PDA

View Full Version : برنامه ای جهت قفل گذاری روی فولدر ها(مشابه Folder Lock)

ztx4
سه شنبه 02 فروردین 1390, 02:59 صبح
سلام
در C# چه طور می شود برنامه ای جهت مخفی کردن و عدم دسترسی به یک فایل یا فولدر خاص نوشت؟مشابه Folder lock.
کلا این جور برنامه ها رو می شه با دات نت نوشت؟
این برنامه ها از چه روشی استفاده می کنند؟
از چه کلاس یا تابعی باید استفاده کنم؟

هر چی گشتم چیزی گیرم نیومد.
توی این سایت هم چیزی پیدا نکردم.

ممنون می شم سر نخی بهم بدید.

hadi-z
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 10:31 صبح
سلام

سال نو مبارک
ببین این به کارت میاد

http://www.codeproject.com/KB/files/Unique_Folder_Protection.aspx

ztx4
چهارشنبه 03 فروردین 1390, 11:14 صبح
ممنون دوست گرامی
اما این برنامه از روش تغییر نام برای این کار استفاده می کنه.
روش زیاد معتبری نیست.
بیشتر دوست دارم بدونم برنامه های توی بازار از چه روش هایی استفاده می کنند؟

ztx4
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 01:40 صبح
اساتید گرامی کسی نیست که راهنمایی بکنه؟

shrtwoc2
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 07:50 صبح
با سلام، این برنامه ها از روش معتبری استفاده نمی کنند، اکثرا شبیه همین تغیر نام هاست.
من قفل اکثر این برناله های رو شکوندم.
تو می تونی چندتا سطح توشون بذاری.برای مثال
1-از کاراکترهای غیرمجاز استفاده کنی
2-نام غیرمجاز مانند Con یا prn برای جلوگیری از پاک کردن اونها بزاری
3-بهترین روش اینه طرز کار فایل های inf ویندوز رو ویاد بگیری ، برای مثال یه یه inf تولید پرینتر هستش که فولدرتو به صورت چابگر می کنه.
اگه برات کافی نبود روش کارشون رو هم می گم چندتا روش دیگه هم هست.
ایمیل من : hoseini.seyedhosein@gmail.com

S.Reza
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 11:47 صبح
من که چیزی متوجه نشدم :متفکر:

لطفا بیشتر توضیح بدهید

ztx4
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 11:59 صبح
سلام
مرسی از پاسختون
اگر لطف بفرمایید بیشتر توضیح بدید ممنون می شم.
ضمنا چه روش های دیگه ای؟
اگر سر نخ رو هم به دستم بدید برام کافیه.
مرسی و متشکر...

ztx4
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 13:26 عصر
راستی من نمی دونم چه طور باید یک کاراکتر غیر مجاز رو با سی شارپ در نام فایل به کار ببرم.
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

sinashahab
پنج شنبه 11 فروردین 1390, 14:12 عصر
نميتوني تو يه متغير از نوع string كاراكترتو بنويسي و بعد موقع قفل كردن اين متغير رو به اسمش اضافه كن.
براي كاراكتر غير مجاز هم ميتوني Alt رو نگه داري و بعدش يه عدد مثل 255 رو بزني.

ztx4
جمعه 12 فروردین 1390, 01:44 صبح
نميتوني تو يه متغير از نوع string كاراكترتو بنويسي و بعد موقع قفل كردن اين متغير رو به اسمش اضافه كن.
براي كاراكتر غير مجاز هم ميتوني Alt رو نگه داري و بعدش يه عدد مثل 255 رو بزني.

امتحان کردم نشد.
شاید من اشتباه عمل کردم.
می شه بیشتر توضیح بدید یا یک نمونه کد بگذارید؟

shrtwoc2
جمعه 12 فروردین 1390, 12:51 عصر
دوست عزیز برای دستورات C# دارم روش کار می کنم
چون قبلاً با وی بی فولدر لوک نوشته بودم سورسش رو دارم
اگه وی بی می خواید براتون بفرستم

ztx4
جمعه 12 فروردین 1390, 13:06 عصر
دوست عزیز برای دستورات C# دارم روش کار می کنم
چون قبلاً با وی بی فولدر لوک نوشته بودم سورسش رو دارم
اگه وی بی می خواید براتون بفرستم
اگر وی بی دات نت باشه شاید بشه کاریش کرد.
منتظر کد های شما هستیم...
ممنون

ali_autumnal
جمعه 12 فروردین 1390, 15:50 عصر
با سلام

بله میشه فولدر رو تو دات نت به اصطلاح قفل کرد طوری که هیچ احدوالناسی از قبیل : مبتدی تا نسبتا حرفه ای هرگز نتواند آن را باز کند.

