PDA

View Full Version : اینبار جستجو برحسب فیلدی غیر از primary key

hossein.e
شنبه 19 شهریور 1384, 07:41 صبح
با سلام
من می خوام در جدول جستجو کنم تا ببینم آیا فیلدی با تاریخ مورد نظر من وجود دارد یا خیر در حالیکه این فیلد من primary key نمی باشد من از چه دستوری می بایست استفاده کنم
باتشکر

------------------------------------------
آنچنان زندگی نکن که فقط تو را خشنود کند , آنچنان زندگی کن تا دیگران را خشنود کند :تشویق:

روح اله معینی زاده
شنبه 19 شهریور 1384, 08:40 صبح
سلام دوست گرامی

مگه با نوشتن Select نمی تونی بهش برسی؟

با احترام- خدانگهدار

hossein.e
شنبه 19 شهریور 1384, 09:16 صبح
دوست من بهتره من بیشتر توضیح بدم
من می خوام داده هایی از یک جدول رو وارد جدول دیگه کنم اما قبل از انجام درج داده در جدول دوم می خوام ببینم که در فیلد تاریخ آن, تاریخ مورد نظر من وجود دارد یا خیر در صورت عدم وجود داده جدید درج شود در ضمن از اونجایی که به جدول دوم دسترسی ندارم نمیتونم تغییری در ساختار جدول دوم انجام دهم

روح اله معینی زاده
شنبه 19 شهریور 1384, 10:01 صبح
سلام مجدد
خیلی معذرت می خوام فکر کنم منظورتون از «درج داده در رکورد دوم» همون «درج داده در جدول دوم» باشه!
بعد هم این که شما وقتی به جدول دوم دسترسی ندارید چه طوری می خواهید داده‌ها را در آن بنویسید؟
برای این روش کار، شما می توانید تاریخ‌های دو جدول رو با هم مقایسه کنید، اگه به ازای داده‌ی جدول دوم تاریخ‌ها یکی بود، آنگاه عمل انتقال مقادیر را قطع نمایید و اگر نبود با یک SQL آن را انتقال دهید.

ولی هنوز هم من موندم که
به جدول دوم دسترسی ندارم نمیتونم تغییری در جدول دوم انجام دهم یعنی چه؟

با احترام- خدانگهدار

hossein.e
شنبه 19 شهریور 1384, 10:10 صبح
اولا درج داده در جدول دوم درست می باشد و معذرت می خوام چون عجله داشتم
دوما منظور از نداشتن دسترسی اینه که من نمی تونم تغییری در design جدول داشته باشم و فقط اجازه درج داده را دارم
سوما مشکل اصلی من همین مقایسه می باشد که نمدانم با چه دستوری باید انجام دهم
منتظر راهنمایی شما هستم

H_Ghaffarian
یک شنبه 20 شهریور 1384, 08:58 صبح
IF EXISTS(
SELECT * FROM tb2 WHERE Date='@YourDate'
(
INSERT INTO tb1(Field1,...)
VALUSE(@Val1,...(