PDA

View Full Version : آموزش برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو

Unknownlive
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 11:00 صبح
سلام دوستان می خواهم شما را با برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو اشنا کنم.نمی دونم چقدر اشنایی با پروژه شرکت Novell با نام Mono دارید حالا Modo Droid یا همان Mono For Android امده است تا شما را پای ویژوال استدیو نگه دارد،سعی دارم در ادامه این تاپیک مطالب بیشتر از جمله مقایسه Mondo Droid با Eclips Android انجام بدم در ادامه هم اگر دوستان استقبال کردن شروع به آموزش بکنم البته دوستانی که اطلاعاتی دارن در اختیار بزارن من خودم تازه دارم شروع می کنم شاید فقط چند قدم جلوتر باشم اما برای دوستان می خوام هرچی بدست اوردم رو تشریح کنم :تشویق: امیدوارم دوست داشته باشین :قهقهه: راستی Mono Android به صورت Trial هست :بامزه: پوزتون کش :قهقهه: و خب کارمون برای اموزش راه میفته :لبخند: اما من خودم می رم می خرم :چشمک: چون کار تجاری دارم یعنی در واقع شرکت می ره می خره من همچین پولای نمی دم :گیج: شما هم اگه کار تجاری دارین دیگه دیگه :لبخندساده: خب نسخه دانش اموزی 99 و حرفه ای 399 سازمانی 999 و سازمانی 5 لایسنس 3999 خب برین حال کنین اگه MonoTouch رو داشته باشین 50 درصد off می خوره یا برعکس این رو بخرین برای اون تخفیف می خورده
در ادامه خواهیم خواند:
تفاوت برنامه نویسی
مزیت ها و تفاوت ها
و نصب آن
......

Unknownlive
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 18:19 عصر
در خصوص تفاوت برنامه نویسی چیزی که جای خوشحالی داره اینه که تفاوتی نیست بله ! در واقع اینجا ما یک SDK واسط همچون Netbeans که برای نوشتن برنامه استفاده می کند نداریم در واقع پس شما بپرسید این وسط نقش Mono Android چیست ؟! مهمترین کاری که انجام می دهد اینه که اندروید رو تحت پشتیبانی پلت فرم های ویژوال استدیو می یاره تا شما بتونید در Debug ها ان را خطا یابی کنید در مرحله بعدی اجرای پروژه در شبیه سازی که توجه کنید خود Google SDK Manager در ان یک ADT تعریف می کنید اجرا کند و شما پروژه خود را در SDK های گوگل اجرا کرده و حتی دارید از همان SDK برای برنامه نویسی استفاده می کنید یعنی اگر روزی ورژن ICe Ceream اندروید عرضه شد و SDK ان به بازار امد نیازی به بروز رسانی Mono Android ندارید در واقع این شما هستید که باید وارد SDK Manager شوید و ان را به روز رسانی کنید می دونید که Eclips هم همین راه رو پیش می گیره خب برم جلو داشتم می گفتم ادامه کاری که انجام می ده اینه که یک Android Template با نوع های Mono for Android Application و Mono For Android Class Library و OpenGl Mono For Android Application رو اضافه می کنه که کار خاصی نیست دستی هم میشه باید Blank Solution این کار ها رو پیش گرفت خب می یاد تمامی فضاهای نامی رو براتون در دسترس قرار می ده حالا انینجاست که دوستداران سی شارپ لب خند می زنن حالا تنها شما یک سری تفاوت کوچیک دارین اونم اینه که از یک سری خاصیت باید برای تعیین نوع ها استفاده بشه که خودش این کارو می کنه حالا تفاوتی نیست و البته می تونید از Command ویژوال استدیو استفاده کنید من در تحقیقاتی که در این خصوص داشتم تفاوتی مبنی بر قدرت این دو راه برنامه نویسی بین VS,Eclips نبود و نیست و کلا حرف زدن در مورد این که کدوم بهتر هستند یکم سلیقه ای هست و شده و برابری بین این دو اعلام می شد اگر هم قرار بود یکی برتر بشه جالب بود گوی در زمین VS می افتاد،زیرا رابط کاربری قوی تر،سرعت بالا تر و دسترسی به خط فرمان قوی از دلایل بود.حالا می خوام یه مقایسه جالب از Android NDK که گوگل عرضه می کنه با VS 2010 رو بزارم که انجام شده :
http://www.up.vatandownload.com/images/q50pu60jnzl1vqtpnrcr.jpg
مایکروسافت واقعا بعضی موقع ها دهن حریف رو همچین می بنده که ادم نتونه چیزی بگه من این عکس رو بدون شرح گذاشتم البته به مقایسه سوم توجه کنید تا اندر کف بمانید و خط اخر هم خب اصلا حرف وضعیت نامعلوم و متغیری رو داره البته این چند صفحه بود من نمی خوام حاشیه برم من تصمیم ندارم تو این تاپیک کسی رو متقاعد به نوشتن اندروید با ویژوال استدیو بکنم من می خوام کسانی که می خوان با ویژوال استدیو برنامه بنویسن رو آمورزش بدم من نمی خوام بگم Eclips بده نه بلکه می خوام بگم خوبه من خودم روی اون کار کردم و می کنم اما این یه روش متفاوتی هست هرکدام مزیت و معایب خود رو دارن البته بعضی وقت ها هم معایب تنها برای ما مثلا VS عیبی ایجاد نمی کند جز هزینه خب ما هستیم که با این معقله مشکل داریم در واقع سطح کاربری اونها متفاوت هست . چون مزیت و عیب خاصی نسبت به هم ندارن من ترجیح می دم بگم در چه صورتی از کدام استفاده کنید.
چرا Eclips : اگر برنامه نویس جاوا هستین خب تنها IDE رسمی این هست و شما IDE دیگری ندارین بحث کنم NetBeans و اینا هم واسط پذیر کار می کنن.و اینکه رایگان در اختیار شما قرار می گیره و می تونید برنامه بنویسید
چرا VS:اگه برنامه نویس دات نت هستین نیاز به رهایی سکوی خود ندارید می تونید از قدرت C# بهره بگیرین از یک IDE خیلی قوی به شرطی که پول SDK را برای تولید برنامه داشته باشین
در ادامه خواهیم خواند:
دانلود SDK های مورد لازم و پیکر بندی های قبل از نصب !
نصب برنامه و پیکر بندی و توضیحاتی در خصوص ان
نوشتن اولین برنامه !

