PDA

View Full Version : سوال: آیا ممکنه ولوم میکروفون رو از حد اکثر هم بیشتر کنم؟

mbshareat
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 14:56 عصر
با سلام
من قصد دارم صدای خودم رو با میکروفون ضبط کنم. این کار رو با SoundRecorder انجام میدم.
اما هر کار کردم صدام رو ضعیف و یواش ! ضبط میکنه. ولوم میکروفون رو در Volum Control بالا بردم اما باز هم صدا رو جوری ضبط میکنه که به زور میشه شنید.
ولوم روی کابل هدفونم رو هم تا ته باز و تا ته بستم باز نتیجه فرق نمی کرد(ظاهرا اصلا ربطی به ولوم فیزیکی روی کابل هدفون نداره !!)
اگه با اجرا کننده های فیلم و صوت سرو کار داشته باشید ممکنه بدونین که برخی برنامه ها فقط ولوم Volum Control رو در پنجره Volum Control!! تغییر می دن و برخی مثل Hero DVD Player ولوم Wave رو تغییر میدن
گروه اول نمی تونند صدا رو خیلی زیاد کنند.
در ضمن WinAmp و Media Player می تونن صدا رو از حد اکثر هم بیشتر کنند(با یه سری ولوم های مخصوص صوت خودشون)
اینها رو گفتم که بپرسم آیا می شه صدای ضبط صوت میکروفون رو هم زیاد کرد؟
شاید mciSendString بتونه ولوم میکروفون رو زیاد بکنه اما پارامتری که تعیین کننده نوع کارشه یه رشته است که به سختی میشه فهمید چی باید باشه.اگه ممکنه راهنماییم کنین.

ژوپیتر
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 17:07 عصر
بر روی شکل بلندگوی کنار ساعت دبل کلیک کنید، در منوی Options قسمت Properties را انتخاب کنید، در منوی Properties گزینه Recording را انتخاب کنید، در قسمت Show the following volume controls گزینه Microphone را انتخاب کنید، Ok را بزنید و دوباره بر روی Options کلیک کنید و اینبار گزینه Advanced controls را انتخاب کنید، حالا کلید Advanced در زیر ولوم میکروفون ظاهر میشود، روی اون کلیک کنید، معمولا در منوی باز شده گزینه های مختلفی بر اساس کارت صداهای مختلف نمایش داده میشود: گزینه Microphone Boost رو انتخاب کنید و اگر ANR یا Automatic Noise Reduction روشن است اون رو خاموش کنید.