PDA

View Full Version : سوال: سوال درباره فیلتر کردن داده ها در کریستال ریپورت

neda_dela
دوشنبه 15 فروردین 1390, 23:05 عصر
با سلام به دوستان عزیز (ببخشید از اینکه سوالم طولانیه امیدوارم حوصله کنید)
من می خام که توی کریستال ریپورتم بتونم پرینت اطلاعات اشخاصی که مثلا یه شغل مشابه دارند رو بگیرم
الان درست کار می کنه منتها باید عین و مشابه نام یک شغل رو وارد کنم مثلا اگه من کی خام لیست تمام افرادی رو که در کارخانه فولاد کار می کنن داشته باشم منظورم همه اونهاست برام فرقی نمی کنه که طرف رسمی باشه یا مدیر عامل باشه یا راننده اونجا باشه صرفا برام افراد حقوق بگیر کارخانه فولاد مهمه .
در حال حاضر برنامه این طور کار می کنه که باید نام شغل رو وارد کنم و بعد دکمهع پرینت رو بزنم تا لیست رو به من نشون بده اما با توجه به اینکه مثلا شغل یه نفر مدیر عامل کارخانه فولاد ثبت شده و یکی دیگه راننده کارخانه فولاد این امکان پذیر نیست . حالا من میخام از دستور LIKE در SELECT استفاده کنم تا مثلا با وارد کردن کلمه فولاد تمام اون رکورد هایی رو به من نشون بده که کلمه فولاد در اونها هست.
حالا من چطوری می تونم توی کریستال ریپورت بالای صفحه معین کنم که وقتی کاربر مثلا کلمه "فرهنگ" رو وارد کرد هم لیست کارمندان فرهنگی رو نشون بده و هم لیست مثلا کارمندان اداره فرهنگ و ارشاد و اون بالای صفحه هم کلمه فرهنگ درج بشه با این عنوان:
لیست رکوردها با عنوان شغل شامل کلمه "فرهنگ"
مهم برام اینه که کلمه مورد جستجو اون بالا درج بشه. البته با توجه به اینکه ممکنه این کلمه اصلا توی بانک درج نشده باشه
نمی دونم امکان پذیره یا نه؟:متفکر:

habib_namvar
دوشنبه 15 فروردین 1390, 23:26 عصر
اگه درست فهمیده باشم منظورتون اینه که یک سربزگ داشته باشین مثلا با نام "کارکنان شرکت فولاد" حالا میخوای واسه جستجو کلمه کارکنان رو بنوییسد
اگه اینطوره به نظرم از برنامت یه پارامتر برای کریستال بفرست که هر متنی رو خواستی رو سربرگ قرار بدی بنویسی و اونو بفرستی:متفکر:نمیدونم منظورتو درست فهمیدم یا نه...

neda_dela
سه شنبه 16 فروردین 1390, 18:36 عصر
آره دوست من مرسی
اگه بخام به بیان ساده تر بگم اینطوری تصور کنین که :
توی یه فرم یه تکست باکس دارم که توش عنوان شغل و یا کلمه ای رو که یه عنوان شغل شامل اون میشه رو وارد می کنم
مثلا شغلی داریم با عنوان کامند شرکت فولاد ، حالا من توی اون تکست باکس فقط کلمه فولاد رو وارد می کنم و میخام که تمام مشاغلی رو که توشون کلمه فولاد هست رو به من نشون بده (توجه کنید که کلمه فولاد به تنهایی اسم یه شغل نیست و طبیعتا توی بانک نیست )
حالا میخام همین فولاد در بالای صفحه ای که پرینت گرفته میشه چاپ بشه و در زیر اون هم لیست رکورد هایی که شامل اون میشن رو نمایش بده
میشه لطفا با کد منو راهنمایی کنین
ممنون دوست خوبم

RIG000
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 14:59 عصر
ببین حرفت درسته اما تا جایی که من میدونم اینطوری میتونم کمکت کنم که اگه م رو زدی تموم نام هایی مثل محمد . مهدی . مهناز . مریم ./

neda_dela
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 16:05 عصر
دوست من
من مشکلی ندارم از این بابت . مشکل من فقط اینه که می خام بدونم چطوری میشه وقتی که من یه کلمه رو توی تکست باکس وارد می کنم و دکمه پرینت رو می زنم همون کلمه در سربرگ کریستال ریپورت دیده بشه و بشه پرینتش گرفت؟

habib_namvar
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 16:58 عصر
شما توی کریستال یک پارامتر Add کنید بعد توی برنامتون این کارو انجام بدین
crs_notp1 crs = new crs_notp1();
crs.SetParameterValue("name", txt_name.Text);
که کلمه name نام پارامترتون توی کریستاله
crs هم شی کریستالتونه

RIG000
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 20:53 عصر
دوستمون درست گفت . از این ادرسم میتونی استفاده کنی
http://barnamenevis.org/archive/index.php/t-87772.html

neda_dela
پنج شنبه 18 فروردین 1390, 23:31 عصر
شما توی کریستال یک پارامتر Add کنید بعد توی برنامتون این کارو انجام بدین
crs.SetParameterValue("name", txt_name.Text);
که کلمه name نام پارامترتون توی کریستاله
crs هم شی کریستالتونه
ممنون دو.ست خوبم
منظورتون از پارامتر همینه که کلیک راست کنم و text object رو بزنم؟

RIG000
جمعه 19 فروردین 1390, 01:13 صبح
68440new که میبینی باید راست کلیک کنی بعدش یه صفجه باز میشه neme رو مینویسی name1 و اونجوری که میدونم متن میخای نشون بدی string پیشفرض انتخاب هست. اوکی رو بزن . بعدش یه فیلدی تو Parameter Field ایجاد میشه و بعدش شما میتونی اون درگ کنی رو کریستال ریپورتت هر جا که دوست داری .
حالا کد دوستمونو تو لود button خودت بنویس .
crs.SetParameterValue("name1", txt_name.Text
دیگه برو اجرا تو تکست باکس بنویس و بعدش button مربوطه رو کلبک کن و ...................:چشمک:

RIG000
جمعه 19 فروردین 1390, 02:27 صبح
راستش الان سوالتو داشتم میخوندم . میتونستی این شکلی بگی که میخام یه متنی رو که تو تکست باکس می نویسم و میخام رو کریستال ریپورتم نوشته بشه . دیگه ربطی به بانکو سرچو ... نداشت دوست عزیزم . من تازه الان فهمیدم چی میخای . هی داشتم به این فکر میکردم که خب سرچ موضوعش چی شد پس .!!!! جالب بود . مرسی بای .