اما:

همه این روش ها فقط و فقط در یک سیستم عامل عمل میکنه!

یعنی اینکه اگه شما فولدری رو تو سیستم عامل های مایکروسافت قفل کنید براحتی میشه تو لینوکس آنرا باز کرد. براحتی یعنی این فولدر قفل شده با فولدر قفل نشده تو لینوکس هیچ فرقی با هم ندارند.

اونطور که من فهمیدم قفل کردن فولدر هیچ مفهومی نداره نه تو دات نت و نه تو هیچ محیط دیگه ای...

ما فقط و فقط با استفاده از کلاس ها و توابع موجود در System.Security.AccessControl دسترسی ها AccessControl را تغییر میدهیم. با این روش زمانی که کاربر بخواد به فولدر یا فایل موجود دسترسی داشته باشه سیستم عامل پیغام Access is Denid صادر میکنه.

و اما چرا قفل مفهومی ندارد؟ چون سیستم عامل دسترسی کامل به کلیه فایل ها و فولدرها داره (و یا هر آنچه که در هارد قرار دارد) در نتیجه وقتی فایلی رو در سیستم عامل مایکروسافت به اصطلاح قفل میکنید در سیستم عامل دیگه این فایل هیچ فرقی با فایل یا فولدر های دیگه نداره. و سیستم عامل همانند بقیه فایل ها و فولدرها با اون رفتار میکنه.

برای مثال شما هرگز در زمان اجرای سیستم عامل ویندوز نمیتونید بعضی از فایل ها و فولدر ها رو تو درایوی که سیستم عامل تو اون نصب شده رو پاک و حتی اون درایو رو فرمت کنید. چرا که به شما این اجازه داده نشده است. اما همین فایل های بسیار مهم و حیاتی ویندوز رو میتونید در لینوکس براحتی پاک و یا اون درایو رو فرمت کنید.

موفق باشید

ali_autumnal
جمعه 12 فروردین 1390, 15:56 عصر
با سلام، این برنامه ها از روش معتبری استفاده نمی کنند، اکثرا شبیه همین تغیر نام هاست.
من قفل اکثر این برناله های رو شکوندم.
تو می تونی چندتا سطح توشون بذاری.برای مثال
1-از کاراکترهای غیرمجاز استفاده کنی
2-نام غیرمجاز مانند Con یا prn برای جلوگیری از پاک کردن اونها بزاری
3-بهترین روش اینه طرز کار فایل های inf ویندوز رو ویاد بگیری ، برای مثال یه یه inf تولید پرینتر هستش که فولدرتو به صورت چابگر می کنه.
اگه برات کافی نبود روش کارشون رو هم می گم چندتا روش دیگه هم هست.
ایمیل من : hoseini.seyedhosein@gmail.com

استفاده از کاراکترهای غیرمجاز بسیار بسیار روش خوبی هست. اما دات نت به شما این اجازه رو نمیده.

برای این کار باید از زبان های سطح پایین استفاده کنید.

ali_autumnal
جمعه 12 فروردین 1390, 15:58 عصر
اگر وی بی دات نت باشه شاید بشه کاریش کرد.
منتظر کد های شما هستیم...
ممنون

دات نت دات نته فرقی نداره #C باشه یا VB

sabloger
شنبه 13 فروردین 1390, 00:45 صبح
سلام دوست عزیز
به نظر من میتونی خودت فایل رو کنترل کنی
فایل رو باز کنی و کمی با الگوریتم خودت دستکاریش کنی
بعد دوباره برشگردونی

درسته که این روش یه جور "کلک رشتیه" اما دیگه نه به سیستم عامل ربطی داره نه به این راحتیا کسی میتونه قفلتو بشکنه

موفق باشید

+ پ.ن{{{بنده در استفاده از واژه "کلک رشتی" قصد توهین به رشتیهای عزیز رو نداشتم}}}

ztx4
شنبه 13 فروردین 1390, 01:01 صبح
با سلام

بله میشه فولدر رو تو دات نت به اصطلاح قفل کرد طوری که هیچ احدوالناسی از قبیل : مبتدی تا نسبتا حرفه ای هرگز نتواند آن را باز کند.

