PDA

View Full Version : resize کردن یوزرکنترل در صفحه

AftaB66
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 15:32 عصر
سلام .
چطور میشه در یک صفحه چند یوزرکنترل تعریف کرد که همگی در سایز کوچک نمایش داده شوند بعد روی دکمه ای روی آنها کلیک کرد تا بزرگ بشن مثل این سایت :http://pjd.mscui.net/primaryCareadmin.htm
ویا کلا این که یوزرکنترل ها به صورت دسته بندی خاصی در سایز کوچک نمایش داه بشن و با زدن دکمه یا drag کردنشون بزرگشون کنیم و به وسط صفحه بیاریم ؟

hamidhws
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 18:15 عصر
سلام
در صورتی که شما بخواید محیطی پویا از این نوع داشته باشید میتونید پنجره هایی شبیه به پنجره های ویندوز شبیه سازی کنید. با قابلیت resize maximize minimize ,.. به عکس ها دقت کنید

(کیفیت عکس ها برای ارسال پایین آمده)

69253

69255

69254

AftaB66
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 10:58 صبح
سلام .ممنون Hamidhws.
ScreenShot ها بروزرتونو نمایش میدن؟
منظورتون از پنجره ُSilverlight Child Window هستش؟
من از یوزرکنترل استفاده می کنم ولی همچنین قابلیت هایی رو نداره !
در ضمن شما سایز تمامی عناصر داخل صفحه تون رو Auto مقدار دهی کردین که به نسبت بزرگ و کوچیک میشن؟

hamidhws
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 12:00 عصر
ScreenShot ها بروزرتونو نمایش میدن؟
بله

منظورتون از پنجره ُSilverlight Child Window هستش؟
نخیر.
این پنجره ها هیچکدوم child window نیستند . بلکه یه گرید معمولی هستند که قابلیت drag resize maximize minimize براشون شبیه سازی شده و دقیقا مثل یه پنجره ویندوز هستند که به صورت سفارشی طراحی شده
و البته کار پیچیده تر از این هاست
قالب پنجره به صورت یه یوزر کنترل طراحی شده و فقط محتویات هر صفحه درونش قرار میگیره (در واقع برای تغییر پنجره ها لازم نیست تک تک اونا رو تغییر بدیم )
البته باز کار به اینجا ختم نمیشه
چیز جالبی که باز این پنجره ها دارن اینه که با هر سایزی از مرورگر خودشونو تطبیق میدن

من از یوزرکنترل استفاده می کنم ولی همچنین قابلیت هایی رو نداره !
خب طبیعیه که نداره!
باید همه این قابلیت ها براش تعریف بشه

در ضمن شما سایز تمامی عناصر داخل صفحه تون رو Auto مقدار دهی کردین که به نسبت بزرگ و کوچیک میشن؟
تک تک عناصر توی یه یوزر کنترل طراحی شدن و کاملا مجزا هستند و با هر سایزی از مرورگر یا رزولوشن خودشونو تطبیق میدن

پنجره ها علاوه بر این قابلیت میشه بصورت پنجره های معمولی ویندوز اونا رو تغییر سایز داد (resize) و البته با قابلیت های بیشتر

AftaB66
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 10:26 صبح
سلام . میشه در این مورد چند تا منبع خوب معرفی کنین ؟ من زیاد سرچ کردم . کارم هم Force هستش.

hamidhws
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 20:17 عصر
سلام . میشه در این مورد چند تا منبع خوب معرفی کنین ؟ من زیاد سرچ کردم . کارم هم Force هستش.

سلام

این تاپیک میتونه به شما کمک کنه

http://barnamenevis.org/showthread.php?274816-drag-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

AftaB66
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 11:06 صبح
سلام . ممنون از راهنماییتون .
در کل چیزی که من می خوام اینه که تمامی صفحات سایتم در پنل هایی در سایز کوچک در صفحه ابتدایی نمایش داده بشن و با کلیک یک دکمه روی آنها بزرگ و کوچک (Zoom in و zoom out) بشن . از کنترل Adorner استفاده کردم ولی وقتی محتواش رو یوزرکنترل خودم قرار میدم با تغییر height و width این کنترل قسمتی از یوزرکنترل منو نشون میده (چون سایز یوزرکنترلم بزرگه و من می خوام در پنلی کوچک اونو نشون بدم)
خلاصه اومدم از viewbox استفاده کردم . (با خاصیت RenderTransform هم اندازه Viewbox رو کوچیک و بزرگ میکنم ) وقتی سایز این پنل کوچیک میشه دوباره که بزرگ میشه محتویات یوزرکنترل میریزه بهم . نمی دونم اصلا شاید پنلی که انتخاب کردم درست نیست !!
اگه ممکنه بازم راهنمایی کنید . مرسی

hamidhws
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 11:49 صبح
سلام . ممنون از راهنماییتون .
در کل چیزی که من می خوام اینه که تمامی صفحات سایتم در پنل هایی در سایز کوچک در صفحه ابتدایی نمایش داده بشن و با کلیک یک دکمه روی آنها بزرگ و کوچک (Zoom in و zoom out) بشن . از کنترل Adorner استفاده کردم ولی وقتی محتواش رو یوزرکنترل خودم قرار میدم با تغییر height و width این کنترل قسمتی از یوزرکنترل منو نشون میده (چون سایز یوزرکنترلم بزرگه و من می خوام در پنلی کوچک اونو نشون بدم)
خلاصه اومدم از viewbox استفاده کردم . (با خاصیت RenderTransform هم اندازه Viewbox رو کوچیک و بزرگ میکنم ) وقتی سایز این پنل کوچیک میشه دوباره که بزرگ میشه محتویات یوزرکنترل میریزه بهم . نمی دونم اصلا شاید پنلی که انتخاب کردم درست نیست !!
اگه ممکنه بازم راهنمایی کنید . مرسی

