PDA

View Full Version : سوال: آیا دسترسی به datasource یک datagridview حین کدنویسی در یک رویداد امکان پذیر است؟

moeeniyan
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 09:18 صبح
من در یک برنامه تحت ویندوز به خاصیت datasource یک datagridview دسترسی داشته باشم و حین یک رویداد مثلا radiobutton_checkedchange دیتاسورس تغییر کند . اگر چنین امکانی هست چگونه باید این کار را انجام داد؟

FastCode
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 09:58 صبح
DataGridView.DataSource = XYZ
XYZ میتونه یک Array, List, BindingSource, DataSet, DataTable, IBindingList, IList, ICollection, .... باشه.یا null برای تخلیه DataGridView.

برای بعضی هاشون مثل DataSet باید DataMemeber رو تغییر بدی به اسم لیست یا جدولی که میخوای نمایش بدی.
و برای بعضی ها هم مثل BindingSource و IBindingList این کار اختیاریه اختیاریه, چون این دو مورد اخیر هم لیست هستند و هم sub-list دارن.

moeeniyan
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 10:22 صبح
DataGridView.DataSource = XYZ
XYZ میتونه یک Array, List, BindingSource, DataSet, DataTable, IBindingList, IList, ICollection, .... باشه.یا null برای تخلیه DataGridView.

برای بعضی هاشون مثل DataSet باید DataMemeber رو تغییر بدی به اسم لیست یا جدولی که میخوای نمایش بدی.
و برای بعضی ها هم مثل BindingSource و IBindingList این کار اختیاریه اختیاریه, چون این دو مورد اخیر هم لیست هستند و هم sub-list دارن.

با تشکر از راهنمایی شما
چطور یا بهتر بگم با چه دستوری datagridview تخلیه میشود؟ درضمن من این کار رو با dataset انجام میدم
با فرض اینکه datagridview تخلیه شود چگونه یک datasource دیگر برایش تعریف کنم ؟ با چه دستوری؟

shadi khanum
چهارشنبه 17 فروردین 1390, 11:16 صبح
چطور یا بهتر بگم با چه دستوری datagridview تخلیه میشود؟ درضمن من این کار رو با dataset انجام میدم
با فرض اینکه datagridview تخلیه شود چگونه یک datasource دیگر برایش تعریف کنم ؟ با چه دستوری؟
واسه اینکه Datagrid خالی بشه باید بنویسی:
datagrid.datasource=null
و اگه میخوای دیتاسورس دیگه ای بش بدی و با دیتاست هم کار میکنی باید بنویسی:
datagrid.datasource=ds.tables["mytablename"]