اما:

همه این روش ها فقط و فقط در یک سیستم عامل عمل میکنه!

یعنی اینکه اگه شما فولدری رو تو سیستم عامل های مایکروسافت قفل کنید براحتی میشه تو لینوکس آنرا باز کرد. براحتی یعنی این فولدر قفل شده با فولدر قفل نشده تو لینوکس هیچ فرقی با هم ندارند.

اونطور که من فهمیدم قفل کردن فولدر هیچ مفهومی نداره نه تو دات نت و نه تو هیچ محیط دیگه ای...

ما فقط و فقط با استفاده از کلاس ها و توابع موجود در System.Security.AccessControl دسترسی ها AccessControl را تغییر میدهیم. با این روش زمانی که کاربر بخواد به فولدر یا فایل موجود دسترسی داشته باشه سیستم عامل پیغام Access is Denid صادر میکنه.

و اما چرا قفل مفهومی ندارد؟ چون سیستم عامل دسترسی کامل به کلیه فایل ها و فولدرها داره (و یا هر آنچه که در هارد قرار دارد) در نتیجه وقتی فایلی رو در سیستم عامل مایکروسافت به اصطلاح قفل میکنید در سیستم عامل دیگه این فایل هیچ فرقی با فایل یا فولدر های دیگه نداره. و سیستم عامل همانند بقیه فایل ها و فولدرها با اون رفتار میکنه.

برای مثال شما هرگز در زمان اجرای سیستم عامل ویندوز نمیتونید بعضی از فایل ها و فولدر ها رو تو درایوی که سیستم عامل تو اون نصب شده رو پاک و حتی اون درایو رو فرمت کنید. چرا که به شما این اجازه داده نشده است. اما همین فایل های بسیار مهم و حیاتی ویندوز رو میتونید در لینوکس براحتی پاک و یا اون درایو رو فرمت کنید.

موفق باشید
یله،گفته ی شما رو کاملا قبول دارم.
همون طور که دوست گرامی، جناب Sobloger فرمودند بهترین روش برای قفل گذاری تغییر ماهیت فایل هست.اما من دنبال یک چیز ساده ترم.می دونم که این جور برنامه ها با تغییر ویندوز یا استفاده از لینوکس عملا کارایی شون رو از دست می دهند اما می خوام یکی از این ها رو بنویسم.

اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید.

متشکرم

ali_autumnal
شنبه 13 فروردین 1390, 12:13 عصر
با سلام

یه نرم افزار قفل گذار نوشتم که میزارم استفاده کنید.

با این نرم افزار هم میتونید فایل ها و هم فولدر هارو قفل کنید.

روش استفاده برای قفل پوشه یا فایل:

روی قفل کلیک کنید مسیر مورد نظر را انتخاب کنید.

روش استفاده برای باز کردن قفل پوشه یا فایل:

فقط نام فولدر یا پوشه مورد نظر رو بطور کامل بنویسید و سپس روی باز کردن قفل کلیک کنید و بعد مسیر مورد نظر را انتخاب کنید.

توجه: درصورتی میخواهید قفل فایل را باز کنید حتما نام کامل فایل را بنویسید:

برای مثال: نام فایل هست: apaiizi.txt

برای استفاده از نرم افزار به وبلاگ (http://www.apaiizi.blogfa.com/) اینجانب مراجعه فرمائید.

موفق باشید
علی پاییزی

ztx4
شنبه 13 فروردین 1390, 12:18 عصر
با سلام

فقط نام فولدر یا پوشه مورد نظر رو بطور کامل بنویسید و سپس روی باز کردن قفل کلیک کنید و بعد مسیر مورد نظر را انتخاب کنید.

برای استفاده از نرم افزار بایستی:

نام کاربری: Ali Paiizi
کلمه عبور: www.apaiizi.blogfa.com

وارد کنید.

