PDA

View Full Version : از کدام نسخه SQL Server برای مشتری استفاده کنم؟

Developer Programmer
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 16:27 عصر
من یه برنامه مدیریت فروشگاه نوشتم که به خاطر اینکه ممکنه بعدها شبکه بشه یا حجم داده ها بالا باشه، از پایگاه داده های SQL Server استفاده کردم
زمانی که کامپیوتر مشتری، 32 بیتی باشه، خیلی راحت، SQL Server 2000 Personal نصب و دیتابیس رو Attach میکنم تا کار کنه. مشکل اینجاست که اگه کامپیوترش 64 بیتی باشه، مجبورم از SQL 2008 استفاده کنم و به خاطر حجم زیادی که این نسخه روی سیستم مشتری اشغال میکنه، دنبال یه Edition هستم که سرعت مشتری رو کم نکنه و علی الخصوص برخلاف Express یا Compact ، امکان Management Studio هم داشته باشه.

شما چه Edition ای از SQL server 2008 رو پیشنهاد می کنیین؟

stabesh
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 20:06 عصر
سلام
من sql server 2000 روی سیستمهای 64 بیتی نصب کردم
اگه در ابتدای نصب بهتون پیغام داد که نمیتونید نصب کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?225479-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%86%D8%B5%D8%A8-SQL-Server-2000-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-7

Salah Sanjabian
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 22:44 عصر
علی الخصوص برخلاف Express یا Compact ، امکان Management Studio هم داشته باشه.
شما چه Edition ای از SQL server 2008 رو پیشنهاد می کنیین؟
سلام
Management Studion ربطی به نسخه اس کیو ال سرور شما نداره.شما میتونید Express Edition رو همراه با پک نرم افزارتون نصب کنید و Management Studio رو هم جدا نصب کنید . Management Studio رو میتونید جداگانه نصب کنید

Developer Programmer
یک شنبه 04 اردیبهشت 1390, 23:54 عصر
اطلاع داری Express Edition چی ها نسبت به مثلا Deveoper نداره ؟ از خود سایت مایکروسافت هم نگاه کردم... اطلاعات جزئی نداده و خیلی کلی گفته.
میخوام بدونم مثلا با Express بازهم میشه از Transaction یا Trigger ها استفاده کرد یا حتما باید نسخه خاصی باشه. آیا میشه DB رو Attach کرد یا نه

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 05 اردیبهشت 1390, 07:32 صبح
سلام.
تفاوتهای آنچنانی ندارند. بیشتر در میزان ساپورت Ram,Cpu, بعضی از امکانات خاص تفاوت دارند.

همچنین میتوانید همون نسخه 2000 رو بدون مشکل نصب کنید.

Developer Programmer
یک شنبه 01 خرداد 1390, 19:39 عصر
جناب صادقیان؛
اگه مثلا Setup ای از برنامه بسازم و فایلهای برنامه و DB رو بریزم در یک پوشه و همچنین از داخل Setup برای کاربر، Sql Compact نصب کنم، چطور میتونم از دیتابیس استفاده کنم وقتی Attach نمی کنم؟

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 02 خرداد 1390, 07:11 صبح
سلام.
شما میتوانید بعد از نصب با استفاده از دستور OSQL بدون نیاز به ابزارهای ویژوال دیتابیسهای مورد نظر رو Attach کنید.