Unknownlive
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 22:53 عصر
ظاهرا کسی استقبال نمی کنه وقتی کسی نخواد من نمی تونم مجبور کنم تو رو خدا بیاین این مطالب رو بگیرین الان دو روز هست زدم کسی حتی نظری هم نداره خب من مشکلی ندارم با نگفتنش اخه راستش فکر کنم اشتباه گرفتم و اشتباه اومدم وقتی داشتم اینجا رو انتخاب می کردم بالا سرش راستش زده بود فروم برنامه نویسی تالار برنامه نویسی آندروید !!!

emrali
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 02:43 صبح
با سلام خدمت شما من علامند به بحث شما شدم
میتونید به ادامه موضوع به بپردازید؟
متشکر میشم.:لبخندساده:
:کف:

Unknownlive
شنبه 17 اردیبهشت 1390, 08:20 صبح
با سلام خدمت شما من علامند به بحث شما شدم
میتونید به ادامه موضوع به بپردازید؟
متشکر میشم.:لبخندساده:
:کف:
چشم بزارین من SDK ها و ADT ها رو اپلود کنم باشه قسمت بعد نصب و پیکربندی را خواهم گفت

CYCLOPS
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 15:51 عصر
سلام
دوست عزیز منم قبلا در مورد Monodroid تحقیق کرده بودم (البته اون موقع هنوز نسخه بتا بود گویا جدیدا نسخه یک رو Release کردن) راستش یه مقدار هزینه اش زیاده (یه ذره از یه مقدار بیشتر :لبخند: ) یعنی به نظرم به شخصا خود محیط Eclipse و جاوا برای آندروید بهتره چون هم محدودیت های Monodroid رو نداره و هم رایگان هست و هم به صورت default گوگل این محیط و زبان رو پیشنهاد میده و ازش پشتیبانی میکنه
در کل من در مقایسه نسخه بتا Monodroid و محیط استاندارد آندروید همون Eclipse رو انتخاب کردم خوشحال میشم اگر خواستی این مبحث رو ادامه بدی در مورد تغییراتی که از نسخه بتا تا نسخه یک کرده یه مقدار توضیح بدی . . .
در مورد خلوت بودن این بخش هم توجه داشته باش بخش برنامه نویسی موبایل همیشه خلوته و تعداد پست هاش کم هست بیشتر دوستان فقط مباحث رو دنبال میکنند و شاید هیچ پستی هم ارسال نکنند پس شما نا امید نشو و تاپیکی که شروع کردی رو ادامه بده انشاالله که بحث پرباری میشه

موفق باشی :چشمک:

Unknownlive
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 11:13 صبح
سلام
دوست عزیز منم قبلا در مورد Monodroid تحقیق کرده بودم (البته اون موقع هنوز نسخه بتا بود گویا جدیدا نسخه یک رو Release کردن) راستش یه مقدار هزینه اش زیاده (یه ذره از یه مقدار بیشتر :لبخند: ) یعنی به نظرم به شخصا خود محیط Eclipse و جاوا برای آندروید بهتره چون هم محدودیت های Monodroid رو نداره و هم رایگان هست و هم به صورت default گوگل این محیط و زبان رو پیشنهاد میده و ازش پشتیبانی میکنه
در کل من در مقایسه نسخه بتا Monodroid و محیط استاندارد آندروید همون Eclipse رو انتخاب کردم خوشحال میشم اگر خواستی این مبحث رو ادامه بدی در مورد تغییراتی که از نسخه بتا تا نسخه یک کرده یه مقدار توضیح بدی . . .
در مورد خلوت بودن این بخش هم توجه داشته باش بخش برنامه نویسی موبایل همیشه خلوته و تعداد پست هاش کم هست بیشتر دوستان فقط مباحث رو دنبال میکنند و شاید هیچ پستی هم ارسال نکنند پس شما نا امید نشو و تاپیکی که شروع کردی رو ادامه بده انشاالله که بحث پرباری میشه

موفق باشی :چشمک:
الان نسخه 1.0.0 و اخیرا 1.0.1 انتشار پیدا کرده و مسائل زیر در آن تغییر یافته :
7 api در اون تغییر کرده که دو تای اون اضافه شدن و جدید هستند :Android.App.Backup.BackupAgent و Android.App.ApplicationAttribute.BackupAgent
11 باگ توی اون رفع شده !
دو ابزار کوچیک برای مبحث Enhancements اضافه شده و برای قابلیت بردن App -> SD

Unknownlive
دوشنبه 19 اردیبهشت 1390, 11:20 صبح
تغییرات نسخه 1.0.1 در مقابل 1.0.0:
برطرف شدن 14 باگ !
تنظیمات USB Debugging که قبلا به صورت پیش فرض روی این گزینه بود حالا قابلیت تنظیم دارد
قابلیت پاک کردن و دوباره نصب کردن برنامه به صورت کامل برای پاک شدن /Cache /Data
پشتیبانی از Resource و .resx در ویژوال استدیو

mostafa_shaeri_tj
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 00:20 صبح
خیلی ممنون از وقتی که میگذارید. منتظر هستیم تا ادامه بدید . برای استقبال از تاپیک هم عجله نکنید. چون موضوعش جالبه مطمئنان بازدیدش بالا میره.:تشویق:

saeedps
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 12:52 عصر
با سلام و تشکر از شما لطفا ادامه دهید

FastCode
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390, 19:35 عصر
یک سوال برای من پیش اومد.
java توی سیستم Android تبدیل به dalvik میشه که native تر بشه و سریعتر اجرا بشه.این موضوع در مورد Mono/IL/CLR چطوره؟
حافظه رم چقدر مصرف میشه؟

hamidkarimy
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 20:55 عصر
سلام
چه تاپیک مفیدی باز کردید واقعا خیلی خوبه که تو یه پلت فرم نوظهور به این سرعت دوستان مطالب مفید عرضه میکنن
مرسی مشتاقانه منتظر ادامه مباحث هستیم

saied_hacker
دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 08:47 صبح
ممنون بابت این تاپیک