موفق باشید
علی پاییزی

ممنون از شما
اما مهندس من که دنبال برنامه نیستم،عرض کردم که دنبال کد یا روش ایجاد یک همچین برنامه ای ام.
از زحمت شما سپاس گذارم،اگر ممکنه سورس نرم افزار رو قرار بدید تا از روش کارش مطلع بشیم.
ممنون

mohsencom
دوشنبه 15 فروردین 1390, 19:07 عصر
با سلام

برای استفاده از نرم افزار بایستی:

نام کاربری: Ali Paiizi
کلمه عبور: www.apaiizi.blogfa.com

وارد کنید.

موفق باشید
علی پاییزی

با تشکر از برنامتون....ولی برنامتون فقط فولدر یا فایل رو hide میکنه و قفل نمیکنه

و من همچنان در حسرت یک برنامه برای قفل کردن واقعی یک پوشه

ali_autumnal
دوشنبه 15 فروردین 1390, 20:54 عصر
با تشکر از برنامتون....ولی برنامتون فقط فولدر یا فایل رو hide میکنه و قفل نمیکنه

و من همچنان در حسرت یک برنامه برای قفل کردن واقعی یک پوشه

دقیقا فولدر و فایل رو قفل میکته.

اما به شرطه ها و شروطه ها: 1- لزوما بایستی سیستم فایل تون NTFS باشه.
2- فولدر فوق قبلا توسط ویروس ها دستکاری نشده باشه! بعبارتی فولدر اورجینال و صفر کیلومتر باشه!
این مورد بعضی مواقع لازم میشه که نیاز است فولدر رو صفر کیلومتر کرد. (نادر...)

موفق باشید
علی پاییزی

mohsencom
دوشنبه 15 فروردین 1390, 22:07 عصر
دقیقا فولدر و فایل رو قفل میکته.

اما به شرطه ها و شروطه ها: 1- لزوما بایستی سیستم فایل تون NTFS باشه.
2- فولدر فوق قبلا توسط ویروس ها دستکاری نشده باشه! بعبارتی فولدر اورجینال و صفر کیلومتر باشه!
این مورد بعضی مواقع لازم میشه که نیاز است فولدر رو صفر کیلومتر کرد. (نادر...)

موفق باشید
علی پاییزی

الهی خیر ببینی دوست عزیز :بوس:
دقیقا درست گفتی..باید درایوی که توش فولدره NTFS باشه...میشه یکاری کرد تو FAT32 هم جواب بده؟
اگه بشه که عالی میشه

ali_autumnal
دوشنبه 15 فروردین 1390, 23:40 عصر
الهی خیر ببینی دوست عزیز :بوس:
دقیقا درست گفتی..باید درایوی که توش فولدره NTFS باشه...میشه یکاری کرد تو FAT32 هم جواب بده؟
اگه بشه که عالی میشه

بهیچ عنوان

چون Fat32 این مسائل رو پشتیبانی نمیکنه. و به همین دلایل و ده ها دلیل دیگر NTFS اومد.
از طرفی چه مشکل با NTFS داری؟

خوب فایل سیستم ات رو تغییر بده. وقتی NTFS هست چه نیازی به FAT32 که هم سرعتش پایینه و هم امنیت اش و...

موفق باشید
علی پاییزی

ztx4
سه شنبه 16 فروردین 1390, 00:08 صبح
اقا ما هنوز دنبال یک شیوه ، روش، نمونه کد و یا هر راهنمایی دیگه ای برای این کار هستیم...
چه طور باید یک فولدر رو قفل کرد؟
مثل Folder lock
جناب پاییزی هم که انگار تمایلی به دادن سورس ندارند...:ناراحت:

mohsencom
سه شنبه 16 فروردین 1390, 00:32 صبح
اقا ما هنوز دنبال یک شیوه ، روش، نمونه کد و یا هر راهنمایی دیگه ای برای این کار هستیم...
چه طور باید یک فولدر رو قفل کرد؟
مثل Folder lock

دوست عزیز من تو بخش vb.net این مشکلو حل کردم...بیا سورس هم گذاشتم..میتونی تو c# هم با یه تغییراتی استفاده کنی..پست آخرمو ببین

