PDA

View Full Version : سوال: به هم ریختگی اندازه های برنامه در سایر کامپیوترها

HSK234
جمعه 12 فروردین 1390, 12:01 عصر
سلام خدمت اساتید گرامی
قبل از طرح سوال باید بگم که من اولاٌ تا اونجایی که میشد جستجو کردم (هم فارسی و هم انگلیسی) اما به خاطر اینکه کلمات کلیدی خوبی برای مشکلم نداشتم هیچ نتیجه ای نگرفتم و ثانیاً نمیدونستم باید این سوال رو کجای سایت بپرسم بنابراین همین جا میپرسم
من یک برنامه برای دلفی نوشتم که توی سیستمی که اون برنامه رو نوشتم ( لپ تاپ) هیچ مشکلی نداره ولی وقتی روی یک سیستم دیگه اجراش میکنم تمامی اندازه هاش به هم میریزه ، یعنی فرمها بزرگ میشه ، جداول از فرمها بیرون میزنه و ...
با تشکر

BORHAN TEC
جمعه 12 فروردین 1390, 14:15 عصر
خاصیت های متفاوتی وجود دارند که با استفاده از اونها می توانید نحوه قرار گیری کنترل ها را تنظیم کنید مثل خاصیت Align و Anchors. این دو خاصیت بسیار مهم هستند که باید با تمرین کردن نحوه کار به آنها را درک کنید.

M_Maskout
جمعه 12 فروردین 1390, 16:18 عصر
سلام
اصولاً، وضوح صفحه یا همون رزولوشن (Resolution) جزء مشخصات برنامه است. و مخصوصاً در صورتیکه برنامه از برای منظور خاصی استفاده بشه (مثل نمایش عکس و یا حتی بازی‌ها)
یه پیشنهاد اینکه در دستگاه مقصد، وضوح صفحه رو مثل دستگاه خودتون کنین.
یه پیشنهاد بهتر (و به نظر من) اینکه اول وضوح صفحه دستگاه خودتون رو رو یه اندازه استاندارد (مثلاً 768 ‏‎1024 x) تنظیم کنین و بعد فرم‌های پروژه تون رو اصلاح کنین.
البته راه خوب خوب رو آقای عشایری گفتن که اگه دنبال یه راه حل اساسی هستین همون استفاده از خاصیت‌های Align و Anchors هست.

HSK234
جمعه 12 فروردین 1390, 19:20 عصر
با تشکر از دوستانی که وقت گذاشتند و جواب دادند باید عرض کنم که من قبل از تایپ پرسش خودم به نظرم رسید که مشکل رزولوشن باشه اما وقتی رزولوشن کامپیوتر مقصد رو هم تغییر دادم و مثل کامپیوتر مبداء کردم باز هم فرقی نکرد
با خاصیت Align هم آشنایی دارم ولی اون طرز قرار گیری کنترلها رو در صفحه مشخص میکنه در حالیکه اندازه کنترلهای من و همینطور اندازه فرم من تغییر کرده بود
حتی من مشخص کرده بودم که فرم در وسط صفحه باشه ولی در کامپیوتر دیگه جای فرم هم به هم میخوره که به نظرم ربطی به Align نداره
اما به هر حال از بذل توجه شما سپاسگذارم

M_Maskout
جمعه 12 فروردین 1390, 20:22 عصر
تو دستگاه مقصد به قسمت مشخص شده تو عکس زیر (Display Properties|Advanced) برین مطمئن بشید که گزینه "Normal size (96 DPI)" انتخاب شده باشه، امیدوارم اینجوری مشکل شما حل بشه.
68152

HSK234
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 22:43 عصر
با سلام مجدد
از همه دوستان ممنونم
ولی من آخرش مجبور شدم برنامه رو تغییر بدم
باز هم از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید ممنونم