PDA

View Full Version : سوال: اگه سرور لوکال (SQL Server ) نسب نبود ، چی کار کنم؟

Programmer 1
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 13:27 عصر
سلام،

من یک نرم افزار برای جایی نوشتم فقط مشکلی که احتمال میدم پیش بیاد اینه که اگر اونجا سرور لوکال برای Sql نصب نبود باید چی کار کنم ، نمیخوام حذفش کنم و از دوباره نصب کنم چون اطلاعات مهمی دارند و ممکنه مشکلی پیش بیاد ، برنامه ام با SQL Server 2000 در حالت لوکال کار میکنه ، راه حلتون چیه؟

با تشکر/.

لطفا راهنمایی کنید .

با تشکر/.

به نظرم وقتی پاسخ یک سوال داده نمیشه باید مدیران بخش به این سوالات پاسخ بدهند ، مدتیه خیلی دیر جواب میدید ، اصلا حس بحث و گفتگو کم شده

majid325
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 18:15 عصر
تو این سایت نه مدیران و نه هیچ گروه کاربری دیگه ای ملزم به جواب دادن نیست

درمورد سوال شما هم متوجه منظورتون نیستم
اگر اونجا سرور لوکال برای Sql نصب نبود باید چی کار کنم اگه نیست که باید نصب بشه
نمیخوام حذفش کنم و از دوباره نصب کنم چون اطلاعات مهمی دارند و ممکنه مشکلی پیش بیاد اگه هست که دیگه مشکلی ندارین.
نوع مطرح کردن سوال شما ،رو به رسیدن به جواب نزدیک تر میکنه

Programmer 1
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 12:13 عصر
تو این سایت نه مدیران و نه هیچ گروه کاربری دیگه ای ملزم به جواب دادن نیست

درمورد سوال شما هم متوجه منظورتون نیستم
اگر اونجا سرور لوکال برای Sql نصب نبود باید چی کار کنم
اگه نیست که باید نصب بشه
نمیخوام حذفش کنم و از دوباره نصب کنم چون اطلاعات مهمی دارند و ممکنه مشکلی پیش بیاد
اگه هست که دیگه مشکلی ندارین.
نوع مطرح کردن سوال شما ،رو به رسیدن به جواب نزدیک تر میکنه

ببخشید اگر ناراحتتون کردم ، منظورم این نبود که کسی رو الزام به پاسخ دادن به سوالات کرده باشم منظورم این بود که اگر سوالی دیر جواب داده شد مدیر بخش مربوطه پیگیری کنه ، به نظرم در یک انجمن مدیر باید یک فرد فعال باشه (مدیریت هر بخش هم به درخواست فرد صورت می گیره و اجباری در کار نیست!) ، مثلا در مورد همین سوالی که ذکر کردم من در تاریخ 1 اردیبهشت سوال کردم و منتظر موندم و پیش بینی نکرده بودم دلیل پاسخ ندادن ابهام در بیان سواله ولی اینجا اگه زودتر میگفتید که سوالم ابهام داره حتما تصحیحش میکردم و کلا چنین کارهایی میشه مدیریت!

در مورد سوال بنده هم :

وقتی Sql Server رو نصب میکنیم البته ورژن 2000 ، جایی از مراحل نصب میپرسه چه جوری می خوای نصب کنم ، سرور ، کلاینت و یا هردو ، حال من فرض میکنم طرف مقابل در حالت سورو نصب کرده باشه و با یک اسم خاص که خودش تعیین کرده، ولی برنامه من طوری هستش که باید حالت کلاینت رو انتخاب کنیم و تیک گزینه لوکال رو هم بزنیم تا لوکال نصب بشه ، حالا منظورم اینه در این صورت باید چی کار کنم؟ حذف کنم و از دوباره در حالت کلاینت نصب کنم؟ و یا آیا راه حل دیگه ای وجود داره که حذفش نکنم چون میترسم بانک های اطلاعاتیشون آسیب ببینه

ضمنا به خاطر زحماتتون کمال تشکر را دارم و باز هم اگر باعث ناراحتی شما شده ام پوزش می طلبم .
با تشکر/.

barbodsoft.com
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 23:27 عصر
بازم مبهمه.
اما اگه درست متوجه شده باشم. اگه به صورت mixmod نصب باشه که هر دو حالت رو پشتیبانی می کنه(هم شبکه و هم سرور لوکال) اما اگه mixmod نصب نکردی می تونی تنظیماتش رو تو sqlserver انجام بدی که البته الان ظاهرا مشکلت این نیست.