مشکل در lock و unlock کردن فولدر (http://barnamenevis.org/showthread.php?280784-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-lock-%D9%88-unlock-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%B1)

ztx4
سه شنبه 16 فروردین 1390, 01:18 صبح
دوست عزیز دیدم و تبدیلش کردم به C# اما عمل نکرد!
اینم کد C#:

string filepath=@"D:\Ali";
FileSystemSecurity fs = File.GetAccessControl(filepath);
fs.AddAccessRule(new FileSystemAccessRule("Everyone", FileSystemRights.ChangePermissions, AccessControlType.Deny));
MessageBox.Show("Lock");

aligh91
سه شنبه 16 فروردین 1390, 12:04 عصر
اون سورس وی بی رو یه کامپوننتش کن بعد بیار تو سی شارپ ازش استفاده کن :چشمک:

ztx4
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:16 عصر
اون سورس وی بی رو یه کامپوننتش کن بعد بیار تو سی شارپ ازش استفاده کن :چشمک:
من خود سورس رو تو VB تست کردم،خیلی راحت می شه با چند تا کلیک قفلش رو باز کرد...
دنبال یک روش بهترم...
منتظر نظرات دوستان و اساتید هستم...

mohsencom
سه شنبه 16 فروردین 1390, 13:55 عصر
من خود سورس رو تو VB تست کردم،خیلی راحت می شه با چند تا کلیک قفلش رو باز کرد...
دنبال یک روش بهترم...
منتظر نظرات دوستان و اساتید هستم...

با چند کلیک چیه!!!!!!!!!!!! :متعجب:

برو رو درایوت راست کلیک کن بعدش properties رو بزن ببین فرمتش NTFS هست یا نه....باید NTFS باشه عمل کنه ها

آقا من خودم تست کردم...وقتی پوشه رو میخوام باز کنم پیغام Access Denied میده

ztx4
سه شنبه 16 فروردین 1390, 15:18 عصر
با چند کلیک چیه!!!!!!!!!!!! :متعجب:

برو رو درایوت راست کلیک کن بعدش properties رو بزن ببین فرمتش NTFS هست یا نه....باید NTFS باشه عمل کنه ها

آقا من خودم تست کردم...وقتی پوشه رو میخوام باز کنم پیغام Access Denied میده
من هم تست کردم.
آره با چند کلیک
درایو من هم ntfs هست.
من رو ویندوز 7 عرض کردم
در 7 اصلا پیام Access Denied نمیده،بلکه با یک لینک شمارو هدایت می کنه به Securety tab مربوط به properties of folder و در اونجا با چند کلیک ساده می شه قفل رو از بین برد و به فولدر دسترسی داشت.
فکر می کنم در XP این پیامی که شما فرمودید رو بده.
نظر شما چیه؟

mohsencom
سه شنبه 16 فروردین 1390, 18:04 عصر
من هم تست کردم.
آره با چند کلیک
درایو من هم ntfs هست.
من رو ویندوز 7 عرض کردم
در 7 اصلا پیام Access Denied نمیده،بلکه با یک لینک شمارو هدایت می کنه به Securety tab مربوط به properties of folder و در اونجا با چند کلیک ساده می شه قفل رو از بین برد و به فولدر دسترسی داشت.
فکر می کنم در XP این پیامی که شما فرمودید رو بده.
نظر شما چیه؟

بهر حال این کدو من تو xp بکار بردم چون ویندوزم xp هست...رو 7 امتحان نکردم و اینکه چطوری مثل xp رو 7 هم جواب بده روش فکر نکردم...البته اینم بگم تو این جور برنامه ها هر چی نسخه سیستم عامل بالاتر میره کاراییشون کمتر میشه..مثلا فکر کنم تو لینوکس راحت بشه قفل رو با یک کلیک باز کرد...

با تشکر

ztx4
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 00:35 صبح
و من همچنان منتظر راه حلی برای این موضوع هستم.
دوستان لطفا پیشنهاد های خودشون رو بدن.

ali_autumnal
جمعه 19 فروردین 1390, 10:20 صبح

و من همچنان منتظر راه حلی برای این موضوع هستم.
دوستان لطفا پیشنهاد های خودشون رو بدن.

سلام دوست عزیز

شما اصلا نرم افزار رو تست کردید؟ آیا این شیوه بدردتون میخوره؟

نه اظهار نظری نه چیزی ... فقط شدیم: دوستان در مورد فلان کد میخوام...

