PDA

View Full Version : حرفه ای: تاثیر استفاده از ajax در امنیت سایت

darrudi
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 23:50 عصر
سلام به همه دوستان عزیز من یه سوالی داشتم راجع به این موضوع که آیا استفاده کردن از Ajax یا AjaxToolkit ها تاثیری روی امنیت سایت داره یا نه؟آیا امکان هک سایت با استفاده از این ابزارها بالا میره یا نه؟واسه Jquery چطور؟اون چقد رو امنیت سایتمون تاثیر میزاره؟با تشکر.بهزاد.

team.exis
سه شنبه 06 اردیبهشت 1390, 23:57 عصر
Ajax یا Jquery یا هرچیزی از این موضوع، بدلیل Client Side بودن مطمئنن در امنیت تاثیری ندارند. شما باید از سمت سرور همیشه مراقب ورودی ها باشید.

darrudi
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 10:44 صبح
با سلام اما بیشتر حملات از طریق java Scripte خوب به این مفهوم نیست که میشه از طریق Ajax این کارو انجام داد؟

team.exis
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 11:45 صبح
شما برید تحقیق کنید چرا از طریق جاوا اسکریپت همچنین اتفاقی افتاده. ممکنه مثلا من یه فرمی به کاربر بدم که با جاوا اسکریپت از ورود بعضی کاراکترها جلوگیری کرده باشم اما از سمت اسکریپت سرور اینکارو نکرده باشم، خوب مطمئنن هر تازه کاری در زمینه هک می تونه به اسکریپت من حمله کنه.
در ضمن توجه کنید که تمام سایت های بزرگ دنیا مثل گوگل، فیس بوک، یاهو و ... از جاوا اسکریپت و آجاکس استفاده می کنند.

YourName
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 16:24 عصر
امکان استفاده از Ajax یا Ajax Control Toolkit به شکلی که در Asp.Net Web form ها استفاده میشود وجود ندارد اما استفاده از javascript و یا ajax اجتناب ناپذیر است و برای براورده کردن نیازهای کاربران امروزی می بایست از آنها استفاده کرد به همین منظور گروه توسعه دهنده MVC آنها را به صورت فایلهای جاوااسکریپت در اختیار برنامه نویسان قرار داده است.

madadi
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 04:16 صبح
این تاپیک باید به جای دیگری انتقال پیدا کند ، قابل توجه مدیران بخش

amin.dehqani
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 12:41 عصر
wefwefwefwef