اگه ممکنه یکم در مورد لایسنس ها و تفاوتشون از صحبت کنید.
من خیلی وقته نسخه رایگان ( ازمایشی ) رو دانلود و دارم استفاده می کنم.
ظاهرا با نسخه دانش اموزیش نمیشه برنامه تجاری نوشت و فقط باید رایگان باشه....

nasr
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 14:35 عصر
پس لطفا ادامه دهید

ramezani.saleh
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 14:53 عصر
می گم این مونو برای آندروید پولیه . چ کار کنم

CYCLOPS
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 07:14 صبح
آقا نمیخوای ادامه بدی؟؟؟
خدایی نکرده اینم مثل اون تاپیک ها نشه که فقط یکی دو تا پست مفید پیشرفت داشته
دوستان همه در اعلام آمادگی و استقبال از تاپیک شما سنگ تموم گذاشتن اگر مطلبی برای گفتن هست لطف کنید ادامه بدید

موفق باشید :چشمک:

Sina_Od
سه شنبه 31 خرداد 1390, 09:13 صبح
من هم کماکان در انتظار به سر می برم بعد از یک ماه ! :چشمک:

mahdi68
چهارشنبه 01 تیر 1390, 13:28 عصر
چرا بجای انتظار خودتون دانلود نمیکنید یک تستی بکنین !؟!؟

flash118
پنج شنبه 02 تیر 1390, 10:43 صبح
با سلام
مبحث جالبی بود از دوستان تشکر می کنم راستی آقا مهدی میشه شما بفرمایید از کجا وارد عمل بشیم و دانلود کنیم و یه چیز دیگه دوستانی که نسخه لایسنس دار دارن میتونن اونو در اختیار ما ها هم قرار بدن تا ما هم استفاده کنیم یا نه ممنون میشم جواب بدید

mahdi68
پنج شنبه 02 تیر 1390, 16:10 عصر
با سلام
مبحث جالبی بود از دوستان تشکر می کنم راستی آقا مهدی میشه شما بفرمایید از کجا وارد عمل بشیم و دانلود کنیم و یه چیز دیگه دوستانی که نسخه لایسنس دار دارن میتونن اونو در اختیار ما ها هم قرار بدن تا ما هم استفاده کنیم یا نه ممنون میشم جواب بدید
نسخه Trial میتونید از لینک زیر دریافت کنید

http://mono-android.net/DownloadTrial

powerboy2988
پنج شنبه 02 تیر 1390, 21:40 عصر
ممنون خوب بود..

من تازه دارم رو Android کار می کنم..
مدتی با #C رو ویندوز موبایل برنامه نویسی کردم.... قبلا هم با j2ee و j2se کار کردم.
اما بیشتر ترجیح میدم برم سمت Eclipse چون می خوام با j2me هم کار کنم....

اما هنوز تحقیق مفصلی انجام ندادم...

اما خیلی خوبه که ادامه بدین این مبحث رو..

saman_hm
یک شنبه 19 تیر 1390, 23:41 عصر
خیلی خوبه که همه چی متوقف شده و کسی دیگه تو ایم تاپیک چیزی نمینویسه این نشان دهنده پشتکاره دیگه

kambizbaghi
یک شنبه 16 مرداد 1390, 15:51 عصر
سلام موضوع بسیاری جالبی هستش . خوشحال میشم با شما بیشتر آشنا بشم .
تفاوت سطح های مختلف Monodroid در چی هستش ؟ راستش من یک پروژه خیلی خوبی در این زمینه قرارداد بستم . الان 2 تا مشکل دارم
1- هنوز نمی دونم که از Monodroid استفاده کنم یا جاوا ؟
2- من نمی دونم که کدام بیشترین سطح دسترسی ره به سیستم عامل میده چون مجبورم در 30 درصد برنامه کارهایی در سطح هسته انجام بدهم .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
در مورد همکاری در این پروژه هم فکر کنید .

mahdi68
یک شنبه 16 مرداد 1390, 19:16 عصر
سلام موضوع بسیاری جالبی هستش . خوشحال میشم با شما بیشتر آشنا بشم .
تفاوت سطح های مختلف Monodroid در چی هستش ؟ راستش من یک پروژه خیلی خوبی در این زمینه قرارداد بستم . الان 2 تا مشکل دارم
1- هنوز نمی دونم که از Monodroid استفاده کنم یا جاوا ؟
2- من نمی دونم که کدام بیشترین سطح دسترسی ره به سیستم عامل میده چون مجبورم در 30 درصد برنامه کارهایی در سطح هسته انجام بدهم .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
در مورد همکاری در این پروژه هم فکر کنید .
روحیه و اعتماد به نفس شما تحسین میکنم که قبل از اینکه روش انجام کار بدونین و ... قرارداد میبندین :تشویق:
برای برنامه نویسی native در آندرویید باید از زبان ++C استفاده کنید

kambizbaghi
سه شنبه 18 مرداد 1390, 07:33 صبح
ممنون از تعریف تون
اما از قبل من می خواستم با جاوا اینکار رو انجام بدم
اما چون ازبرنامه های سطح بالا مثل جاوا که مثلا اپن سورس هستن فراری هستم همیشه سعی می کنم با محیط native مثل c++ کار کنم . دوست عزیز من 10 سال که برنامه نویس هستم خوب نیست ادم تیکه بار مردم کنه .
چون دیدم مونو اومده گفتم یک امکان سنجی از این کار داشته باشم .
kambizbaghi
سه شنبه 18 مرداد 1390, 07:35 صبح
ممکنه بگین چه چیز هایی واسه برنامه نویسی native لازمه ؟ منظورم sd; هستش ؟

mahdi68
سه شنبه 18 مرداد 1390, 23:53 عصر
ممکنه بگین چه چیز هایی واسه برنامه نویسی native لازمه ؟ منظورم sd; هستش ؟
sd یعنی چی ؟ منظورتون کارت حافظه هست ؟
برای برنامه نویسی native لازم هست که NDK نصب کنید و با زبان ++C آشنا باشین

SaeedSoltoon
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 17:42 عصر
نقل قول: آموزش برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو

unknownlive عزیز ممنون از تو که به این روانی و زیبایی توضیح دادی ما منتظر ادامه تاپبک هستیم.
Best Wishes & Best Dreams

esmhaj
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 15:43 عصر
بسمه تعالی
سلام
ببخشید میشه در مورد نصب monodroid توضیح بدین
من توی راه اندازی android sdk برای ساخت شبیه ساز اجرای برنامه در کامپیوتر مشکل دارم

mahdi68
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 18:54 عصر
در نصب Mono Droid مشکل دارین یا نصب SDK اندروید ؟

massoudghb
جمعه 21 مرداد 1390, 21:17 عصر
با سلام من توی سایت خودش رفتم ، و بخش آموزشش رو یه نگاهی انداختم . انگلیسی ثلیث هست .. راحت می تونید متوجه شید که چی گفته .. من که کیفک کوکه . انشا ا.. برای شما هم این طور بشه :

این هم لینکش : http://android.xamarin.com/Tutorials

در صورتی که به کارتون اومد . تشکر یادتون نره ، یه دکمه این پایین هست که منتظر کلیک های سخاوتمندانه ی شماست ..

massoudghb
جمعه 21 مرداد 1390, 21:28 عصر
بسمه تعالی
سلام
ببخشید میشه در مورد نصب monodroid توضیح بدین
من توی راه اندازی android sdk برای ساخت شبیه ساز اجرای برنامه در کامپیوتر مشکل دارم

Installing Mono for Android for Visual Studio 2010 involves four steps:

Install the Java SDK
Install the Android SDK
Configure your simulator
Install the Mono for Android Visual Studio 2010 Plugin

panahifar
یک شنبه 23 مرداد 1390, 23:55 عصر
سلام ممنون از آموزش ، من هم علاقمند شدم مطالبتون استفاده کنم . اگه منم یاد گرفتم در اختیار دوستان قرار خواهم داد .

esmhaj
سه شنبه 25 مرداد 1390, 01:44 صبح
بسمه تعالی
باز هم سلام
من همشونو نصب کردم اما وقتی می خواهم برناممو با ویژوال استودیو کامپایل کنم مونو ارور میده واون رو اجرا نمی کنه حتی API7را که برای گوشی خودم هست رو با sdk managerدانلود کردم و سیمولاتورشم راه انداختم اما جواب نگرفتم
اگه راهنمایی ام کنید ممنون میشم!!!

ahmad1990
شنبه 29 مرداد 1390, 13:54 عصر
از دوستانی که دارن رو این موضوع بحث میکنن ممنون. لطفا اگه میشه نرم افزارا و نحوه نصبش رو هم بذارید:لبخند: ممنون میشم. من خودم الات دارم با eclipse کار میکنم رو android اما تا قبل از این با vs سی شارپ کار میکردم حالا خوشحال میشم برگردم به vs

s_pahlavan
جمعه 04 شهریور 1390, 01:22 صبح
سلام ahmad1990
تو لینک http://android.xamarin.com/Installation/Windows راهنمای نصب همه نرم افزارای لازمه لیست شده.و شما که قبلا ایکلیپس نصب کردید ،فکر میکنم باید از گام 4 شروع کنید به دانلود و نصب.
فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشه.خودم تازه دارم دانلودش میکنم.

s_pahlavan
جمعه 04 شهریور 1390, 13:51 عصر
سلام دوستان
کسی میدونه تو دات نت چطور میشه به یک لایوت (فرم) رو به صورت گرافیکی دید؟
چون اگه این قابلیت رو اگه نداشته باشه ،کار کردن تو اکلیپس خیلی راحتتره.
من تونستم یه پروژه تستی رو دات نت کامپایل و اجرا کنم ولی نتونستم هیچ مد گرافیکی رو توش ببینم

masoud_pnu
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:16 عصر
سلام.s_pahlavan عزیز منم مشکل شمارو دارم.واقعا کسی جوابشو نمیدونه یعنی؟خیلی بعیده مد گرافیکی نداشته باشه!

m_shrajabian
شنبه 19 شهریور 1390, 12:43 عصر
سلام ببخشید من تازه وارد هستم و هنوز نفهمیدم که این به چه صورتیه و به چه دردی میخوره ممنون میشم اگه اول توضیح مبتدی درموردش بدید ممنون

mujtaba20
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 00:35 صبح
سلام دوست عزیز
کار ارزشمندی رو شروع کردی ادامه بده، انشاا... موفق باشی
با تشکر مجتبی

codelover
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 20:14 عصر
سلام دوستان

چرا آخه لقمه رو دور سرتون می چرخونید
چرا از این مایکروسافت دل نمی کنید ؟
شما برید سراغ جاوا و اکلیپس اگر مشکلی داشتید با یه سرچ کوچولو به جوابتون میرسید چون تقریبا همه برنامه نویسای اندروید با اون کار می کنن

CYCLOPS
شنبه 26 شهریور 1390, 10:10 صبح
سلام دوستان

چرا آخه لقمه رو دور سرتون می چرخونید
چرا از این مایکروسافت دل نمی کنید ؟
شما برید سراغ جاوا و اکلیپس اگر مشکلی داشتید با یه سرچ کوچولو به جوابتون میرسید چون تقریبا همه برنامه نویسای اندروید با اون کار می کنن

به نظر من هم همون اکلیپس خیلی بهتر و روون تر هست...
این Monodroid یه جورایی من در آوردی هست و هنوز خیلی کار داره تا به ابزاری در حد و اندازه های اکلیپس برسه...

hosseinabd
شنبه 26 شهریور 1390, 15:00 عصر
به نظر من هم همون اکلیپس خیلی بهتر و روون تر هست...
این Monodroid یه جورایی من در آوردی هست و هنوز خیلی کار داره تا به ابزاری در حد و اندازه های اکلیپس برسه...
با سلام خدمت شما دوست عزیز.
میخواستم بیشتر در مورد برنامه نویسی اندروید بدونم.
فکر میکنم خیلی از دوستان هم بخوان در این مورد یاد بگیرند.
منم تقریبا مبتدی هستم و خیلی خوشحال میشم بتونم از اطلاعات شما دوست عزیز استفاده کنم.

با تشکر از همه عزیزان

hosseinabd
شنبه 26 شهریور 1390, 15:07 عصر
دوستان من سایت اصلی اکلیپس رو باز کردم اما برای اندروید دانلود ندیدم.
میتونید لینک دانلود این نرم افزار رو بدید؟

codelover
شنبه 26 شهریور 1390, 20:46 عصر
دوستان من سایت اصلی اکلیپس رو باز کردم اما برای اندروید دانلود ندیدم.
میتونید لینک دانلود این نرم افزار رو بدید؟

نباید هم ببینید
اول به JDK احتیاج دارید
بعد از سایت اکلیپس یه java IDE رو دانلود می کنید
بعد میرید سایت android.com و SDK رو دانلود می کنید
بعد هم پلاگین ADT رو برای eclipse دانلود می کنید
و در نهایت هم باید با استفاده از SDK اندروید platform هارو دانلود کنید

در ضمن به جز eclipse همه ی موارد بالا تحریمه
یه سرج بزن کلی سایت آموزشش رو دارن مثل and-roid.ir یا kamalan.com

hosseinabd
سه شنبه 29 شهریور 1390, 16:08 عصر
دوستان عزیز و اساتید محترم ، چرا آموزش رو اینجا شروع نمیکنید؟

programer_saeed
شنبه 12 آذر 1390, 23:54 عصر
متشکریم دوووست عزیز

mujtaba20
یک شنبه 13 آذر 1390, 08:27 صبح
ظاهرا کسی استقبال نمی کنه وقتی کسی نخواد من نمی تونم مجبور کنم تو رو خدا بیاین این مطالب رو بگیرین الان دو روز هست زدم کسی حتی نظری هم نداره خب من مشکلی ندارم با نگفتنش اخه راستش فکر کنم اشتباه گرفتم و اشتباه اومدم وقتی داشتم اینجا رو انتخاب می کردم بالا سرش راستش زده بود فروم برنامه نویسی تالار برنامه نویسی آندروید !!!
-------------**************------------
سلام
من هم به بحث شما علاقه مند هستم لطفا ادامه بده دوست عزیز!
:تشویق:

سوداگر
یک شنبه 13 آذر 1390, 21:35 عصر
من که با خوندن این تاپیک برنامه نویس اندروید با ویژوال استودیو شدم، الکی، چاخان و ... .
هم وقت خودت رو حروم کردی هم ما رو. اونوقتی که میگفتی انگار کسی علاقه مند نیست یه نگاهی به تشکرهایی که ازت کردند می انداختی. نه آقا سامان عزیز همون بهتر که فکر کنیم هیچی بلد نبودی......

meisam3322
جمعه 25 آذر 1390, 12:56 عصر
دزفول جان ممنون،

بچه ها این تاپیک 5 صفحه شده ولی محتواش زیر صفر هست. بچه ها هیچکدوم از ماها این کاره نیستیم بی خیال.

البته ما مشکل نداریم. مشکل از این مملکت هست که هر چی علم و دانش و فن آوری توش هست یا زنگ زده یا داره زنگ میزنه. وقتی اومدم این تاپیک رو دیدم خوشحال شدم. ولی بعد از 2 صفحه خوندن متوجه شده. سر کارم و 30 دقیقه از وقتمو صرف خوندن خ..... کردم..

توی این 30 دقیقه حداقل میتونستم Database 2 تا از پروژه های جدیدمو طراحی کنم.... دم VS و .NET گرم ، که حداقل سر و ته داره و میدونم آخرش یه چیزی تهش میمونه واسم. بازهم میگم مشکل از من و شما نیست.... مملکت ما ته چاه افتاده !!!!! اینجا ایران هست و کامپیوتر یعنی ویندوز !!!! یادمه توی یه شرکت 2 ساله پیش کار میکردم واسه کسب تجربیات بیشتر .... یه بابایی اومد اونجا و گفت ویندوز میخوام... بهش گفتم اینجا سی دی یا دی وی دی ویندوز نمیفروشیم... گفت نه از اونا که تلویزیون داره .... به خدا عین حقیقته .... اینو میگن نیمه خالی لیوان و من و شما نیمه پر لیوان که هنوز اندر خم یه کوچه ایم .... پس بین نیمه پر و خالی لیوان فرقی هست ؟؟؟؟

من فرد نا امید نیستم و کس رو نمیخوام نا امید کنم. فقط اینجا وقتتون رو تلف نکنید. بابا 2 یا 3 میلیون خرج کنین برین یکی از کشورهای اطراف توی این کلاسهای حرفه ای برنامه نویسی ، حالا توی زمینه موبایل ، PC و... خودتون میدونین. شرکت کنین.... اونوقت دیقه احتیاجی به این تاپیک و امسال اون دوستمون که این تاپیک رو زدن نیازی ندارین.... کار ها رو اصولی انجام بدین... وقت طلاست

پس بچسبین به همون VS.NET . البته 50 یا 60 سال آینده برنامه نویسی اندروید و موبایل و ... وارد ایران میشه، آخه من و شما عادت کردیم به ته مونده ها.... بازم میگم مشکل ما نیست ، اینطوری بار اومدیم.... پس تا 50 یا 60 سال دیگه، بدرود !!!!

من عاشق تکنولوژی و برنامه نویسی هستم. حالا واسه موبایل و یا .... نمیشه...به خدا نمیشه و نخواهیم تونست .

امیدوارم همتون توی کارهاتون موفق باشین، از جمله Dezfoul عزیزم

masoud 578
شنبه 26 آذر 1390, 16:21 عصر
همه تشنه يادگيري برنامه نويسي اندرويد هستن و هيچ منبع فارسي يا راهنماي انگليسي براي مبتدي ها و يا حتي كسي كه خوب بلد باشه و بتونه راهنمايي كنه وجود نداره. عاليه خيلي خيلي خوبه بهتر از اين نميشه. همه چي آرومه من چقد خوشحالم.اينجا ايران است صداي راديو خرابه

سوداگر
یک شنبه 27 آذر 1390, 00:22 صبح
يا راهنماي انگليسي براي مبتدي ها و يا حتي كسي كه خوب بلد باشه و بتونه راهنمايي كنه وجود نداره.
گشتی و نبوووووووووووووووووووووود ؟
من دو ماه پیش کتاب برنامه نویسی در اندروید 2 رو دانلود کردم، آموزش نسخه 3 هم داشت، هر دو به زبان جاوا در اکلیپس. همین چند هفته پیش بود که فیلم برنامه نویسی یک بازی برای اندروید با فلش 5 رو از وطن دانلود، گرفتم.
در سایت http://findebookee.com عبارت Android Programming رو جستجو کن، بعد بگو انگلیسی هم گیر نمیاد.

masoud 578
یک شنبه 27 آذر 1390, 01:26 صبح
گشتی و نبوووووووووووووووووووووود ؟
من دو ماه پیش کتاب برنامه نویسی در اندروید 2 رو دانلود کردم، آموزش نسخه 3 هم داشت، هر دو به زبان جاوا در اکلیپس. همین چند هفته پیش بود که فیلم برنامه نویسی یک بازی برای اندروید با فلش 5 رو از وطن دانلود، گرفتم.
در سایت http://findebookee.com عبارت Android Programming رو جستجو کن، بعد بگو انگلیسی هم گیر نمیاد.
خيلي ممنون دوست عزيز اينجا رو نديده بودم:متفکر: كتاب زياد پيدا كردم خودم انگليسي ولي اكثرا تخصصي بودن. ممنون حتما بين اينا چيز خوبي يافت ميشه.

سوداگر
یک شنبه 27 آذر 1390, 02:06 صبح
حالا که بیداری گفتم حیفه این رو نبینی: توسعه بازی در اندروید (http://www.cs.brown.edu/courses/csci1950-n/lectures.html)

masoud 578
چهارشنبه 30 آذر 1390, 12:36 عصر
منابع خيلي جالبي پيدا كردم.منتظر اولين اپليكيشنم باشيد:لبخند:

_itten
جمعه 02 دی 1390, 23:30 عصر
سلام چرا باید از eclips به visual studio کوچ کنیم مگه eclips چشه؟

سوداگر
جمعه 02 دی 1390, 23:50 عصر
سلام چرا باید از eclips به visual studio کوچ کنیم مگه eclips چشه؟

مقصود، کوچ کردن نبود. مقصود این بود که به جای یادگیری جاوا و اکلیپس، اون VB کار هم بتونه برای اندروید برنامه بنویسه که الان به لطف آقای Unknownlive همه مون یاد گرفتیم:قهقهه:

kia1349
چهارشنبه 14 دی 1390, 06:19 صبح
بهترين محيط همون eclipse.مدام هم در حال توسعه است.پلت فرم انتخاب شده خود گوگله و با آپديت هاي خيلي زياد ، داره به يه محيط بي نقص تبديل ميشه.توي سايت and-roid.ir يه بخش برنامه نويسي باز كرديم كه مطالب ، كتابها ، فيلمهاي آموزشي و حتي مثالهاي عملي خوبي رو قرار داديم.

rahmanroohi01
یک شنبه 18 دی 1390, 18:43 عصر
سلام به همه ی دوستان عزیز و علاقه مندان به این رشته .
من موارد زیادی را بررسی کردم اما هنوز که هنوز برای تست کارهام موفق به نصب mono نشدم و در نصب sdk به مشکل بر می خورم.
از مهندسان عزیز در خواست کمک دارم.
من حاضرم تمامی تحقیقاتم از جمله مقالات و سایت های زبان اصلی را در اختیارتان قرار دهم. نا امید نشید شاید شما بتوانید اما من نتوانستم . ولی نامردا اگر تونستید به منم بگید.
هر کی خواست برام میل بزند تا براش بفرستم.
یا علی

Arashdn
چهارشنبه 21 دی 1390, 12:16 عصر
سلام
کسی لینک آخرین ورژن برنامه رو بصورت کرک شده داره؟

rahmanroohi01
چهارشنبه 21 دی 1390, 18:54 عصر
سلام دوست عزیز برای پیدا کردن همچی چیزی زیاد تلاش نکن چون اگر حتیپیدا کنی و برنامه ات باهاش بنویسی امکان از دست دادن برنامه ات زیاد و انوقت خیلی ضرر می کنی.
بهت پیشنهاد می کنم اول از نسخه رایگانش استفاده کنی .
ولی نسخه رایگانش یک مشکل دارد من داخل یک سایت انگلیسی زبان خوندم فقط بر رو ی شبیه ساز قابل چک کردن است و بر روی سخت افزار قابل اجرا نیست.
یا علی

samsamninja
سه شنبه 04 بهمن 1390, 20:39 عصر

mjnikbn
سه شنبه 31 مرداد 1391, 21:13 عصر
هفت صفحه را نگاه كردم فقط تو صفحه اول توضيح داده بود :متعجب:

rahmanroohi01
سه شنبه 31 مرداد 1391, 22:38 عصر
سلام به دوستان عزیز
در مورد اندروید بنده پس از اینکه در مورد مونو به نتیجه نرسیدم تصمیم گرفتم با جاوا این کارو انجام دهم که خدا رو شکر توانستم و الان دارم 2 برنامه تجاری خود را می نویسم که برای شرکت اب که تا چند روز اینده شروع می شه انشالا.
به تمام دوستان پیشنهاد میکنم که با جاوا یا ایتون بیان تا دات نت.
عوض کردن پلتفرم به جاوا خیلی مشکل نیست.
من هم اگر سوالی داشته باشید در خدمتتون هستم.
در ضمن من قصد برگزاری کلاس های اموزشی اندروید دارم که این کلاس ها از ابتدای مهر در موسسه اموزش عالی توس خراسان رضوی (مشهد)برگزار می شود .
موفق باشید.

rahmanroohi01
سه شنبه 31 مرداد 1391, 22:39 عصر
سلام به دوستان عزیز
در مورد اندروید بنده پس از اینکه در مورد مونو به نتیجه نرسیدم تصمیم گرفتم با جاوا این کارو انجام دهم که خدا رو شکر توانستم و الان دارم 2 برنامه تجاری خود را می نویسم که برای شرکت اب که تا چند روز اینده شروع می شه انشالا.
به تمام دوستان پیشنهاد میکنم که با جاوا یا ایتون بیان تا دات نت.
عوض کردن پلتفرم به جاوا خیلی مشکل نیست.
من هم اگر سوالی داشته باشید در خدمتتون هستم.
در ضمن من قصد برگزاری کلاس های اموزشی اندروید دارم که این کلاس ها از ابتدای مهر در موسسه اموزش عالی توس خراسان رضوی (مشهد)برگزار می شود .
موفق باشید.
در ضمن اگر کراک شده مونو را خواستید میل بزنید تا براتون بفرستم.

