PDA

View Full Version : سوال: طراحی دیتا بیس برای فاکتور

ahgrab
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 15:00 عصر
سلام خسته نباشید

من میخوام برای یه فاکتور دیتا بیس طراحی کنم،فرض بر این است که در هر فاکتور حداکثر 10 قلم جنس ثبت بشه،و برای هر قلم جنس در این فاکتور 8 فیلد باید ذخیره کنم،
اینو چطوری طراحی کنم،کلش و یک جدول در نظر بگیرم ،که در این صورت هر رکوردم میشه 80 فیلد،فک کنم این اصولی نیست،چون شاید فاکتوری پیش بیاد که درش فقط دو قلم جنس ثبت بشه،که 16 فیلد نیاز دارم بقیه رو میخوام چیکار ،حافظه اشغال میکنه،
خواهش میکنم راهنماییم کنید که اینو چطور طراحی کنم.

pezhvakco
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 17:48 عصر
در هر فاکتور حداکثر 10 قلم جنس ثبت بشه،و برای هر قلم جنس در این فاکتور 8 فیلد باید ذخیره کنم،

در این صورت هر رکوردم میشه 80 فیلد
از کجا این 80 رو بدست آوردی .
شما یه جدول با 8 ستون داری و کالا ها هم ردیف های جدول هستند . درست مانند یک فاکتور خرید کاغذی که همه فروشگاه ها دارند .

ahgrab
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 20:53 عصر
خب اینجوری یه فاکتور میتونم ذخیره کنم ،فاکتور بعدی چی بشه،اینجوری که شما میگین :هر قلم جنس میشه یک رکورد خب این رکورد،چطوری با این فاکتور ارتباط برقرار کنه؟

pezhvakco
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 21:09 عصر
خب اینجوری یه فاکتور میتونم ذخیره کنم
شما یه ستون شناسه باید داشته باشی که شماره فاکتور را در هر ردیف نگه دارد برای مشخص کردن ردیف هر فاکتور.
درست مانند شماره فاکتوری که بالای برگه فاکتور های کاغذی نوشته میشه .

isa.gartal
دوشنبه 30 آبان 1390, 18:22 عصر
شما باید 2 تا جدول طراحی کنید و با استفاده از شماره فاکتور اونها رو به هم متصل کنین
یک جدول برای نگهداری شماره فاکتورها و یکی برای محتویات فاکتور ها.

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 01 آذر 1390, 08:31 صبح
سلام

به نظر من هم بهتره دوتا جدول داشته باشی (هرچند که با یک جدول هم میشه اما فزونگی داده به وجود می آد)

جدول 1 یا جدول هدر فاکتور که HeaderID،مشخصات خریدار، شماره فاکتور ، تاریخ و ...
جدول 2 یا جدول Details که DetailesID،نام کالا ، تعداد ، قیمت واحد، توضیحات و HeaderID

ممکنه که فکر کنی که کد کالا و قیمتش رو می تونی از جدول مربوط به کالا بخونی و فقط کافیه کد کالا رو اینجا قرار بدی حالا فکر می کنی چرا من قیمت و نام کالا رو آوردم تو این جدول ؟!؟ و فقط کد کالا رو نیاوردم !؟