PDA

View Full Version : لطفا راجع به این خظ توضیح بدین

vbapr2005
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 03:01 صبح
سلام. من تاحالا هر خطی دیده بودم که میخواست یه متغیر تعریف کنه، حداکثر مقدار اولیه رو هم به اون متغیر توی همون خط بهش میداد مثل خط 1:
اما تا حالا به موردی مثل خط 2 برخورد نکرده بودم. مگه اینطوری نیستش که الان ما داریم از یه تابع استفاده می کنیم؟ پس آیا در این صورت مقدار تابع در متغیر CMD قرار میگیره؟

Dim Variable as Object = Value
Dim CMD As New OleDb.OleDbCommand("select * from Stores", Con)

H_Ghaffarian
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 09:00 صبح
سلام
در VB.Net شیوه های مختلفی جهت معرفی متغییرها وجود داره که 2 خط بالا دو شیوه متفاوت اونه.بخصوص مورد دوم که یک نمونه جدید از شئی Command رو می سازه. به دلیل استفاده از New این امکان بوجود میاد که همونجا CMD بصورت یکجا و کامل تعریف بشه.البته می شه اینکار رو در چند سطر هم انجام داد ولی برای کوتاهی کد این شیوه مناسبی است.

روح اله معینی زاده
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 10:19 صبح
با سلام خدمت دوست گرامی

هر متغیری که شما تعریف می کنید یک مقدار اولیه می تواند داشته باشد و روش تخصیص آن هم به شکلی است که خود مرقوم فرموده بودید.

خوب یک Data Adapter هم می تواند این مقدار اولیه را از همان زمان تعریف به خود تخصیص دهد مانند

Public con As New OleDb.OleDbConnection
Public da As New OleDb.OleDbDataAdapter("SELECT * FROM homes", con)

یک Command مربوط به Data Adapter هم می تواند از همان زمان تعریف رشته مورد نظر خود را به دست گیرد یعنی همون Command Text.
بی زحمت به عکس توجه کنید.

در خصوص پارامتر دوم هم که معلومه، کانکشنی است که Command از طریق اون به بانک وصل می شه.

با احترام- خدانگهدار

aminchoroomi
چهارشنبه 16 شهریور 1384, 16:46 عصر
دوست عزیز سلام

خط دوه شما با تعریف متغیر یکم فرق میکنه

در واقع شما دارید از کلاس Command یه شی می سازید
می دونید که برای ساختن شی از روی کلاس باید از New استفاده کرد.
حالا این New می تونه پارامتر داشته باشه یا نه
که اینم بستگی داره به کلاسش

هرکلاسی تابعی به شکل

()Public Sub New

End Sub
داره.

حالا اگه تابع New دارای پارامتر باشه شما برای ساختن شی از روی کلاس می تونید یا باید پارامتر ها رو هم مقدار بدین.

امید وارم به کارتون بیاد.

vbapr2005
پنج شنبه 17 شهریور 1384, 00:01 صبح
دست شما درد نکنه
خیلی خیلی ممنون