بهتره جستجو رو بیحیال بشید. خودتون مشغول بشید و کدها رو بررسی کنید و با کلاس ها ور برید...

موفق باشید
علی پاییزی

ztx4
جمعه 19 فروردین 1390, 14:54 عصر
سلام دوست عزیز

شما اصلا نرم افزار رو تست کردید؟ آیا این شیوه بدردتون میخوره؟

نه اظهار نظری نه چیزی ... فقط شدیم: دوستان در مورد فلان کد میخوام...

بهتره جستجو رو بیحیال بشید. خودتون مشغول بشید و کدها رو بررسی کنید و با کلاس ها ور برید...

موفق باشید
علی پاییزی
مرسی از توجهتون
1- کدوم کد هارو بررسی کنم؟
2- خیلی با کلاس ها ور رفتم نشد!
3- من فقط دنبال کد نیستم که! در پست اولم هم عرض کردم،شیوه و ترفندشون رو هم بدونم چیه،برام کافیه؟

من اگرسر نخ رو هم داشته باشم و بدونم باید دنبال چی برم بسه.
تو اینترنت خیلی چرخیدم اما سرنخی پیدا نکردم.

Saman_12
جمعه 19 فروردین 1390, 18:32 عصر
من یه پیشنهاد میدم (خودم قصد نوشتن چنین برنامه ای رو با امکانات بیشتر دارم اما فعلا وقتش رو ندارم انشا الله تابستون که وقتش رو پیدا کردم ...) :
شما میتونید فولدر و فایل های فولدر مورد نظر رو در یک فایل ذخیره کنید و پسوندش رو هم یک پسوند دلخواه بزارید و کل فایل خودتون رو کد کنید این جوری این فایل بدون نرم افزار شما بدرد نمیخوره.
این کار توی حرف سادس است اما عملا کمی کد نویسی داره چون شما باید اول تمام زیر پوشه ها و آدرسش هاشون رو دربیارید بعد همه فایل های هر زیر پوشه رو بعد خوندن کل فایل و نوشتن اون با مسیرش توی فایل اصلی و ... که در کل شبیه کار یک برنامه فشرده سازی فایل میمونه اما فایل رو فشرده نمیکنه بلکه جمع اوری مکنه به صورتی که بعدا بشه اون رو خوند.
البته فکر نکنم اسم این کار رو بشه بذاری قفل پوشه.
این تنها نظر من هست خوب طبعا مخالفین و موافقینی داره اما فکر کنم مخالفینش بیشتر باشه آخه اگه بخواین یه فولدر که حجم فایل های داخلش چند گیگ هست رو به این برنامه بسپارید زمان زیادی لازمه و معایب دیگه.

نکته : با دات نت میشه فایل رو Zip کرد پس ...

ali_autumnal
جمعه 19 فروردین 1390, 23:44 عصر
من یه پیشنهاد میدم (خودم قصد نوشتن چنین برنامه ای رو با امکانات بیشتر دارم اما فعلا وقتش رو ندارم انشا الله تابستون که وقتش رو پیدا کردم ...) :
شما میتونید فولدر و فایل های فولدر مورد نظر رو در یک فایل ذخیره کنید و پسوندش رو هم یک پسوند دلخواه بزارید و کل فایل خودتون رو کد کنید این جوری این فایل بدون نرم افزار شما بدرد نمیخوره.
این کار توی حرف سادس است اما عملا کمی کد نویسی داره چون شما باید اول تمام زیر پوشه ها و آدرسش هاشون رو دربیارید بعد همه فایل های هر زیر پوشه رو بعد خوندن کل فایل و نوشتن اون با مسیرش توی فایل اصلی و ... که در کل شبیه کار یک برنامه فشرده سازی فایل میمونه اما فایل رو فشرده نمیکنه بلکه جمع اوری مکنه به صورتی که بعدا بشه اون رو خوند.
البته فکر نکنم اسم این کار رو بشه بذاری قفل پوشه.
این تنها نظر من هست خوب طبعا مخالفین و موافقینی داره اما فکر کنم مخالفینش بیشتر باشه آخه اگه بخواین یه فولدر که حجم فایل های داخلش چند گیگ هست رو به این برنامه بسپارید زمان زیادی لازمه و معایب دیگه.

