PDA

View Full Version : سوال: زمان attach و detach کردن بانک

ehsan3554
جمعه 05 فروردین 1390, 18:15 عصر
سلام به همه

سوالم اینه که روال کار برای برنامه های دسکتاپ که از sqlsever به عنوان دیابیسش استفاده میکنه کدومه
1- اینکه موقع نصب برنامه بیایم sql رو نصب کنیم و بانک رو attach کنیم و موفق uninstall بانک رو detach کنیم
2- بیام موقع اجرای برنامه بانک رو attach کنیم و موقع بسته شدن برنامه بانک رو detach کنیم.
3- بیام تو یه متد هر وقت به بانک احتیاج داشتیم (مثلا update) بانک رو attach و دوباره detach کنیم.
کلا کارایی(performance) کدو بیشتره درضمن می خواستم بپرسم که ایا هرچی بانکهای attach شده به sqlsever تو یه زمان بیشتر باشه آیا کامپوتر پردازش بیشتری انجام میده؟؟ یعنی کلا تو سرعت کامپیوتر تاثیر داره؟

درضمن از دوستان کی یه برنامه بزرگ دسکتاپ می شناسه که از sqlserver استفاده می کنه ؟

m.soleimani
جمعه 05 فروردین 1390, 21:26 عصر
به نظر من گزینه یک منطقی‌‌تر هست موفق باشید./

ehsan3554
جمعه 05 فروردین 1390, 21:45 عصر
همین !!!
نه منظورم اینه که تو برنامه های تجاری و واقعی چکار می کنند نظرسنجی نکردم بعدش ام بقیه سوالام چی ؟
کسی از دوستان سابقه ی نوشتن برنامه واسه یه شرکت بزرگو نداره؟؟

ztx4
جمعه 05 فروردین 1390, 23:29 عصر
گزینه ی یک بر خلاف بقیه ی گزینه ها سرباز نداره و منطقیه.
تعداد بانک ها ی رو سیستم تاثیری نداره.بلکه میزان فعالیت همزمان بانکها روی سرعت سیستم تاثیر گذاره.
برنامه ی بزرگ هم الان حضور دهن ندارم.اگه چیزی به ذهنم رسید می گم.

shadi khanum
جمعه 05 فروردین 1390, 23:57 عصر
1 هم منطقی تره هم Reliableتر ، برنامه های بزرگ اکثرا با فایل یا Oracle کار میکنن ولی اکثر برنامه هایی که همینجا نوشته میشه از SQL استفاده میکنه با مدل 1ولی که گفتین.

ehsan3554
شنبه 06 فروردین 1390, 00:05 صبح
ممنون از دوستان استفاده کردم

در هر حال من هنوز قانع نشدم و نفهمیدم که تو برنامه های تجاری چکار می کنند من این تاپیکو مداوم دنبال میکنم اگر دوستان با تجربه ی بیشتری راهنمایی کنند ممنون میشم

shadi khanum
شنبه 06 فروردین 1390, 00:28 صبح
منظورتون از پروژه های تجاری چیه(در چه حد بزرگ؟)؟ تجاری داخلی یا خارجی؟

ehsan3554
شنبه 06 فروردین 1390, 00:33 صبح
این همه چیز گفتم شما گیر دادین به تجاری بودن در هر صورت منظورم برنامه هایی که شرکت ها حق پخش اون ها رو می گیرند و اسپانسر پیدا می کنند همین برنامه هایی که نیازهای روزانه رو برطرف می کنند:لبخند:

shadi khanum
شنبه 06 فروردین 1390, 10:53 صبح
گیر نبود :) میخواستم ببینم چیز خاصی مد نظرت یا همین برنامه های معمول توی بازار رو میگی:) مثلا یکی از شرکتهایی که میدونم همکاران سیستم بصورت 1 کار میکنه یا نرم افزارهایی که ما تو شرکت خودمون داریم، همه موقع نصب Database رو attach یا restore میکنیم و موقع Uninstall ، دیتابیس رو یا Detach یا Delete میکنیم

ircast
شنبه 06 فروردین 1390, 11:54 صبح
با سلام

گزینه یک صحیح تر از همه است

نرم افزار های حسابداری (همکاران سیستم ، هلو و...)

نرم افزار نماد و اکثر نرم افزار های مدیریت دانشگاه اینجوری کار می کنند