PDA

View Full Version : سوال: چگونه يه مقدار داده بين viewهاي مختلف منتقل ميشود؟

roshanak_g
جمعه 19 فروردین 1390, 23:17 عصر
با سلام

من يك فرمي دارم كه شامل يك ليستي از اطلاعات ميباشد.وقتي كاربر روي يكي از اين سطرها كليك ميكند يك فرمي باز مي شود.حالا ميخواهم مقدار ايميل سطري كه انتخاب ميشود با زدن كليك كاربر در view دوم نمايش داده شودكه هركدام از اينها از جدولهاي متفاوتي استفاده ميكنند،در نحوه پاس كردن داده مشكل دارم
ممنون مي شم راهنمايي كنيد.
با تشكر قبلي از تمام كسانيكه به اين تاپيك جواب ميدن.

roshanak_g
یک شنبه 21 فروردین 1390, 10:03 صبح
واقعا کسی جوابشو نمیدونه!من عجله دام.

meysam_pro
چهارشنبه 31 فروردین 1390, 21:45 عصر
سلام
فریمورک های وب که مبتنی بر MVC هستن یه امکانی برای این کار فراهم دیدن که تو ASP.Net MVC بهش TempData (http://www.google.com/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=TempData#hl=en&sugexp=ldymls&pq=tempdata&xhr=t&q=tempdata+asp.net+mvc&cp=11&qe=VGVtcERhdGEgYXM&qesig=RrA1yMofMZMPu4LsHYExkw&pkc=AFgZ2tldQcRNVtvO6uWozb-ZL5r0H5fLAEEAqgEhImvgPGkV7F2xTbZmwfOMH9V1Zm2Ck3O4u lUWFE-9Pst-zEpVlubWSS8hEQ&pf=p&sclient=psy&source=hp&aq=0&aqi=&aql=&oq=TempData+as&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=124f1232060228f8)میگن

برای دیدن مثال میتونید اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc337884.aspx#S5)رو نگاه کنید

YourName
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 17:03 عصر
مقادیر یا پارامترهای مورد نیاز برای اجرای یک متد در کنترلر با استفاده از url routing به متد به صورت خودکار پاس داده می شوند مثلا
من متدی در کنترلر دارم که لیست تمامی فیلمها را نشان می دهد که به این شکل خواهد بود:
public ActionResult Index()
{
ViewBag.Message = "List of all available Movies";
var model = _db.Movie.ToList();

return View(model);
}

سپس در view با استفاده از model پاس داده شده تمامی فیلمها به شکل دلخواه نمایش داده می شود.
حالا می خوام یه رکورد فیلم رو با جزئییات کامل ببینم که متد اون در کنترلر به شکل زیر خواهد بود :
public ActionResult Details(int id)
{
var movie = _db.Movie.Single(a => a.Id == id);
return View(movie);
}

پارامتر id با توجه به هلپر ActionLink به این متد یعنی Details ارسال می شود:
@Html.ActionLink("Details", "Details", new { id=movie.Id })

و به همین ترتیب با استفاده از مدل ارسال شده به View که شامل فیلم مورد نظر می باشد آن را با کمک html helper ها به کاربر نمایش می دهیم.
روش MVC به این شکل می باشد اما امکان استفاده از Querystring و Session نیز وجود دارد.