hadishb
شنبه 04 شهریور 1391, 01:25 صبح
واقعا متاسفم...

rahmanroohi01
شنبه 04 شهریور 1391, 11:51 صبح
برای چی متاسفید؟

shahe_iran
پنج شنبه 27 مهر 1391, 13:53 عصر
اینم مثل همه تاپیک های ناتموم ایرونی دیگه!

shahe_iran
پنج شنبه 27 مهر 1391, 13:54 عصر
اینم مثل همه تاپیک های نصفه کاره ایرونی دیگه!

payam2003
سه شنبه 02 آبان 1391, 18:18 عصر
سلام به دوستان
این بابا این کاره نبود
اگه واقعا میخواین شروع کنین برید به این لینک (http://ehsanavr.com/1391/06/13/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-android-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-pluralsight/) و دانلودش کنید
با تشکر 2003 payam

injection
چهارشنبه 24 آبان 1391, 19:08 عصر
سلام
کسی تا حالا تونسته با پورت سریال از طریق مونودروید ارتباط برقرار کنه؟

saeidpsl
پنج شنبه 25 آبان 1391, 12:16 عصر
با پورت سریال چه کار میخوای انجام بدی
؟

armin3000
یک شنبه 28 آبان 1391, 09:31 صبح
من خودم تازه میخوام شروع کنم به برنامه نویسی اندروید و هیچ کدوم رو بلد نیستم. اومدم اینجا یه مقایسه ببینم ولی واقعا نا امید شدم. واقعا نمیدونم این عقده ای بازی ها چیه که نویسنده پست اول در میاره و ناز میکنه و فقط می خواد بگه منم بلدم! آخه یکی نیست بگه آدم حسابی تو که هزاران دلار برنامه کرک شده و دزدی داری استفاده می کنی و به واسطه این چیزا ۴ تا چیز یاد گرفتی چرا زورت میاد حالا به بقیه آموزش بدی؟!! واقعا دوستمون خوب گفت که مشکل ایرانی جماعت همینه. طرف بعد از دو روز اومده میگه چرا کسی ازم تشکر نکرد!!! یکی میشه حسام کمالان و یکی هم میشه این یارو.

من نه VS کار کردم نه Java اما واسه پایان ناممم ناچارم کمی کدنویسی موبایل داشته باشم و یکی رو باید یاد بگیرم. ترجیحم این هست که برنامه های کرک شده نباشه چون توی تمام دنیا بسیار کار زشتی هست و به خصوص در کارهای علمی (نگارش مقاله و ...) ممکنه یک عمر آبروی فرد رو ببره از همه چیز محرومش کنه.
با این حساب فکر میکنم تنها انتخاب واسه من Java هست. توسعه دهندگانش هم خیلی خیلی دست و دلباز تر از با سوادان C#‎ هستن که هنوز کمبودهای درونیشون برطرف نشده. ببخشید که کمی تند گفتم چون خودم واقعا آنچه را که بدونم سعی میکنم به بقیه هم بگم.

بگذریم.
در جستجوهایی که داشتم به برنامه هایی مانند Appcelerator Titanium برخوردم که ظاهرا توسعه اندرید رو خیلی راحت میکنه. پیشنهاد شما برای شروع چیست؟ من یک کاربر مبتدی در زمینه برنامه نویسی هستم. بین Eclipse و SDK رسمی اندروید و تیتانیوم و یا دیگر محیطهای برنامه نویسی کدام را پیشنهاد می کنید. چون استارت کار هست واقعا محیطهای پیچیده و حرفه ای برایم مشکل است. محیطی قدرتمند و در عین حال ساده را ممنون می شم معرفی کنید.
ضمنا آیا برای توسعه اندروید با #C پیشنهاد بهتری هم دارید؟ ارزش دارد حالا که هیچ زبان برنامه نویسی (غیر از همان C و پاسکال قدیمی) بلد نیستم برایش وقت بگذارم؟

سپاس از شما

alialirezaee1
چهارشنبه 01 آذر 1391, 15:48 عصر
سلام،
من برنامه رو در emulator اجرا مي كنم كامل اجرا ميشه ولي وقتي فايل apk رو توي گوشيم نصب مي كنم اجرا نميشه.
نسخه android شبيه ساز 2.1 و نسخه android گوشي 2.3 است

injection
پنج شنبه 02 آذر 1391, 23:16 عصر
با یه ماژول خاص که فقط پورت سریال داره می خوام ارتباط برقرار کنم

saeidpsl
شنبه 04 آذر 1391, 01:21 صبح
می تونی به کمک php اطلاعات ردوبدل کنی :چشمک:

samadblaj
چهارشنبه 08 آذر 1391, 01:04 صبح
سلاملطفا یکی لینک ابزار هایی نصب اندروید برای ویژوال استودیو رو قرار بده....

hoseyn22
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 13:57 عصر
ممنونم از اینکه موجبات شادی ما رو فراهم کردید....!
الان من یک برنامه نویس حرفه ای اندروید شدم دمتون گرم فقط نگید که از دکمه تشکر به جای تشکر و پست و این چیزا ..... استفاده کنید.:گیج::کف::لبخند:
یعنی بعد سالها صدام در اومد....:عصبانی:

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 26 اسفند 1391, 21:15 عصر
سلاملطفا یکی لینک ابزار هایی نصب اندروید برای ویژوال استودیو رو قرار بده....

