PDA

View Full Version : برقراری ارتباط با جدول ممبرشیب

FM.ALPACHINO
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 11:27 صبح
سلام دوستان
من برای طراحی یک سایت شبیه به یک فروم تعدادی جدول دارم که طبیعتا در اکثر انها نیاز به فیلد user_id خواهم داشته .از انجایی که سیستم لاگین asp.net را اسفاده می کنم می خواهم بدونم باید این فیلد را در سایر جداول از چه نوع قرار دهم و اینکه ایا من باید این فیلد را در سایر جداول به صورت کلید خارجی تعریف کنم.؟
با تشکر

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 12:30 عصر
سلام.
شما با اینکه دارید از سیستم Login Asp.net استفاده میکنید آیا برای User های آن نیاز به جدول هست یاخیر؟
چون باید مشخص باشه هر پست توسط چه شخصی انجام شده است ، باید UserId در جداول زیر مجموعه به صورت FK وجود داشته باشه.

FM.ALPACHINO
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390, 13:03 عصر
ممنون از شما
بنده تمام جداول مربوطه که فکر کنم 11 تا بود را به بانک اطلاعاتی خودم منتقل کردم (در شروع استفاده از سیستم ثبت نام) در واقع مستقیماً در بانک خودم ایجاد شدند و دیگر نیاز به جدول یوزر ندارم جداول ایجاد شده کار منو راه می اندازه ، فکر کنم نوع این فیلد ،uniqeidentifier بود(در جدول ممبر شیب) پس با این حساب باید در تمام جداولی که ازش استفاده کردم از همین نوع باشه درست میگم !!!؟ چون قبلا انرا در سایر جداول nvarchar(256) گرفته بودم

Galawij
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 08:46 صبح
شما درست می گید
باید نوع داده شما uniqueidentifier باشه و در سایر جداول هم فیلد UserId از جدول aspnet_Users، به صورت کلید خارجی تعریف می شود.