نکته : با دات نت میشه فایل رو Zip کرد پس ...

دوست عزیز گمان نکنم بشه همچین کاری رو با Net. انجام داد. زبان برنامه نویسی بایستی سطح پایین باشه.

از طرف دیگه فرض بر اینکه شد!!!!! اما هزینه بسیار زیادی داره. واز طرف دیگه امنیت اطلاعات هم به خطر میفته. شما میتونید تضمین کنید!؟ و همچنین پس از گذشت 7 خان رستم قادر بفروش نرم افزار نخواهید شد چون با این همه خان بایستی قیمتی حول حوش 10 الی 30 هزار واسه هر نسخه پرداخت بشه! که همچین پولی رو تو ایران هیچ مصرف کننده ای پرداخت نمیکنه!

Saman_12
شنبه 20 فروردین 1390, 02:11 صبح
دوست عزیز گمان نکنم بشه همچین کاری رو با Net. انجام داد. زبان برنامه نویسی بایستی سطح پایین باشه.

از طرف دیگه فرض بر اینکه شد!!!!! اما هزینه بسیار زیادی داره. واز طرف دیگه امنیت اطلاعات هم به خطر میفته. شما میتونید تضمین کنید!؟ و همچنین پس از گذشت 7 خان رستم قادر بفروش نرم افزار نخواهید شد چون با این همه خان بایستی قیمتی حول حوش 10 الی 30 هزار واسه هر نسخه پرداخت بشه! که همچین پولی رو تو ایران هیچ مصرف کننده ای پرداخت نمیکنه!

دوست عزیز من که عرض کردم :

که معایب دیگه شامل چند موردی که شما گفتین هم میتونه باشه و در ضمن این رو هم به خاطر بسپارید که گفتم :

این تنها نظر من هست.

azaditafakor
دوشنبه 22 فروردین 1390, 09:36 صبح
به نظرم مهم اینه که کسی نتونه بفهمه فایل چیه . پس :

File Encryption بهترین راهه .

هم متداوله و هم آسون برای کد زدن . به سادگی هم فکر میکنم که باز نمیشه.

ghasemloo
جمعه 13 مرداد 1391, 19:03 عصر
سلام
من میثم قاسملو هستم
اینم کد یک فولدر لوک

using System.Security.AccessControl;
using System.IO;
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (folderBrowserDialog1.ShowDialog()==DialogResult.O K)
{
textBox1.Text = folderBrowserDialog1.SelectedPath;
}

}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{

string folderPath = textBox1.Text;
string adminUserName = Environment.UserName;// getting your adminUserName
DirectorySecurity ds = Directory.GetAccessControl(folderPath);
FileSystemAccessRule fsa = new FileSystemAccessRule(adminUserName, FileSystemRights.FullControl, AccessControlType.Deny);

ds.AddAccessRule(fsa);
Directory.SetAccessControl(folderPath, ds);
MessageBox.Show("Locked");
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}
}

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{
FileSystemAccessRule fsa = new FileSystemAccessRule(adminUserName, FileSystemRights.FullControl, AccessControlType.Deny);

ds.RemoveAccessRule(fsa);
MessageBox.Show("UnLocked");
}
catch (Exception ex)
{
}

;
امید وارم خشتون بیاد

Saman_12
جمعه 13 مرداد 1391, 20:13 عصر
سلام
من میثم قاسملو هستم
اینم کد یک فولدر لوک

using System.Security.AccessControl;
using System.IO;
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (folderBrowserDialog1.ShowDialog()==DialogResult.O K)
{
textBox1.Text = folderBrowserDialog1.SelectedPath;
}

}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{

ds.AddAccessRule(fsa);
MessageBox.Show("Locked");
}
catch (Exception ex)
{
}
}

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{

ds.RemoveAccessRule(fsa);
MessageBox.Show("UnLocked");
}
catch (Exception ex)
{
}

;
امید وارم خشتون بیاد
این کد قفل نمیکنه فقط سطح دسترسی رو تنظیم میکنه که به راحتی میشه دوباره تنظیمش کرد.

ghasemloo
جمعه 20 مرداد 1391, 16:42 عصر
از نظر من تنها راه اگه می تونی بهترش رو بزار:لبخند: