوت بدست میارین؟

hmm
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 08:21 صبح
اشکال از سطح دسترسی یوزر asp.net نیست ؟

esi022
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 09:23 صبح
سلام
SoheilKH مشکلت جالب شده ها.
میشه err هایی که میگیری رو بنویسی

SoheilKH
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 17:23 عصر
امین جان ,
توی بعضی از سیستم ها امکان ارتباط از طریق WinApp هم نیست .اما ارتباط از طریق Web توی هیچ کدام از سیستم ها وجود ندارد.هنوز علت این کار را نفهمیدم

جناب Hmm

سطح دسترسی Asp.Net را چطوری مشخص کنم.
چون با UserSql وصل می شم.

essi جان
یک Error خیلی قشنگ
Sql Server does not exist or access denid
:D

esi022
یک شنبه 20 شهریور 1384, 07:29 صبح
سهیل
کاربر sql که تعریف کردی تو users دیتابیس تعریف شده یاتو security خود گروه sql ?

SoheilKH
شنبه 26 شهریور 1384, 13:51 عصر
منظورت از Users دیتا بیس چیه؟
من یک user در خود Sql تعریف کردم.

دوستان هیچ راهی دیگری به ذهنتان نمی رسه.به نظرتان اشکال از چی می تونه باشه ؟؟ Asp.Net یا SQL یا Domain کردن شبکه یا..

منتظر پیشنهادات شما هستم

esi022
یک شنبه 27 شهریور 1384, 07:07 صبح
سلام
کاربرت تو قسمت دایره قرمز ثبت شده باشه.
کاربر های قسمت آبی رو delete کن.

SoheilKH
یک شنبه 27 شهریور 1384, 12:55 عصر
اسی جان
مشکل من User ها نیستند.من باQA به بانک وصل می شم.با همان User ها.
احتمال زیاد مشکل از SQL است چون به بانک روی اینترنت وصل میشم(چه از طریق WebApp یا Win App). اما در داخل شبک هخودمون نمی تونیم مشکل داریم.

esi022
یک شنبه 27 شهریور 1384, 13:27 عصر
ajab giri dare in shabakatun:(