Programmer 1
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 00:44 صبح
احتمالا این مشکل برای کسی تا به حال پیش نیومده ، مشکل من اینه که مثلا من در کانکشن استرینگم برای Server نوشتم local و اگه Sql رو در حالت غیر از لوکال نصب کنم دیگه سرور لوکالی در سیستم موجود نیست که برنامه به اون ارجاع کنه و خطای ارتباط با دیتابیس صادر میشه ، در هنگام نصب Sql تیک گزینه Default رو نزنید و مراحل رو طی کنید ، خوب که نصب کردید حالا برنامه رو اجرا کنید و ببینیدخطا چیه ، حالا راه حلش اینه که اون تیک Default رو بزنید یعنی نام پیش فرض یعنی نام ماشین فعلی در نظر گرفته بشه ، مشکل اینجاست که اگه الان سعی کنید دوباره نصبش کنید اون چک باکس مربوط به Default غیر فعاله ، همون موردی که در یک شرکت برای نصب یک نرم افزار حسابداری برای من رخ داد پیش می آد ، یعنی نصب در حالتی که تیک این گزینه غیر فعال باشه و بعد از بررسی هایی که کردم مشکل رو متوجه شدم برای نصب دوباره Sql نباید به حذف عادی از کنترل پنل اکتفا کرد باید از نرم افزارهایی Unistaller استفاده کرد و تمام رد Sql رو پاک کرد (من از your unistaller استفاده کردم) وبعد ،دوباره در همون حالت default نصب کرد تا این گزینه فعال بشه (فرایند نصب Sql اصلا جالب نیست ) ، حالا من میدونم راه حل حذف دوباره Sql به روشی که گفتم و نصب دوباره با فعال بودن گزینه Default هستش ولی مشکل اینجاست که بنده نمیخوام Sql رو حذف و از دوباره نصب کنم روشی وجود نداره که در صورت بروز چنین مشکلی ، سرور لوکال رو در سیستم هدف فعال کنم؟

امیدوارم روشن توضیح داده باشم

منتظر پاسخ شما دوستان گرامی هستم
با تشکر/.

arta.nasiri
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 00:57 صبح
سلام

فکر نکنم در هر 2 حالت فرقی داشته باشه.
بهتره شما هم تو کانکشن استریتگ local ننویسی. و بجاش نام کامپیوتر رو بنویسی. که اونم بهتره با کد نویسی بدست بیاری.

barbodsoft.com
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 11:10 صبح
می تونی کانکشن رو تو یک فایل تکست ذخیره کنی و هر وقت لازم بود تغییرش بدی و همیشه همون طور که grlearn گفتن به جای لوکال از نام کامپیوتر استفاده کنی.

zedehalgiri
سه شنبه 31 خرداد 1390, 22:12 عصر
با سلام
من فقط براي پاسخ به سوال شما عضو گروه شدم و بسيار كم تجربه دارم.فقط من همين الان الان اين مشكل رو داشتم ، به اين صورت كه :
در هنگام نصب sql 2000 developer به اين علت كه قبلش 3-4 بار edition هاي ديگه مثل enterprise & standard &… خلاصه اين ها رو نصب كرده بودم... فكر كنم از قبل از local server من استفاده شده بود و موقع نصب در پنجره Instance Name window تيك گزينه default غير فعال بود به همين دليل مجبور شدم كه مثل شما از نام ديگري بجز local استفاده كنم.
ولي وقتي برنامه را بعد از نصب و ريستارت كردن باز كردم، اصلا server من رو نميشناخت و هيچ چيز connect نبود.فقط server sqlexpress وجود داشت كه اون هم قطع بود.
من توانستم اسم دقيق و كامل local server وحتي instance server اي كه خودم ساختم رو با كليك روي ايكون sql ژايين در كنار ساعت سيستم پيدا كنم و از روي ليست اسم هاي server ها ، اسم كامل رو پيدا كنم. سپس به برنامه رفتم و روي server اي كه قطع بود كليك راست كردم و با گزينه new registration… اسم كامل instance server خودم و local رو كه پيدا كرده بودم تايپ كردم و برنامه هر دو را شناخت و هر دو با هم on بودند و بعد توانستم از هر دو استفاده كنم.
خلاصه شايد اسم كامل server را بايد بدهيد.
من چون اينجوري مشكلم حل شد گفتم شايد كمكي كرده باشم.
ببخشيد اگر خيلي پيش پا افتاده بود.