PDA

View Full Version : بابا این ماجرای گزارشگیری سر دراز دارد . لطفا ...

س.حمیدیانفر
جمعه 18 مهر 1382, 11:29 صبح
سلام دوستان
من تو اخرین تجربه ها متوجه شدم که تنها ایراد گزارشهای ویژوال فاکسپرو اینه که بعضی از کلمات رو موقع چاپ کردن با رنگ سفید چاپ میکنه
برای ایمکه شما هم به همین نتیجه برسین اینکار رو انجام بدید.

یک گزارش ساده بسازین که چند نوع فیلد متنوع رو از یه جدول بگیره و لیست کنه
حالا یه فرم جدید هم بسازید و تو Click Event همون فرم دستور اجرای گزارش رو اینطور بنویسید
< نام فرم مورد نظر> report form
حالا با اجرا کردن فرم وچند بار کلیک کردن روی اون میتونید گزارشتون رو ببینید و ملاحظه کنید که بعضی وقتها (نه همیشه) فیلدهایی از گزارش به رنگ سفید چاپ میشن و این علت دیده نشدن اطلاعات موقع پرینت گرفتنه !!

حالا میخوام بدونم چطوری میشه این مشکل رو رفع کرد راستی جالب اینجاست که فقط این مشکل برا ما فارسی زبونهای بخت برگشته اتفاق میفته
و اگه حل بشه چی میشه

س.حمیدیانفر
جمعه 18 مهر 1382, 16:05 عصر
دوباره سلام
بعد از کمی جستجو متوجه شدم که میشه از اکتیو ایکس کریستال ریپورت استفاده کرد حالا کسی از بین شما میتونه این اکتیو ایکس رو برا ما پیدا کنه تا یک عمر دعا گوش بشیم یا نه ؟!

JavanSoft
جمعه 18 مهر 1382, 23:08 عصر
من در مورد دلفی با تغییر ویندوز به این مشکل برخورد کردم .... فکر می کنم اگر شما هم در تغییر ویندوز این مشکل را دارید حتما به Colorهای مشخص شده توجه کنید ... برخی موارد وقتی ما یک رنگ را بصورت پیش فرض رها می کنیم در یک ویندوز بصورت سفید و در برخی ویندوزها بصورت ClNoneتفسیر می شود

kia1349
شنبه 19 مهر 1382, 07:42 صبح
اولا تنها ایراد گزارش گیری فاکس این نیست
پشتیبانی نکردن از multi detail band و subreport هم هست
البته اکثر زبانهای برنامه نویسی اینطوریند
اگر یه سری به سایت www.universalthread.com بزنی میبینی که من برای آقای ken levy سرپرست گروه ویژوال فاکس این مطلب رو بارها متذکر شده ام و ایشان قول داده که در ورژن 9 مشکل multi detaik band و subreport را که امکان بسیار بزرگی است در فاکس بگنجاند ولی این امر مستلزم موافقت قسمت اروپائی شرکت مایکروسافت است که دارند در مورد آن بحث میکنند و این امکان فقط در چند زبان مثل اکسس و کریستال ریپورت وجود دارد
در مورد مشکل شما هم باید بگم که باید سرویس پک را نصب کنید تا مشکلتان حل شود من در برنامه هایم از حدود 100 نوع گزارش متنوع و مختلف استفاده میکنم ولی مشکل عدم چاپ حروف و کلمات را ندارم
اگر از نسخه foxpro 6 استفاده میکنی حتما سرویس پک ورژن 5 ویژوال استودیو را نصب کن
برای استفاده از کامپوننت های کریستال ریپورت باید خود کریستال ریپورت را نصب کنید

kia1349
شنبه 19 مهر 1382, 07:48 صبح
اولا تنها ایراد گزارش گیری فاکس این نیست
پشتیبانی نکردن از multi detail band و subreport هم هست
البته اکثر زبانهای برنامه نویسی اینطوریند
اگر یه سری به سایت www.universalthread.com بزنی میبینی که من برای آقای ken levy سرپرست گروه ویژوال فاکس این مطلب رو بارها متذکر شده ام و ایشان قول داده که در ورژن 9 مشکل multi detaik band و subreport را حل کند که این کار امکان بسیار بزرگی است که در فاکس گنجانده میشود ولی این امر مستلزم موافقت قسمت اروپائی شرکت مایکروسافت است که دارند در مورد آن بحث میکنند و این قابلیت فقط در چند زبان مثل اکسس و کریستال ریپورت وجود دارد
در مورد مشکل شما هم باید بگم که باید سرویس پک را نصب کنید تا مشکلتان حل شود من در برنامه هایم از حدود 100 نوع گزارش متنوع و مختلف استفاده میکنم ولی مشکل عدم چاپ حروف و کلمات را ندارم
اگر از نسخه foxpro 6 استفاده میکنی حتما سرویس پک ورژن 5 ویژوال استودیو را نصب کن
برای استفاده از کامپوننت های کریستال ریپورت باید خود کریستال ریپورت را نصب کنید

