PDA

View Full Version : سوال: ارسال آرايه با طول متغيير به عنوان پارامتر به برنامه

f_g1348
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 09:53 صبح
با سلام
دوستان من يه آرايه دارم كه طولش متغيره و توسط ماربر مشخص ميشه ، حالا مي خواهم هر سلول از اين آرايه را به عنوان پارامتر به يك تابع بفرستم سوال اينجاست كه در ابتدا نمي دانم طول آرايه چنده كه براي تابع پارامتر ورودي تعريف كنم .
لطفا راهنمايي كنيد

barbodsoft.com
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 11:29 صبح
با دستور count می تونی بدست بیاری مگر اینکه منظورت چیز دیگری باشد.

Dim str() As String = {"a", "b", "c", "d", "e"}
MsgBox(str.Count())

f_g1348
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 14:01 عصر
نه دوست عزيز منظور من اينه كه يه آرايه دارم كه بايد به عنوان ورودي به به يك تابع فرستاده بشه ولي لين آرايه با توجه به ورودي كاربر redim شده و طولش عوض ميشه حالا مي خواهم بدانم چطور اين آرايه را به تابع ارجاع بدم

m.soleimani
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 14:05 عصر
با سلام
دوستان من يه آرايه دارم كه طولش متغيره و توسط ماربر مشخص ميشه ، حالا مي خواهم هر سلول از اين آرايه را به عنوان پارامتر به يك تابع بفرستم سوال اينجاست كه در ابتدا نمي دانم طول آرايه چنده كه براي تابع پارامتر ورودي تعريف كنم .
لطفا راهنمايي كنيد

ببین این به کارت میاد البته خودم نخوندمش فقط برات سرچ کردم موفق باشی./

http://weblogs.asp.net/eporter/archive/2003/08/07/22943.aspx

barbodsoft.com
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 14:56 عصر
نه دوست عزيز منظور من اينه كه يه آرايه دارم كه بايد به عنوان ورودي به به يك تابع فرستاده بشه ولي لين آرايه با توجه به ورودي كاربر redim شده و طولش عوض ميشه حالا مي خواهم بدانم چطور اين آرايه را به تابع ارجاع بدم

واضح نیست چی می خواهی. شما آرایه رو با هر طولی می تونی به تابع مورد نظرت ارسال کنی و اگه طولش مهمه می تونی قبلش طولش رو بدست بیاری و براساس طولی که داره تصمیم مناسب رو اتخاذ کنید. مثلا از حلقه for با تعداد دفعات تکرار به اندازه طول آرایه استفاده کنی.

بگو شرایط تابعی که داری به چه صورت هست و دقیقا چی می خواهی.

f_g1348
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 15:56 عصر
من تو برنامم كلا دوتا آرايه دارم كه با توجه به فايل اكسل ورودي طول و عرض آرايه ها تعريف ميشه .
تا اينجا كه مشكلي نيست ، حالا يه تابع تعريف كردم كه هر سلول از اين دو آرايه كه متناظر هم هستند را از هم كم مي كنه ، پس بايد هر دو آرايه را به عنوان ورودي به تابع ارسال كنم ، سوال من اينجاست كه چطور براي يك تابع تعداد پارامتر متغير تعريف كنم ؟