امکان داره دوستان لطف کن بزارن

PersianFA
جمعه 30 فروردین 1392, 12:26 عصر
سلام دوستان من تاپیک رو خوندم دیدم بار علمیش کلا صفر
ولی از اینا بگذریم من mono android 4 رو نصب کردم و واقعا میتونم بگم عالیه که تو C# میشه باهاش کد نوشت
از اون محیط eclipse برای بچه هایی که به C# آشنایی خیلی بهتره
من که واقعا لذت بردم از کار با اون فقط نصبش یکم مصیبت داره وگرنه بقیه چیزاش عالیه
به خصوص ابزار جالبی داره :چشمک:
و محیط طراحی رابط کاربریش که واقعا خیلی بهتر از eclipse ه
به نظر من حتما دوستان برنامه نویس این محیط رو تجربه کنن

HAMRAHSOFT.IR
جمعه 30 فروردین 1392, 22:27 عصر
لینک دانلود برنامه mono android 4 قرار بده و اگرم آموزش به زبان اصلی یا فارسی هست معرفی کنید

aliramazani
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 15:52 عصر
دوستانی که میخوان با جاوا کار کنن برن توی تاپیک جاوا. اینجا مال سی شارپه و لطفا کسی نظر نده که چی خوبه چی بده. حالا خوب یا بد میخوایم با سی شارپ کد بنویسیم. اگه اینطوره منم بیام توی تاپیکای جاوی هی بگم جاوا بده....؟

zahra1372
پنج شنبه 18 مهر 1392, 21:00 عصر
سلام
یه بنده خدا به من بگه من اگه یه کم سی شارپ بلد باشم تا آخر این ترم (دی92) میتونم یه پروژه با اندروید بسازم؟؟
توی چه محیطی بلاخره Mono؟؟؟

goldpower
جمعه 19 مهر 1392, 13:33 عصر
دانلود اخرین نسخه Mono-Android 4.8 :

http://barnamenevis.org/showthread.php?423284-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-4.8.01013-Mono-Android-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2&p=1894194&viewfull=1#post1894194

raid3n
جمعه 19 مهر 1392, 15:06 عصر
آقا یکی این بنده خدا رو روشن کنه که آموزشش رو کامل کنه!!

mohsen22
سه شنبه 14 آبان 1392, 00:07 صبح
ببخشید موقع نصب از من #gtk می خواد... چه باید بکنم؟ مرسی

mohsen22
سه شنبه 14 آبان 1392, 00:19 صبح
قبلا در سایت اقای کمالان مطلبی رو راجع به AndroidStudio خوندم . . کسی در این خصوص نظری نداره ؟

alias136790
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 15:45 عصر
برای اموزش یه سرچ بزنید تو گوگل به اسم : AppDev-Android-Development-Using-Mono-for-Android
و البته آموزش به زبان انگلیسی هست و آموزش در سطح پایه هست، از نصب برنامه های مورد نیاز تا آموزش کار با ابزارها.
حتی اگه انگلیسی بلد نباشین چون آموزش ویدیویی هست از تصاویر ، مطالبش کاملا واضح هست.
من از دوستان میخوام هر کی آموزش درباره این برنامه به زبان فارسی یا انگلیسی یا سایت مناسبی داره اینجا معرفی کنه، تا از تجربیات همدیگر استفاده کنیم.
تا اینجا من متوجه تفاوت بین محیط ویژوال استدویو با محیط Mono Develop شدم. اونم اینه که تو محیط ویژوال استودیو میشه برنامه رو بصورت ویژوال طراحی کرد مثلا یک Button از منو تولبار به داخل محیط برنامه کشید، اما تو محیط Mono Develop برای این کار باید کدنویسی کرد.

من باز از دوستان میخوام تجربیات خودشون رو درباره آموزش این برنامه در این تاپیک بذارن.

alias136790
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:19 عصر
اینم لینک نمونه برنامه ها از خود سایت سازنده Xamarin http://docs.xamarin.com/samples/android/all

alias136790
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 11:39 صبح
http://www.c-sharpcorner.com/1/247/android-programming.aspx اینم یه لینک دیگه که چند ابزار و نمونه برنامه معرفی کرده. همچنین یه نمونه برنامه ماشین حساب ساده با برنامه DroidDraw که میشه محیط برنامه رو توش طراحی کرد.

alias136790
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 09:28 صبح
اینم لینک مقالات وبسایت ویژوال استودیو:
http://visualstudiomagazine.com/Articles/List/Mono-for-Android.aspx

EhsanAvr
شنبه 31 خرداد 1393, 19:26 عصر
دانلود نرم افزار mono for android
http://ehsanavr.com/2409/mobile-development/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-mono-android-4-2-5-patched/

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید با سی شارپ
http://ehsanavr.com/2414/microsoft-dot-net/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-mono-android-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d8%a2%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%a7-c-ne/

دوره آموزش برنامه نویسی اندروید با سی شارپ از pluralsight
http://ehsanavr.com/2613/videography/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-android-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%d9%be-pluralsight/

فیلم آموزش mono for android
http://ehsanavr.com/3609/videography/%d9%85%d9%82%d8%af%d9%85%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%af/

Emad.developer
دوشنبه 10 شهریور 1393, 02:23 صبح
به نظر من و خیلی های دیگه بهترین ide برای یرنامه نویسی اندروید اکلیپس و بهترین زبان برای برنامه نویسی java است و بهتره تا حد امکان از ide اصلی برای برنامه نویسی استفاده بشه:چشمک:

a.r.khoshghalb
دوشنبه 10 شهریور 1393, 07:11 صبح
سلام
یه سوالی داشتم که با توجه به عنوان تاپیک همین جا گفتنش خوبه.
کسی راهی میشناسه که با ++C برای آندروید برنامه بنویسیم؟ (به جز Cocos)

barnamenevisjavan
دوشنبه 10 شهریور 1393, 12:25 عصر
سلام
یه سوالی داشتم که با توجه به عنوان تاپیک همین جا گفتنش خوبه.
کسی راهی میشناسه که با ++C برای آندروید برنامه بنویسیم؟ (به جز Cocos)
Android NDK (http://developer.android.com/sdk/ndk/index.html#overview)

a.r.khoshghalb
دوشنبه 10 شهریور 1393, 16:38 عصر
Android NDK (http://developer.android.com/sdk/ndk/index.html#overview)

لینکتون متاسفانه بخاطر تحریم نمیره توش و این ارور رو میده که حالم ازش به هم میخوره.
122970

barnamenevisjavan
دوشنبه 10 شهریور 1393, 20:54 عصر
لینکتون متاسفانه بخاطر تحریم نمیره توش و این ارور رو میده که حالم ازش به هم میخوره.
122970
از پروکسی استفاده کنید یا میتونید همین Android NDK رو یه سرچ تو گوگل کنید تا براتون هم لینک بیاره هم آموزش نصب

kardanan
چهارشنبه 14 مرداد 1394, 01:08 صبح
من هم تازه میخوام با ویژوال برنامه ی اندروید بنویسم و قبلن با اکلیپس کار کردم خوشحال میشم اگر مطالب اولیه مربوط به اون رو بدونم. با تشکر. موفق باشید