PDA

View Full Version : سوال: کی میتونه یک برنامه مثل Credits Maker بسازه ؟

ansoft
جمعه 05 فروردین 1390, 13:24 عصر
سلام %اين پست ويرايش شد % از شما در ساخت يك برنامه كه در پست هاي پاييني گفته شده كمك ميخوام

Felony
شنبه 06 فروردین 1390, 07:00 صبح
کسی اینجا همچین کاری براتون انجام نمیده ، مشکلتون رو مطرح کنید تا راهنمایی بشین .

ansoft
سه شنبه 09 فروردین 1390, 15:00 عصر
کسی اینجا همچین کاری براتون انجام نمیده ، مشکلتون رو مطرح کنید تا راهنمایی بشین .

سلام
من يك سوال دارم :متفکر:
برنامه اي را كه در بالا معرفي كردم كسي ميدونه از چه كامپونتي براي كامپايل كردن استفاده ميكنه و اگر كسي داره خواهشا براي دانلود بزاره

من از كامپونت pax compiler استفاده كردم و لطفا اين رو معرفي نكنيد :گریه:
نميشه براي ساخت چنين برنامه هايي از كامپايلر هاي رايگاني مثل free pascal استفاده كرد :متفکر:
خداحافظ

Felony
سه شنبه 09 فروردین 1390, 16:59 عصر
چرا نمیشه ؟
شما هر کامپایلری که از دستورات Command Line پشتیبانی کنه یا رابطی برای ارتباط باهاش در اختیارتون بزاره میتونید ازش استفاده کنید ، همون برنامه Silver Install Maker که من نوشتم از کامپایلر خود دلفی درش استفاده کردم .

ansoft
سه شنبه 09 فروردین 1390, 19:29 عصر
با سلام و تشكر از شما
يك سوال ديگه داشتم

برنامه اي كه در پست اول زده بودم رو بيخيال ميشم:قهقهه::لبخند::متفکر:

براي مثال من يك برنامه مي سازم كه يك عكس رو درون يك فرم قرار ميده و نمايش ميده
براي اين كار دو برنامه بايد ساخته شود :
1- برنامه سازنده (عكس را open ميكند و در آخر فايل اجرايي ميسازد )
2- برنامه نمايش دهنده (در اون يك image هست كه عكسي كه در برنامه سازنده open شده را درون خود نشان ميدهد )

ما عكس open شده را درون ريسورس قرار ميدهيم و فايل ريسورس را ميسازيم و با كامپايلر خود دلفي ريسورس را به برنامه نمايش دهنده منتقل ميكنيم

سوال :
1-آيا بعد از منتقل كردن ريسورس به برنامه نمايش دهنده نياز هست فايل ريسورس كنار برنامه نمايش دهنده باشد ؟
2-چطوري ميشه برنامه نمايش دهنده رو طوري ساخت كه نياز به هيچ فايلي نداشته باشه و عكس رو به راحتي نمايش بده ؟

منتظر هستم

Felony
سه شنبه 09 فروردین 1390, 19:47 عصر
-آيا بعد از منتقل كردن ريسورس به برنامه نمايش دهنده نياز هست فايل ريسورس كنار برنامه نمايش دهنده باشد ؟
فایل ریسورس به فایل اجرایی برنامه الحاق میشه ، دیگه نیازی به بودنش بعد از الحاق نیست .

2-چطوري ميشه برنامه نمايش دهنده رو طوري ساخت كه نياز به هيچ فايلي نداشته باشه و عكس رو به راحتي نمايش بده ؟
سورس Silver Install Maker رو مطالعه کنید ، دقیقا همه این کارها درش انجام شده !