علی رفیعی فرد
شنبه 19 مهر 1382, 09:40 صبح
سلام
این مشکل رو من توی VFP6 داشتم ولی با نصب VFP7 مشکلم حل شد
در مورد VFP8 با نصب VFP8SP1 هم بعضی از مشکلات VFP6 ظاهر شد ولی بدون نصب سروس پک مشکلی نداشتم
بنویسید که با کدوم نسخه VFP کار میکنید
ایده استفاده از کریستال ریپورت ایده خوبیه که من به بقیه کاربران هم توصیه میکنم

کیا جان از اطلاعات شما هم متشکرم

س.حمیدیانفر
سه شنبه 22 مهر 1382, 15:29 عصر
سلام
باتشکر از همه دوستانی که لطف کردند و نظرات سازندشون رو ارسال فرمودند
توچند روز اخیر سری به سایت www.universalthread.com زدم و متوجه یه برنامه جالب بنام xfrx8 شدم که امکانات بسیار جالبی رو برای تبدیل گزارشات vfp به فرمتهای pdf , doc ,html داشت که با ترکیب شدن با یک کلاس فوق العاده باحال مجموعا یک report viwer جالب رو در اختیار شما قرار میده
البته مشکل از جایی شروع شد که من فوق العاده ذوق کرده بودم و گفتم مشکل گزارشگیری دیگه حل شد ولی همینکه دست به تبدیل گزارشم به فرمت pdf کردم با کمال تاشف متوجه شدم که فونتهای فارسی برای فایل pdf تولید شده کاملا نامفهوم بودند و اصلا ساپورت نشدند خلاصه در مورد بقیه فرمتها نیز به همین ترتیب از هیچکدوم نتونستم استفاده کنم و حالا فقط میتونم گزارشهامرو با استفاده از این برنامه ملاحظه کنم و برای چاپ نشدنشون حصرت بخورم اگه در مورد این برنامه تحقیقات بیشتری کردین مثلا نسخه کاملشرو دارین یا هر موضوع دیگه ای که بتونه به حل این مشکل کمک کنه ممنون میشم بفرمایید تا همه استفاده کنیم . درمورد سرویس پک ویژوال استودیو 6 متاسفانه نه سی دی شرو گیر آوردم و نه سرعت مناسبی برای دانلودش دارم .

س.حمیدیانفر
سه شنبه 22 مهر 1382, 15:33 عصر
سلام
باتشکر از همه دوستانی که لطف کردند و نظرات سازندشون رو ارسال فرمودند
توچند روز اخیر سری به سایت www.universalthread.com زدم و متوجه یه برنامه جالب بنام xfrx8 شدم که امکانات بسیار جالبی رو برای تبدیل گزارشات vfp به فرمتهای pdf , doc ,html داشت که با ترکیب شدن با یک کلاس فوق العاده باحال مجموعا یک report viwer جالب رو در اختیار شما قرار میده
البته مشکل از جایی شروع شد که من فوق العاده ذوق کرده بودم و گفتم مشکل گزارشگیری دیگه حل شد ولی همینکه دست به تبدیل گزارشم به فرمت pdf کردم با کمال تاشف متوجه شدم که فونتهای فارسی برای فایل pdf تولید شده کاملا نامفهوم بودند و اصلا ساپورت نشدند خلاصه در مورد بقیه فرمتها نیز به همین ترتیب از هیچکدوم نتونستم استفاده کنم و حالا فقط میتونم گزارشهامرو با استفاده از این برنامه ملاحظه کنم و برای چاپ نشدنشون حصرت بخورم اگه در مورد این برنامه تحقیقات بیشتری کردین مثلا نسخه کاملشرو دارین یا هر موضوع دیگه ای که بتونه به حل این مشکل کمک کنه ممنون میشم بفرمایید تا همه استفاده کنیم . درمورد سرویس پک ویژوال استودیو 6 متاسفانه نه سی دی شرو گیر آوردم و نه سرعت مناسبی برای دانلودش دارم .

س.حمیدیانفر
سه شنبه 22 مهر 1382, 22:21 عصر
سلام
من sp5 ویژوال فاکسپرو رو از اینجا http://msdn.microsoft.com/vfoxpro/downloads/updates/default.aspx دانلود کردم نمیدونم درست پیدا کردم یا نه ولی یه فایل با پسوند msm به من داده که نمیدونم باید باهاش چیکار کنم

لطفا اگه ممکنه راهنماییم کنید :oops: :oops:

kia1349
چهارشنبه 23 مهر 1382, 11:29 صبح
من دارمش ولی نمیدونم چطوری به تو برسونمش :(