منم با adorner این مشکلو داشتم بخاطر همین قابلیت درگ و ریسایز رو با هم تلفیق کردم
شما برای این کاری که میخواید انجام بدید لازم نیست خودتونو درگیر این مسائل کنید
شما با یه انیمیشن ساده مشکلتون حل میشه
با blend کار میکنید؟

AftaB66
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 12:24 عصر
خیلی مطمئن نیستم :خجالت:ولی فکر نمیکنم . (البته از
xmlns:d="http://schemas.microsoft.com/expression/blend/2008"
استفاده می کنم ولی مال 2010 که نیست !)در ضمن از vs2010 و silverlight4 استفاده می کنم .
باید dll ای را رفرنس بدم ؟
درضمن تازه شروع به یادگیری انیمیشن کردم .
ببخشید در پست قبلیم یادم آدرس sample ای که می خوام کارم بهش نزدیک باشه رو بزارم:
http://pjd.mscui.net/primaryCareadmin.htm

AftaB66
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 12:55 عصر
سلام . من با تلفیقی از پویانمایی و استفاده از TransForm ها تونستم بزرگ و کوچک شدن و حرکت یوزر کنترل هام را دربیارم . به این صورت که برای viewBox هام Transform های مختلف رو تعریف کردم و بعد رفتارشون رو با پویانمایی کنترل کردم .
1- ولی نتونستم بجای viewBox از کانتینری دیگه استفاده کنم !!
2- وقتی سایز یوزرکنترلم بزرگ میشه وضوحش میاد پایین ! راهی هست که وضوح یوزرکنترل نمونه گیری شده مثل حالت اولیه اش باشه؟
یه سوال دیگه: 3- من وقتی از یوزرکنترل هام در یک یوزرکنترل دیگه نمونه گیری میکنم ارور Can not Creat Instance of .. میده !! چیزی که برای حلش پیدا کردم اینه که Resource های App.xaml که در یوزرکنترل مورد نمونه گیری استفاده شده باعث این مشکله ! وقتی اونا رو برداشتم مشکلم حل شد ! ولی اینطور که نمیشه ..
اگه ممکنه راهنمایی کنید .

AftaB66
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 14:04 عصر
خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

AftaB66
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 10:56 صبح
فکر نمی کنین آمار فعالیت توی این تالار یه خرده پایینه !!!!

hamidhws
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 06:14 صبح
سلام

دوست عزیز شما باید با خود نرم افزار blend کار کنید
این لینک میتونه برای شما مفید باشه
http://barnamenevis.org/showthread.php?251604-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Blend

AftaB66
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 15:45 عصر
سلام . ممنون ولی نمی دونم نیازی هست با Blend کار کنم یا نه ، چون مدت زیادی نیست که سیلورلایت و شروع کردم و به نظرم اگه روی VS تسلطم رو بیشتر کنم بهتره ، چون فکر نمیکنم انیمیشن های پیچیده ای رو نیاز داشته باشم .
درباره این مشکلم نظری ندارین ؟
3- من وقتی از یوزرکنترل هام در یک یوزرکنترل دیگه نمونه گیری میکنم ارور Can not Creat Instance of .. میده !! چیزی که برای حلش پیدا کردم اینه که Resource های App.xaml که در یوزرکنترل مورد نمونه گیری استفاده شده باعث این مشکله ! وقتی اونا رو برداشتم مشکلم حل شد ! ولی اینطور که نمیشه ..

hamidhws
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 04:20 صبح
سلام . ممنون ولی نمی دونم نیازی هست با Blend کار کنم یا نه ، چون مدت زیادی نیست که سیلورلایت و شروع کردم و به نظرم اگه روی VS تسلطم رو بیشتر کنم بهتره ، چون فکر نمیکنم انیمیشن های پیچیده ای رو نیاز داشته باشم .
درباره این مشکلم نظری ندارین ؟

شک نکنید حتما به همراه vs از بلند هم کمک بگیرید
اگه بتونید همزمان با این 2 کار کنید و تسلط پیدا کنید تازه میفهمید این بلند چه نعمتیه!

درباره اون مشکل : آیا شما در اجرای برنامه با خطا مواجه میشید یا فقط در زمان طراحی؟

AftaB66
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 08:58 صبح
سلام . مرسی .
نه این خطا موقع طراحیه ! وقتی توی xaml از یوزرکنترلم نمونه میگیرم. و همونطور که گفتم وقتی از resource های app.xaml استفاده نمی کنم درست میشه !!